بسیاری از زنان باور دارن که اگه در دوران بارداری غذاهای بخصوصی رو بخورن بچشون خوشگل تر میشه. اما در واقع زیبایی و رنگ پوست و … بچه ها بیشتر از همه به ژن های پدر و مادر بستگی داره. باورهای اشتباه زیادی وجود داره که خیلی از زنها در دوران بارداری دنبال اونها میرن. البته زیبایی و رنگ پوست نوزادان رو میشه به وسیله مصرف بعضی از غذاهای خاص بهبود داد. این موضوع به صورت علمی ثابت نشده اما لااقل میشه به خاطر احساس رضایت شخصی این کار رو انجام داد.

در ادامه لیستی از غذاهایی که میتونن به صورت طبیعی زیبایی نوزاد رو قبل از تولد بهبود ببخشن (به صورت احتمالی و نه قطعی)، رو به شما ارائه می دیم.

روش هایی برای داشتن فرزند زیبا

تاثبر زعفران در زیبایی نوزاد

مردم در دوران گذشته باور داشتن که مصرف زعفران همراه با شیر موجب بهبود یافتن شرایط کلی نوزاد میشه. زعفران مقدار زیادی گرما تولید میکنه، بنابراین باید که هنگام مصرف دقت کافی رو لحاظ کنین. بهتره که در سه ماهه سوم اقدام به مصرف زعفران کنین. مصرف زیاد زعفران باعث انقباض رحم میشه.

نارگیل بخورید

این میوه میتونه رنگ پوست نوزاد رو بهبود ببخشه. در دوران بارداری میتونین مقداری زیادی نارگیل مصرف کنین. میتونین نارگیل رو به غذا اضافه کنین یا به صورت خام بخورین و آبش رو بنوشین. نارگیل حاوی تعداد زیادی از مواد مغذی مورد نیاز بارداریه و همچنین میتونه آب بدن شما رو تامین کنه. به همین خاطر مصرف آب نارگیل و همچنین خود اون در دوران بارداری کاملا ایمنه.

تاثیر نارگیل در بهبود رنگ پوست نوزاد

تاثیر نارگیل در بهبود رنگ پوست نوزاد

مصرف شیر در دوران بارداری توصیه میشه

مصرف شیر کم چرب انتخاب بسیار عالی برای زنان بارداره. شیر حاوی مقدار زیادی کلسیم، پروتئین و ویتامین D است. مصرف شیر همچنین باعث رشد خوب و مناسب استخوان ها میشه. در کنار این فواید شیر باعث بهبود رنگ و روی نوزاد میشه.

شیر یکی از بهترین غذاها در دوران بارداری

شیر یکی از بهترین غذاها در دوران بارداری

اثر بادام روی خوشگل شدن نوزاد

مادران باردار باید برای داشتن یه فرزند دلپسند و باهوش، بادام رو به صورت خام و یا هر جور دیگه در رژیم غذایی خودشون قرار بدن. مصرف بادام همراه با شیر هم تاثیر خوبی روی نوزاد داره. بادام سرشار از فیبر، پروتئین، آهن، ویتامین E است که به سلامتی شما و نوزاد در دوران بارداری کمک میکنه. البته توجه کنین که اگه به بادام یا مواد شبیه به اون آلرژی دارین بهتره که از مصرف اون اجتناب کنین. با پزشکتون مشورت کنین و توصیه های بهتری دریافت کنین.

تاثیر بادام روی هوش و زیبایی نوزاد

تاثیر بادام روی هوش و زیبایی نوزاد

کره گاوی

مصرف کره گاو در دوران بارداری درد زایمان رو کمتر میکنه و باعث میشه که زنان زایمان آسانتری داشته باشن. بعضی از زنان باردار در سه ماهه سوم کره گاو مصرف میکنن تا نوزادی سالم و دلپسند داشته باشن. کره گاو دارای چربی سالمیه و به رشد مغز کمک میکنه، همچنین به هضم بهتر غذا و کاهش یبوست کمک میکنه. توصیه میشه که روزانه به اندازه یه قاشق غذاخوری کره مصرف کنین؛ مصرف بیشتر ممکنه باعث دریافت کالری بیشتر و افزایش وزن بشه.

مصرف کره گاو در دوران بارداری

مصرف کره گاو در دوران بارداری

پرتقال سرشار از ویتامین C

پرتقال سرشار از ویتامین C، فولیک اسید و دیگر مواد ضروریه برای بدن انسانه. فولیک اسید از آسیب های لوله عصبی جلوگیری میکنه به همین خاطر به شدت توصیه میشه که در سه ماهه اول بارداری مصرف بشه. مصرف پرتقال در دوران بارداری باعث بهبود پوست نوزاد میشه.

پرتقال سرشار از ویتامین C

پرتقال سرشار از ویتامین C

در آخر توصیه میشه که مادران به سلامتی و رشد نوزادان بیشتر از زیبایی آنها توجه کنن چون که بسیار مهمتره. شما باید مطمئن بشین که نوزاد شما تمام مواد مورد نیاز برای رشدش رو دریافت کنه. برای داشتن یه نوزاد سالم، باهوش و زیبا باید یه رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشین.