هدایت و نظم کودکان و نوجوانان خانواده به عهده پدر و مادره و اگه کودک بد اخلاق باشه انجام این مسئولیت سختتر میشه. اگه شما بیشتر از یک فرزند دارین باید برای ارتباط با فرزندانتون انعطاف بیشتر داشته باشین که در آن واحد با هر کدوم به شیوه ی خودش بتونین به درستی رفتار کنین. در ادامه ی مطلب نکات مهمی در بهبود رابطه شما و فرزندتون و همچنین راهی برای افزایش تحملتون میگم که امیدوارم براتون مفید باشه.

چگونه از فرزند خود انتقاد کنیم؟
بخشی از وظیفه والدین ایجاب میکنه که اشتباهات رفتاری فرزندشون رو اصلاح کنن.…
»

بهترین رفتار نسبت به کودک بد اخلاق چیه؟

عادت کنید با بد اخلاقی کودکتون یک جمله رو برای خودتون زیر لب زمزمه کنید”مهم نیست!” با هر روشی که بهتون میسازه خودتونو آروم کنید. یک لیوان از شربت عرقیات آرامبخش مثل شربت بهارنارنج در روز بنوشید. یه چیز رو همیشه به یاد داشته باشید اگه از کودکتون رفتارهای بدی میبینید یادتون باشه که اینا فقط رفتاره! زیر این رفتارهای بد، روح دوست داشتی و قشنگ کودک عزیزتون پنهان شده که با عبور از این دوره از زندگیش دوباره دوست داشتنی میشه. در این راه شما باید با آرامش، قاطعیت و تربیت مداوم و آرام با ابراز عشق و علاقه با فرزندتون رفتار کنید.

رفتار با کودک بد اخلاق

علل تنش بین والدین و کودک بد اخلاق چیه؟

تقریبا میشه گفت بیشترین تنشهای بین شما و فرزندتون، سر قدرته. فرزندتون برای اینکه متوجه بشه در دنیا قدرت داره یا نه، این رفتارها رو از خودش نشون میده و شما به عنوان نزدیکترین فرد بهش، بیشتر در معرض این زورآزمایی قرار دارین. برای به حداقل رسیدن تنشها بهتره که در روز چندین بار بهش فرصت بدید تا قدرت انتخاب خودش رو به نمایش بذاره، مثلا بذارید لباسشو خودش انتخاب کنه که چی بپوشه، یا برای خرید اسباب بازی طبق نظرش عمل کنید. ولی وقتی که در مسئله مهمی لازم بود که نظر شما عملی بشه به عنوان یک بزرگتر و فرد عاقل و بالغ بدون درگیری لفظی با قاطعیت و محکم حرفتون رو به کرسی بنشونید.

حرف هایی که باید هر روز به کودک خود بگین
رویای هر پدر و مادری اینه که کودک خودشون رو موفق، با احساس،…
»

تنش بخاطر قدرت

تنشها رو ریشه یابی کنید

گاهی این تنشها ریشه در اختلاف نظر بین شما و فرزندتون داره که باید با توجه به نیازهای فرزند و در نظر گرفتن احساسات و علایقی که داره به قضیه نگاه کنید تا بتونید بدون درگیری باهاش حرف بزنید و به توافق برسید. ولی گاهی ریشه ی این مشکلات در خود شماست یعنی شما بیش از حد سختگیری میکنید. به گذشته برگردید آیا چیزی که الان فرزندتون از شما میخواد در کودکی برای شما یک نیاز بی پاسخ نبوده؟ بزرگترین هدیه ای که پدر و مادر میتونن به کودکشون بدن اصلاح خودشونه. پیش از پدر یا مادر شدن زخمهای کهنه رو درمان کنید و چیزی با ارزشتر از این نیست که شما به مشکلات فرزندتون بدون پیش زمینه ذهنی بد و با نگاه عقلانی رسیدگی کنید.

خود کنترلی داشته باشید

برای بهبود رابطه چه کنیم؟

راه های متعددی رو امتحان کنید تا راه مناسب فرزندتون رو پیدا کنید. در طول راه خسته نشید و با امید به بهتر شدن رابطه تون به آینده نگاه کنید. به زودی بهترین شیوه برخورد رو پیدا میکنید و دوباره فرزند دوست داشتنی تون رو به دست میارید.

قبل از اقدام به فرزندخواندگی باید این نکات را بدانید
همه ی خانواده ها لذت بچه دار شدن رو نمیچشن و پس از…
»
  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...