با کنج های خالی خونه چکار کنیم؟

معمولا گوشه ها و کنجهای خالی خونه از اون دسته جاهایی هستن که ما نسبت بهشون بی توجهیم و رهاشون می کنیم. اما اگه یخورده با سلیقه تر باشبم نباید به همین سادگی ازشون بگذریم چون تو طراحی دکوراسیون خونه...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
قفسه بندی کنج

معمولا گوشه ها و کنجهای خالی خونه از اون دسته جاهایی هستن که ما نسبت بهشون بی توجهیم و رهاشون می کنیم. اما اگه یخورده با سلیقه تر باشبم نباید به همین سادگی ازشون بگذریم چون تو طراحی دکوراسیون خونه هیچوقت نباید بی دلیل جایی پرت و خالی گذاشته بشه. ایده های خلاقانه و جالب زیادی وجود داره تا بتونیم با استفاده ازشون نمای بهتری به خونه بدیم اما تا قبل از خوندن این نوشته خودمم درموردشون همچین تصوری نداشتم.

ایده های خلاقانه و زیبا برای کنجهای خالی خونه

یک ایده جالب و خیلی ساده میتونه همین تصویر پایین باشه که هم میتونه بعنوان آویزبرای گل استفاده بشه و هم یه چوب لباسی برای پوشیدنیای کوچیک و ظریف.

کنجها برخلاف اون چیزی که تصور میکنیم میتونن جادار و مورد استفاده باشن و فضاهایی رو برای گذاشتن وسایلمون ذخیره کنن. شما میتونید قفسه ها رو در کنج دیوار پذیرایی یا اتاق خواب قرار بدین و با گذاشتن کتابا و حتی گلدونی از گلهای طبیعی یه منظره طبیعی قشنگ برای خونه درست کنید.

قفسه بندی کنج

قفسه بندی کنج

اگه فضایی که برای غذاخوری خونتون هست خیلی جادار و بزرگ نیست میتونید ازیه گوشه خالی برای گذاشتن نیمکت استفاده کنین و با گذاشتن چندتا کوسن از پارچه های رنگی نمای ابتدایی و جذابی به اتاق بدین.

گذاشتن نیمکت در کنج اتاق

گذاشتن نیمکت در کنج اتاق

در طراحی دکور اتاق خواب از گوشه ها میتونین برای گذاشتن آینه استفاده کنین. خودتون به تنهایی میتونید اینکارو انجام بدین. دوتا تیکه چوب به عنوان پایه و یه آینه مستطیل شکل اتاق خوابتونو شیک و جذاب میکنه.

با گذاشتن یک آینه ساده به کنج خونه نما بدین

با گذاشتن یک آینه ساده به کنج خونه نما بدین

یک استند یا آویز ساده میتونه کنج اتاقتون رو جذاب کنه

یه کار خیلی قشنگ برای اتاق خواب که خودمم خیلی دوسش داشتم ساختن یه استند یا آویز کنار تخت خواب هست که هم یجور میز دم دستیه و هم میتونین با گذاشتن یه سبد کنارش،مجله،روزنامه و کتاباتونو توش بذارین تا اینجوری تو استفاده از فضا هم صرفه جویی کرده باشین.

آویز چوبی در اتاق خواب

آویز چوبی در اتاق خواب

از جمله ایده های طراحی دکور اتاق پر کردن کنجهای خالی با گذاشتن یک میز و صندلی، یک چراغ مطالعه و یک گلدون گل از گلایی که دوسش دارینه. این کار خیلی ایده خوبی میتونه باشه برای کنجایی که به پنجره و تراس راه داره.

پرکردن کنج روبه تراس با میزوصندلی

پرکردن کنج روبه تراس با میزوصندلی

در چیدمان اتاق از وسایل ساده و دم دستی مثل پله یا نردبون بعنوان یه وسیله تزیینی استفاده میکنن.میتونید از پله و نردبون برای آویزکردن مجله،روزنامه یا حوله وحتی شال و روسری استفاده کنید.

استفاده از پله و نردبون بعنوان آویز

استفاده از پله و نردبون بعنوان آویز

گذاشتن یک تخته سیاه در کنار یک تابلو و یک گلدون گل هم صحنه ی جذابیه.میتونید نقاشی کنید،بنویسید و لذت ببرید.

با گذاشتن تخته سیاه یاد بچگیاتونو زنده کنید

با گذاشتن تخته سیاه یاد بچگیاتونو زنده کنید

استفاده از شلف دیواری برای کنج های خالی

شما میتونین با گذاشتن چندین قفسه کنارهم فضای زیادی رو برای جادادن وسایلتون بدست بیارین.همه ی اینها میتونن نمای خوبی رو به کنج اتاقا بدن و اگه فضاتون کوچیک و محدوده با اینکار میتونین کلی از لوازمتونو جا بزنید.

صرفه جویی در فضا با قفسه بندی کنجها

صرفه جویی در فضا با قفسه بندی کنجها