یکی از مهمترین ارتباطاتی که دارید، ارتباط با خودتونه. فارغ از رابطه های کاری و غیر کاری که دارید، لازمه که زمانی رو برای خودتون و نیازهاتون صرف کنید. بیاید با هم رو راست باشیم، اگر که شما به خودتون اهمیت بدید باعث میشه انرژی مثبت تون به اطراف منتقل بشه و تاثیر مثبتی روی تمام روابط تون خواهید داشت.

به طور مداوم باید حواستون به سلامتی جسمی و روحی تون باشه. شما باید مطمئن بشید که به اندازه کافی به خودتون عشق می ورزید، تغذیه سالم دارید، مراقب خودتون هستید و خودتون رو برای چیزی که هستید قبول دارید. نحوه مراقبت و رفتار با خودتون بر رفتارتون با دیگران و روابط تون با دیگران تاثیر خواهد داشت، اگر احترام و عشق درون تون رشد کنه به خوبی بر دیگر روابط تون موثر خواهد بود. در اینجا پنج روش برای بهبود رابطه با خودتون ذکر شده است.

به خودتون عشق بورزید

نقطه شروع برای بهبود رابطه با خودتون، دوست داشتن و پذیرفتن خودتون بخاطر چیزی که هستید، است. در مورد اهمیت لذت بردن از چیزی که هستید فکر کنید، زیرا اگه خودتون نخواید دیگرن چطور می تونند از اون لذت ببرند؟

هنگامی که شروع به پذیرش و سپاسگزاری از خودتون می کنید، رابطه ی سالم و دوست داشتنی با خودتون رو آغاز خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که در تمام کارها و تلاش های روزانه تون به خودتون عشق می ورزید، حتی اگر فقط به معنای خرید نوشیدنی مورد علاقه تون یا نشستن برای لحظه ایی و خوندن مجله مورد علاقتون باشه. لحظه به لحظه در آینه به خودتون نگاه کنید و به شخصیتی که دارید افتخار کنید. قدردانی از خودتون روشی کلیدی برای تمرین هر روزه عشق ورزی به خودتونه.

عشق ورزی به خودتون رو تمرین کنید

عشق ورزی به خودتون رو تمرین کنید

برای خودتون وقت بگذارید

گدروندن وقت برای خودتون باید یکی از اولویت های زندگی تون باشه اگر که می خواید رابطه ای دوستانه و پایدار با خودتون داشته باشید. شما نمی تونید رابطه خوبی با دیگران داشته باشید اگه اول به خودتون اهمیت ندید. شاید گفتن “نه” به بعضی افراد نقطه شروعی برای ایجاد زمان اضافی برای خودتون باشه. وقتی شما خودتون رو اولویت قرار می دید، برای روز بعد شارژ می شید. هیچ اشکالی در این مورد وجود نداره زیرا کاری که معمولا انجام می دیم اینه که خودمون رو در اولویت قرار نمی دیم و رسیدگی به دیگران و انجام مسئولیت های مربوط به اون ها برامون مهمتره.

زمانی رو مختص خودتون قرار بدید.

زمانی رو مختص خودتون قرار بدید

به خودتون سخت نگیرید

زمان های زیادی شاید شما بخاطر کاری که انجام دادید و یا حرف های اشتباهی که زدید دچار احساس گناه شدید. و پس از اون شروع کردید به متهم کردن خودتون که فرد مناسبی نیستید و همیشه در رابطه با دیگران رفتار اشتباهی انجام می دید. خب، وقتش رسیده که این کار رو تموم کنید و اهمیت مهربون بودن با خودتون رو در نظر بگیرید. اگه این کار رو الان انجام ندید، کی می خواید شروع کنید؟ بیشتر با خودتون مهربون باشید و به خودتون عشق بورزید، تاثیرش بیشتر از اون بهتون برمی گرده. بنابراین اطمینان حاصل کنید که از اندیشه های خودتون مطلعید تا یک رابطه ی پر از قدردانی، آگاهی و شفافیت ایجاد بشه.

به خودتون سخت نگیرید

به خودتون سخت نگیرید

به فکر سلامتی تون باشید

مراقب جسم تون باشید، داشتن یک رژیم غذایی منظم و تمرین کافی در هر هفته برای شما بسیار مهم و اساسی ست. مراقبه و تمرین های یوگا برای اتصال به دنیای درون تون و آگاهی از آنچه که در ذهن شما اتفاق می افته ضروری ست. حفظ سبک زندگی سالم برای شما همانند دادن هدیه گرانبها هر روز به خودتونه تا احساس شادی و رضایت در شما تحقق پیدا کنه. بدن شما عملا براتون مثل خونه می مونه، پس مطمئن بشید که اون رو به مکانی پر از عشق و آسایش تبدیل می کنید.

به فکر سلامتی تون باشید

به فکر سلامتی تون باشید

بیشتر لبخند بزنید

بیشتر اوقات لبخند بزنید و بخندید. زندگی رو جدی نگیرید و زمان رو برای لذت بردن از اون صرف کنید. هنگامی که ما شروع به اقدام و تفکر ذهنی می کنیم، زندگی به یک سفر بسیار هیجان انگیزتر تبدیل می شه و همیشه در انتظار نتیجه خوب اون می مونیم. سعی کنید نسبت به دنیای بیرونی تون مثبت اندیش و خوش بین تر باشید، زیرا این امر در حفظ ارتباط شما با خودتون بسیار مفید خواهد بود. وقتی که شما به طور کلی نسبت به زندگی امید و اشتیاق بیشتر داشته باشید، دیدتون در ارتیاط با خودتون عوض می شه. وقتی امید به زندگی دارید صبح ها با هیجان بیشتری از خواب بیدار می شید و اون شخصی رو که بهش تبدیل شدید رو با آغوش باز می پذیرید. پس ادامه بدید و روزهاتون رو به روز های زیبا تبدیل کنید، چونکه شما سزاوار داشتن رابطه ی شگفت انگیز با خودتون هستید!

بیشتر لبخند بزنید

بیشتر لبخند بزنید

۰۰۰

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر