همه ما دوست داریم که زیبا به نظر برسیم و در طول روز ممکنه کارهای زیادی انجام بدیم که باعث بشه زیباتر به نظر بیایم. در صورتی که اگه این کارها تنها منجر به زیباتر شدنمون بشه اشکالی نداره ولی مشکل اصلی اینجاست که بعضی از این کارها در طول زمان زیباییمون رو از بین میبره. در این مطلب به لیستی اشاره میکنیم که به طراوت و زیباییمون آسیب میرسونه.

خواص سیب برای زیبایی پوست و مو
سیب ، این نعمت الهی که همیشه و در بیشتر فصول سال از…
»

ممکن است خوابیدن باعث آسیب زدن به زیبایی پوست صورت شود

درسته که خوابیدن برای حفظ طراوت و زیبایی پوست خیلی اهمیت داره و باید سعی کنیم تا در طول شبانه روز 8 ساعت بخوابیم اما گاهی شرایطی که در هنگام خوابیدن وجود داره به زیبایی ما آسیب میزنه. برای مثال در صورتی که در طول خوابیدن داخل اتاق بخاری یا سایر وسایل گرمازایی که رطوبت اتاق رو میگیرن وجود داشته باشه پوست صورتمون هم خشک میشه و رطوبتش رو از دست میده  که این امر روند پیر شدن پوست رو سریع تر میکنه. حتی بالشی که استفاده میکنیم در صورتی که از نوع مرغوب نباشه رطوبت پوستمون رو میگیره. برای جلوگیری از این مشکل حتما قبل از خواب از کرم های مرطوب کننده استفاده کنیم و سعی کنیم هوای اتاق رو هم مرطوب نگه داریم.

امکان دارد که خوابیدن باعث آسیب زدن به زیبایی پوست صورت شود

ممکن است لوازم آرایشی به پوست صورت آسیب بزنند

آرایش صورت میتونه به پوستمون آسیب بزنه در صورتی که اولا مواد آرایشی برای مدت زیادی روی پوستمون باقی بمونن یا اینکه بدون پاک کردن آرایشمون بخوابیم و دوما اینکه ما معمولا برای آرایش کردن از پد های آرایشی استفاده میکنیم که ممکنه این پد ها به خاطر استفاده مداوم به انواع باکتری ها آلوده بشن و به پوستمون آسیب بزنن. بنابراین سعی کنیم حتما پوست صورتمون رو روزانه بشوریم و قبل از خواب حتما لوازم آرایشی رو از پوستمون باک کنیم و پد های آرایشی رو هم تمیز نگه داریم.

چرا با آرایش خوابیدن بده؟
همه می دانند که خوابیدن با آرایش اصلا کار درستی نیست، اما این…
»

ممکن است لوازم آرایشی به پوست صورت آسیب بزنند

صحبت کردن با تلفن ممکن است به پوست آسیب بزند

امروزه صحبت کردن با تلفن مخصوصا تلفن های همراه امری جدانشدنی از زندگی ماست و ما مجبوریم چه برای مسائل کاری و چه برای مسائل شخصی مدت ها با تلفن صحبت کنیم اما نکته مهم اینجاست که گوشی های تلفن مخصوصا گوشی های تلفن همراه به انواع باکتری ها آلوده اند چون ممکنه اونها رو هر جایی بذاریم و معمولا هم تمیزشون نمیکنیم پس بهتره سعی کنیم تلفن ها رو روزانه با اسپری های ضد عفونی کننده تمیز کنیم تا به سلامتیمون مخصوصا سلامتی پوستمون آسیب نرسه.

صحبت کردن با تلفن ممکن است به پوست آسیب بزند

شست شوی زیاد مو باعث آسیب رساندن به آن می شود

این درسته که همیشه باید موهامون رو تمیز نگه داریم اما گاهی شست و شوی زیاد به موهامون آسیب میزنه. شامپوها و نرم کننده های مو حاوی موادی هستند که  برای تمیز کردن و نرم کردن موها لازمه ولی همین مواد در صورتی که زیاد استفاده بشن به موها آسیب میزنن که از این آسیب ها میشه به ریزش مو اشاره کرد. بنابراین سعی کنیم از وسواس به خرج دادن برای شستشوی موها خودداری کنیم.

شست شوی زیاد مو باعث آسیب رساندن به آن می شود

چگونه با روش های طبیعی پوست جوان داشته باشیم؟
همه در تلاش برای داشتن پوست جوان، شاداب و درخشان هستن و سعی…
»
  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

 • Fati:

  سلام.بسیار مفید بود این مطلب.مخصوصا اینکه تلفن همراه هم آلوده به باکتریه!گاهی اوقات با دستمال مرطوب تلفن همراهمو تمییز میکنم و قابشو کاملا شتشو میدم و خشک و بعد دوباره نصبش میکنم رو تلفنم.

  • گلزار نورمحمدیان
   گلزار نورمحمدیان:

   خوشحالم که مورد پسندتون بود