ایده های خلاقانه در انتخاب پاتختی

در کنار تخت معمولا از میزی استفاده میکنند که به اصطلاح به اون میز پاتختی میگویند. یکی از وسایل ضروری برای اتاق خواب، همین پاتختی هاست که برای قرار دادن لوازمی از قبیل کتاب یا مجلات، ساعت، لیوان، چراغ خواب...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
پاتختی از جنس کنده ی درخت

در کنار تخت معمولا از میزی استفاده میکنند که به اصطلاح به اون میز پاتختی میگویند. یکی از وسایل ضروری برای اتاق خواب، همین پاتختی هاست که برای قرار دادن لوازمی از قبیل کتاب یا مجلات، ساعت، لیوان، چراغ خواب و هرچیزی که ممکنه نیمه های شب یا صبح بهش احتیاج داشته باشین، از اون استفاده میشه. اکثر تخت خوابها پاتختی های ست خودشون رو دارن اما در صورتی که تمایل به ایجاد تنوع دارین خوندن این مطلب میتونه بهتون کمک کنه که انتخاب بهتری داشته باشین.

پاتختی های متصل به تخت

در این نمونه از تخت ها قسمت بالین، قاب تخت و پاتختی همه یک قطعه ی واحد هستن و در کنار هم مبلمان اتاق خواب رو تشکیل میدن. در اکثر این مدل ها از رنگ واحدی برای تمام قسمت ها استفاده میشه و انسجام خاصی رو به فضای اتاق خواب میبخشه.

تخت خواب دونفره و پاتختی های متصل به تخت

تخت خواب دونفره و پاتختی های متصل به تخت

چهارپایه ها و صندلی های ساده و با رنگ های دلخواه

برای داشتن فضایی ساده و جلوگیری از شلوغی بیش از اندازه ی اتاق خواب میتونین از یه چهارپایه  یا صندلی به عنوان پاتختی استفاده کنین که به اندازه ای بزرگ باشه که فضای کافی برای قرار دادن یک کتاب، یک چراغ خواب و گلی زیبا رو داشته باشه. در انتخاب رنگ اون دقت کنید و سعی کنید رنگ مناسب با دکوراسیون اتاقتون رو انتخاب کنید.

قرار دادن چهار پایه ای چوبی در کنار تخت به عنوان پاتختی

قرار دادن چهار پایه ای چوبی در کنار تخت به عنوان پاتختی

صندلی و میز به طور همزمان

صندلی و میز به طور همزمان

استفاده از شلف های دیواری به جای پاتختی

در صورتی که تمایل به قرار دادن پاتختی روی زمین ندارین میتونین از انواع باکس ها و شلف های دیواری استفاده کرده و اونها رو جایگزین پاتختی ها کنید. مزیتی که این قفسه ها دارن اینه که با هر محدودیت فضایی و حتی کوچک بودن اتاق باز هم میتوان شلف مناسب با اون فضا رو تهیه کرده و روی دیوار نصب کرد.

به جای پاتختی ها از شلف های دیواری استفاده کنید

به جای پاتختی ها از شلف های دیواری استفاده کنید

طراحی شلف دیواری بر اساس شکل دیوار و استفاده به عنوان پاتختی

طراحی شلف دیواری بر اساس شکل دیوار و استفاده به عنوان پاتختی

ترکیب آباژور یا چراغ خواب و میز کنار تخت

برای اینکه انتخابی شیک و کاربردی داشته باشین میتونین از این پاتختی های بسیار زیبا استفاده کنید که با دارا بودن نور در خودش باعث میشه تا فضای بیشتری هم برای قرار دادن وسایل بر روی میز داشته باشین. معمولا این باکس های نورانی از جنس پلی اتیلن هستن که قابلیت تحمل بار رو هم دارن و در دکوراسیون داخلی از اونها استفاده میشه.

میزهای پاتختی نورانی

میزهای پاتختی نورانی

لمس طبیعت در اتاق خواب

چوب به عنوان جزیی از طبیعت میتونه کاربردهای متنوعی در اتاق خواب داشته باشه و در پوشش دیوارها، سقف ها و حتی کف پوش از اون استفاده کرد. مبلمان های چوبی هم انتخابی بسیار زیبا برای دکوراسیون داخلی هر فضایی به حساب میان زیرا چوب یکی از بهترین متریال ها برای ایجاد حس آرامش و گرما در محیطه. استفاده از کنده ای چوبی به جای میز کنار تخت، انتخابی سنتی و در عین حال مدرن و زیبا به حساب میاد.

پاتختی از جنس کنده ی درخت

پاتختی از جنس کنده ی درخت