طراحی و ایجاد یک دکوراسیون زیبا برای اتاق نشیمن کاری گران و پرهزینه محسوب میشه. اما با اندکی خلاقیت میتونه اینطور نباشه. راه های زیادی وجود داره تا شما مطابق با سلیقه ی خودتون و با صرف هزینه ای کم یک فضای زیبا رو به وجود بیارین و از اون لذت ببرین. در این مطلب سعی میکنم کارهایی رو بهتون پیشنهاد بدم که با اجرای اونها در اتاق نشیمنتون شگفت زده خواهید شد.

1.بخشی از فضای نشیمن را به نمایش آثار هنری اختصاص دهید

تزیین اتاق نشیمن به کمک تابلوهای نقاشی یا عکاسی ایده ای جالب و بسیار کم هزینست. سعی کنید که دیوار نشیمن رو شبیه دیوار گالری ها نکنید و از یه وسیله ی جدید برای نصب تابلوها استفاده کنید مثل چوب لباسی که در تصویر زیر میبینید. برای تابلوها هم میتونین تصاویر مورد علاقتون رو پرینت بگیرید و نصب کنید.

تابلوهای مورد علاقه ی خود را روی دیوار نصب کنید

تابلوهای مورد علاقه ی خود را روی دیوار نصب کنید

آویز کردن تصاویری با یک تم رنگی خاص و دارای موضوعی مرتبط به هم و به صورت عمودی در کنار هم میتونه ایده ی زیبایی برای نمایش تابلوها باشه.

با نصب تابلوها به فضا روح ببخشید

با نصب تابلوها به فضا روح ببخشید

شما حتی میتونین کتاب های مورد علاقه ی خودتون رو در طبقه های جداگانه به نمایش بذارین که طرحی منحصر به فرد و مخصوص به خودتون رو به وجود میارین.

کتابها، تابلوهای نمایشگر شخصیت شما

کتابها، تابلوهای نمایشگر شخصیت شما

2.آنچه را که نمیتوانید بخرید خودتان خلق کنید

حس رضایت از چیزی که انسان خودش به وجود میاره بسیار لذت بخشه. اگه مبلمان، دکوری های آویز، تابلو یا هرچیزی مد نظرتونه و به هر دلیلی بهش دسترسی ندارید، مطمئن باشین که خودتون با آموزش هایی که در اینترنت وجود داره میتونین اون وسیله رو بسازین.

خلق تابلوهایی زیبا و آسان

خلق تابلوهایی زیبا و آسان

از بیشتر وسیله های دور ریختنی میتونین دکوری های زیبایی به وجود بیارین که انجام این کار کمی فکر و خلاقیت میخواد. حتی با کمی رنگ میتونین دیوارهای نشیمنتون رو تغییر بدین و زیباتر کنید.

3.تغییر در وسایل و استفاده ی مجدد از آنها

همیشه نیازی به خرید نیست. شما با اندکی تغییر میتونین وسایل قدیمیتون رو نونوار کنین یا یه کاربرد جدید بهشون بدین. مثلا رنگ آمیزی قفسه های کتابخونه و چیدن کتابها و وسایل دکوری در کنار هم. در تصویر زیر میبینین که از یک نردبان فلزی قدیمی به عنوان شلف تزیینی استفاده شده و حتی میشه گلدونای قشنگی هم روی طبقاتش گذاشت.

کاربرد درست وسایل مختلف در کنار هم

کاربرد درست وسایل مختلف در کنار هم

4.استفاده از گیاهان و دیگر عناصر طبیعت

یکی از ساده ترین و ارزانترین راه ها برای تزیین فضای نشیمن، استفاده از عناصر طبیعیه. این عنصر طبیعی میتونه یه گلدون پر از گل باشه یا شاخه های خشکیده ای از درخت. شما میتونین سنگ های زیبا رو هم جمع آوری کنین و ازشون استفاده کنید.

استفاده از عناصر طبیعت ایده ای خلاقانه و کم هزینه

استفاده از عناصر طبیعت ایده ای خلاقانه و کم هزینه

استفاده از شیشه های سفید و رنگی به عنوان گلدون هم زیبایی خاصی به فضا میده.

گلدان های زیبا

گلدان های زیبا

5. قرار دادن وسایل مورد علاقه ی خود در اتاق نشیمن

استفاده از وسایلی که براتون ارزشمندن و بهشون علاقه دارین باعث میشه تا فضایی صمیمی و زیبا رو ایجاد کنید. وسایلی از قبیل کتاب ها و صندوقچه های قدیمی، یادگاری های با ارزش و عکس هایی که براتون خاطره سازن میتونه فضای دلنشینی رو بدون صرف هیچ هزینه ای،براتون به وجود بیاره.

اتاق نشیمن صمیمی و زیبا

اتاق نشیمن صمیمی و زیبا

6.مبلمان های چند منظوره، کاربردی و زیبا

به جای صرف هزینه ی اضافی برای خریدن چند مبلمان جداگانه میتونین وسیله ی مورد نظرتون رو طوری طراحی کنید که بتونین از اون استفاده های متعدد کنین و در فضا و هزینه صرفه جویی کنید. مثلا میز پذیرایی شما میتونه محلی برای نگهداری از وسیله های مختلف هم باشه.

مبلمان های چند منظوره ی زیبا

مبلمان های چند منظوره ی زیبا

7.افکار خود را محدود نکنید

اگه قصد خرید وسیله ی خاصی رو دارید اما گرونه یا نمیتونین پیداش کنین از جایگزین ارزونتری برای اون وسیله استفاده کنید. به طور مثال اگه خریدن یه صندلی زیبا برای نشیمن در حال حاضر براتون غیر ممکنه میتونین به جای اون از یه بالشت بزرگ روی کف اتاق استفاده کنید و محل راحتی برای نشستن و لم دادنتون به وجود بیارین.

خلاقیت در طراحی اتاق نشیمن

خلاقیت در طراحی اتاق نشیمن