شما از طریق بازی و اسباب بازی میتونین مهارت های مختلف رو به فرزندتون آموزش بدین و اونها از این طریق با شما احساس نزدیکی بیشتری میکنه. نقاشی انگشتی یکی از بازی ها و سرگرمی های مهیج برای بچه هاست. با کمی رنگ و کاغذ و انگشتای کوچولوشون میتونین کلی نقاشی های بامزه بکشید و شناخت رنگ ها و اشکال هندسی مختلف را به آنها بیاموزین. در مطلب زیر چند نمونه از این نقاشی های بامزه را بهتون یاد میدیم.

کشیدن درخت زمستانی

میتونید این طرح آسون درخت زمستونی همراه با برف روی یه کاغذ بکشید. درخت را روی کاغذ رنگی آبی بکشین. برای این کار به کاغذ آبی یا سفید، رنگ سفید، ماژیک سیاه احتیاج دارین.

یه کاغذ آبی رنگ بردارین و به شکل مستطیل ببرید. یه درخت همونطور که در تصویر شماره یک میبینید بکشید. مثله تصویر شماره 2 به کمک انگشت اشاره و با استفاده از رنگ سفید توپکهای سفید برف روی شاخه های درخت بکشید. میتونید با استفاده از یه چیز نوک تیز با دونه های ریز سفید کل صفحه را پر کنین مثل زمانی که داره برف میباره.

درخت زمستانی

درخت زمستانی

قاصدک آرزوی انگشتی

بازی با قاصدک ها میتونه برای کودکان سرگرم کننده باشه. همچنین نقاشی اونها هم هیجان انگیزه. توی این طرح میتونین دسته ای از قاصدک ها را روی یه کارت یا کاغذ رنگی بکشین.

مواد مورد نیاز: رنگ های اکریلیک یا غیر سمی سبز، قهوه ای و سفید، کاغذ قرمز، آبی یا سفید، یک قلم کوچک، قلم طراحی

یه کاغذ رنگی رو انتخاب کنین و به ابعاد دلخواه که میخواهید ببرین. با استفاده از قلم دو خط سبز به عنوان ساقه قاصدکاتون بکشین. سپس یه دایره کوچک قهوه ای بالای ساقه اضافه کنید. بعد با استفاده از نوک انگشت اشارتون رنگ سفید روی تموم قسمتهای گل بصورت پراکنده بزنین تا قاصدک شما شکل بگیره.

قاصدک آرزوی انگشتی

قاصدک آرزوی انگشتی

کارت پستال آدم برفی های کوچولو با تکنین نقاشی انگشتی

برف یکی از بهترین اتفاقهایی که زمان زمستون باعث بروز حس شادی درون آدم بخصوص کودکان میشه. بنابراین در اینجا یک ایده مناسب برای ساخت یک کارت پستال جذاب به شکل آدم برفی های با مزه براتون آماده کردیم.

مواد مورد نیاز: کاغذ نقاشی سفید و زرد، رنگ غیر سمی قرمز، سفید و سیاه

کاغذ نقاشی زرد را به اندازه کمی کوچکتر از کاغذ A4 ببرید، به طوری که آن را در داخل کاغذ سفید قرار بدید کوچکتر از آن باشد. همانطور که در تصویر 1 دیده میشه، کاغذ زرد را روی کاغذ سفید بچسبانین. رنگ سفید را در یک ظرف قرار دهید و کمی آن را پخش کنید. سپس اجازه بدین کودکتون کف دست و انگشتانش را در آن فرو ببرد، کف دست رنگ رنگی شده روی کاغذ زرد همانطور که در تصویر 1 نشان داده شده فشار بده. از رنگ های قرمز، سیاه استفاده کنید تا برای آدم برفی ها، چشم، بینی، دهان و کلاه را به هر انگشت اضافه کنین. در انتها از یک ابزار نوک تیز برای اضافه کردن نقاط کوچک سفید در اطراف آدم برفی، برای نشان دادن بارش برف استفاده کنین و در نهایت کارت شما آماده است.

کارت پستال آدم برفی های کوچولو

کارت پستال آدم برفی های کوچولو

قطار انگشتی بامزه و دوست داشتنی

طراحی قطار حمل و نقل ممکنه یکم سخت باشه اما با کشیدن تموم جزئیاتش میتونین آن را مثل یه قطار واقعی و جذاب نشون بدین.

مواد مورد نیاز: یک برگ کاغذ، رنگ های اکریلیک سبز، صورتی، آبی، قرمز، زرد و نارنجی، ماژیک قهوه ای و سیاه و سفید و یک مداد

برای این نقاشی باید از تمام سطح کاغذ استفاده کنین. با استفاده از یک مداد، یک خط افقی را در پایین صفحه بکشید. از انگشتاتون برای رنگ آمیزی قطارها استفاده کنین. حتما باید از یه انگشت استفاده بشه تا واگن های قطار همگی به یک اندازه باشن. با استفاده از ماژیک قهوه ای خط چین های ریل قطار را در زیر واگن ها بکشین. با استفاده از قلم سیاه جزئیات موتور قطار را اضافه کنین. میتونین از قلمهای رنگی نیز برای قرار دادن وسایلی که توسط واگنها در حال حمله استفاده کنین. در آخر هم با استفاده از رنگ خاکستری یا آبی روشن دودی که از موتور قطار به هوا میره را بکشین.

قطار انگشتی بامزه و دوست داشتنی

قطار انگشتی بامزه و دوست داشتنی

نقاشی انگشتی پرنده های کوچک روی شاخه ی درختان

یک درخت به همراه دو پرنده ممکنه نقاشی جذابی برای کودکتان باشد.

مواد مورد نیاز: کاغذ نقاشی سفید، رنگ های اکریلیک قهوه ای، زرد، سبز، بنفش، سیاه

مانند تصویر شماره 1 با کشیدن شاخه های درخت شروع کنید، یک شاخه ضخیم در هر دو سمت صفحه بکشین و با استفاده از یک قلم مو شاخه ها و زیر شاخه ها شو اضافه کنین. ماننده تصویر شماره 2 با استفاده از اثر انگشت و رنگ سبز برگ های درخت رو به ساقه هاش اضافه کنید. سپس برای کشیدن پرنده ها، انگشت شستتون رو در رنگ زرد فرو برده و بر روی شاخه درختان اضافه کنین. برای کشیدن پرنده کوچیکتر میتونین انگشت دیگه ای را در رنگ بنفش فرو ببرین و در کنار پرنده زرد یه پرنده کوچیک اضافه کنین. چشمان و پاهای آن را با استفاده از رنگ های سیاه اضافه کنید. بال ها را به وسیله ی قسمتی از یک انگشت دیگر به بدن پرنده اضافه کنین.

پرده های کوچک روی شاخه ی درختان

پرده های کوچک روی شاخه ی درختان

بالون زیبا با انگشتهای کوچک

یکی از ساده ترین راه های کشیدن یک بالون استفاده از اثر انگشت شسته. در این آموزش، ما یاد می گیریم چگونه یک بالن را با استفاده از اثر انگشت خلق کنیم.

مواد مورد نیاز: کاغذ سفید، مجموعه ای از رنگ های اکریلیک (رنگ ها ی شاد و متنوع)، مداد سیاه

انگشت شستتون رو به رنگهای مختلفی که از قبل تهیه کردین آغشته کرده و ماننده تصویر شماره یک روی کاغذ بزنید. سپس مانند تصویر شماره 2 به فاصله دو سانت با استفاده از مداد سیاه یه مربع بکشید که قراره سبد بالون باشه. سپس چهره ی یک لبخند بر روی سبد نقاشی کنین. برای تکمیل سبد، یک مربع به فاصله ی کمی از سبد در بالای آن بکشید و چهار طرف آن را مثل شکل 3 به سبد وصل کنین. از بالای این مربع هم خط هایی را به بادکنک ها امتداد بدین تا بالونمون آماده بشه.

بالون زیبا با انگشتهای کوچک

بالون زیبا با انگشتهای کوچک

نقاشی انگشتی با طرح قورباغه های سبز با نمک

با استفاده از انگشت میتونین چند تا قورباغه جذاب بکشید. این نقاشی میتونه برای فرزندتون فوق العاده باشه پس حتما امتحانش کنین.

مواد مورد نیاز: رنگ اکریلیک سبز، رنگ قهوه ای، کاغذ سفید، ماژیک سیاه

انگشت شستتون را به رنگ سبز بزنین و قبل از زدن به کاغذ اصلی مقداری از رنگ آن را روی یک کاغذ دیگه کم کنین، سپس روی کاغذ اصلی به حالت افقی کمی امتداد دهید تا شکل بیضی تشکیل بشه. روی آن را به همین روش طوری که بیضی دوم از اولی قدری کوچک تر باشه با رنگ سبز بکشین. این کار را برای سه مرتبه انجام بدین همانند شکل شماره 1. با رنگ قهوه ای انگشت خود را آغشته و به طور عمودی مانند تصویر شماره ی 2 بر روی کاغد بکشین. از قلم نقاشی مشکی برای اضافه کردن جزئیات مانند پاها، چشم ها و دهان برای هر قورباغه و همچنین ساقه استفاده کنید.

قورباغه های سبز با نمک

قورباغه های سبز با نمک

3.7/5 - (26 امتیاز)