ایده های کاربردی برای مرتب کردن اتاق کار

اتاق کار از فضاهاییه که خیلی زود به هم ریخته میشه و نظمش رو از دست میده. فرقی نداره که توی خونه کار میکنین یا بیرون از خونه، مهم اینه که همیشه یه اتاق و میز کار مرتب داشته باشین...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
نظم

اتاق کار از فضاهاییه که خیلی زود به هم ریخته میشه و نظمش رو از دست میده. فرقی نداره که توی خونه کار میکنین یا بیرون از خونه، مهم اینه که همیشه یه اتاق و میز کار مرتب داشته باشین تا از فعالیتتون لذت ببرین و راندمان کاری بالاتری داشته باشین. حتی در عصر دیجیتال که به نسبت گذشته لوازم کمتری در فضای کاری وجود داره اما باز هم دستگاه های الکتریکی، سیم ها، کتابها و مجلات از جمله وسایلی هستن که نظم فضا رو به هم میریزن. خوشبختانه راه حل های زیادی برای سازماندهی یه دفتر کار وجود داره که بسیار عملکردی و شیکه. در این مطلب سعی میکنم تا روش هایی رو بهتون نشون بدم که بتونین به کمک اونها یه فضای کاری مرتب و زیبا داشته باشین.

استفاده از قفسه بندی های قابل تنظیم روی دیوار

در این دسته بندی شما میتونین با نصب یک سری از پایه های فلزی روی دیوار و قرار دادن شلف ها و قفسه ها روی اون یه فضای کاری مرتب رو تجربه کنین. این قطعات فلزی قابلیت نگهداری از قفسه های زیادی رو دارن و شما مطابق با نیازتون میتونین فاصله ی بین اونها رو کم یا زیاد کرده و حتی طبقه ای جدید برای قرار دادن وسیله هاتون بهش اضافه کنین.

قفسه بندی روی دیوار و قرار دادن مرتب وسیله ها در آن

قفسه بندی روی دیوار و قرار دادن مرتب وسیله ها در آن

قفسه بندی کامل تمام دیوارها در اتاق کار

این روش یک راه حل عالی برای مرتب سازی دفاتر و اتاق های کار در اداراته که این موقعیت رو براتون به وجود میاره که از تمام فضای موجود از کف تا سقف برای نگهداری از وسیله هاتون استفاده کنین. برای کسانی هم که توی خونه کار میکنن و کتاب های زیادی دارن یکی از بهترین روش ها برای ایجاد کتابخونه همین قفسه بندی های دیواریه.

اتاق کار مرتب با قفسه های دیواری

اتاق کار مرتب با قفسه های دیواری

مرتب کردن کشوهای میز کار با تقسیم کننده های مخصوص

هنگام مرتب سازی دفتر کارتون بهتره که فضای کشوها رو هم فراموش نکنین تا برای پیدا کردن وسایل کوچیکتون سردرگم نشین. استفاده از تقسیم کننده ها و مکعب های کوچیک فلزی، چوبی یا پلاستیکی و قرار دادن اونها در کشو به دسته بندی لوازم و نظم اونها کمک زیادی میکنه.

کشوهای میز کارتان را تمیز کنید

کشوهای میز کارتان را تمیز کنید

استفاده از باکس های پلاستیکی روشی ارزان در نظم دهی به لوازم

باکس های پلاستیکی میتونن یه راه حل عالی برای سازماندهی لوازم در فضاهای کاری باشن که اغلب به عنوان یک راه ارزان قیمت نادیده گرفته میشن. این باکس ها روی همدیگه قرار میگیرن و به دلیل شفافیتی که دارن لوازم داخلشون قابل تشخیصه، اما برای سهولت دسترسی میتونین محتویات هر جعبه رو روی اون بنویسین.

جعبه های پلاستیکی برای قرار دادن لوازم اتاق کار

جعبه های پلاستیکی برای قرار دادن لوازم اتاق کار

تقسیم بندی فضای اتاق کار برای استفاده ی همزمان چند نفر

برای کسانی که در یک فضا و اتاق در کنار هم مشغول به کار هستن بهترین روش اینه که فضای کار و قسمت قراردادن وسیله هاشون جدا باشه تا هم تداخلی باهم نداشته باشن و هم نظم اتاق کار بیشتر حفظ بشه. از قسمت پایین تا بالای دیوار رو بهتره که قفسه بندی کرده تا هرکسی از فضای مخصوص به خودش استفاده کنه.

تقسیم بندی فضای اتاق کار برای چند نفر

تقسیم بندی فضای اتاق کار برای چند نفر