معمولا در هر خونه ای بیشترین فضایی که ازش استفاده میشه اتاق نشیمن است. از این اتاق برای صرف غذا و نوشیدنی، دورهمی های دوستانه و خانوادگی و گاهی هم برای بازی و سرگرمی استفاده میکنیم. بنابراین طراحی جذاب دکوراسیون اتاق نشیمن خانه کمک میکنه تا بیشتر از این فضای زیبا استفاده کنیم. ایده های کاربردی زیادی برای اینکار وجود داره که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره میکنم.

برای تزیین دکور اتاق نشیمن ابتدا از پنجره ها شروع کنید

اولین و عقلانی ترین قسمت اتاق نشیمن که نیاز به تزیین و پوشش خاص داره، پنجره ها هستند. در اکثر موارد شاید در انتخاب ابعاد یا مدل پنجره نقشی نداشته باشیم چون به احتمال زیاد از پیش تعیین شده هستن اما به راحتی و با انتخاب پرده و نورگیرهای مناسب میتونیم ظاهر زیباتری برای آن ایجاد کنیم. بهتره در انتخاب مدل، الگو و رنگ پرده دقت بیشتری داشته باشیم تا با سایر اجزای دکور هارمونی داشته باشه و زیبایی منحصر بفردی برای نشیمنمان ایجاد کنه.

انتخاب پرده و نورگیرهای منحصر بفرد برای پنجره اتاق نشیمن

انتخاب پرده و نورگیرهای منحصر بفرد برای پنجره اتاق نشیمن

الگوی کلی و کاربردی دکور را از قبل مشخص کنید

دکور اتاق نشیمن باید آنقدر زیبا و جذاب طراحی شده باشه که به هیچ وجه دلمون نخواد از آن خارج بشیم. چیدمان فضای نشیمن تأثیر زیادی روی کارکرد این اتاق داره. با کم و زیاد کردن مبلمان و جابجایی وسایل سعی کنید به الگوی ثابتی برسید که بهترین چینش را برای دکور اتاق نشیمن ایجاد میکنه.

جداسازی فضا با چیدمان مناسب مبلمان باتوجه به کارکرد هر قسمت از نشیمن

جداسازی فضا با چیدمان مناسب مبلمان باتوجه به کارکرد هر قسمت از نشیمن

استفاده از آثار فرهنگی هنری در دکوراسیون نشیمن

همیشه دکوریجات هنری و فرهنگی جذابیت دکوراسیون را بیشتر میکنن. آنها میتونن انواع هنرهای تزیینی مثل مجسمه، زیورآلات، تابلوهای نقاشی، عکس و صنایع دستی باشند. قطعات هنری دنیای بزرگی دارند که دکوراسیون نشیمن را لوکس، شیک و منحصر بفرد میسازند.

تزیینات هنری برای دکوراسیون نشیمن

تزیینات هنری برای دکوراسیون نشیمن

جانبخشی به اتاق نشیمن با استفاده از گیاهان

یک اصل خیلی مهم در طراحی دکوراسیون داخلی این است که اگر ردپایی از گیاهان در محیط خونه نباشه نمیتوان این محیط را فضای مناسب برای زندگی نامید. استفاده از گیاهان در اتاقها مثل نشیمن و پذیرایی و اتاق خواب همیشه ایده جذاب، مدرن و پرطرفداری بوده که محیط خونه رو برای ساکنین و میهمانان دلچسب تر میکنه.

نشیمن مدرن با استفاده از گیاهان و چشم انداز زیبا به بیرون

نشیمن مدرن با استفاده از گیاهان و چشم انداز زیبا به بیرون

5/5 - (1 امتیاز)