با وارد شدن به اتاق خواب هر دختری با هر سنی مسلما یک یا چندتا عروسک میبینین یا دیوارهایی با رنگ هایی ملایم و روتختی های گلدار و رنگارنگ. قبلا در مورد نکات کلیدی در چیدمان اتاق کودک براتون توضیح دادیم و امروز من راه حل هایی برای طراحی یک اتاق خواب سرگرم کننده و زیبا رو در اختیارتون میذارم که مناسب دخترانیست که تازه کودکی رو کنار گذاشته و وارد نوجوانی شده اند.

تزئین دیوارها با نقاشی

برای این کار شما میتونین روی یکی از دیوارها تخته سیاهی برای طراحی نصب کنید یا رنگ دیوار رو تیره انتخاب کنید تا دخترتون بتونه با رنگ هایی متضاد نقاشی های مورد علاقش رو روی اون بکشه. با انجام این کار شما اجازه ی تغییری رو در اتاق خواب به او میدین که کاملا مطابق با سلیقه و سنشه.

نقاشی روی دیوارهای تیره

نقاشی روی دیوارهای تیره

استفاده از رنگ های مختلف در نقاشی ها میتونه به اتاق خواب روحی جدید بده. پس اگه فرزندتون علاقه ای به رنگ های تیره نداره میتونه نقاشی و طراحی رو روی دیوارهای سفید انجام بده و از رنگ های دلخواه برای رنگ آمیزی اونها استفاده کنه.

رنگ آمیزی نقاشی های دیواری

رنگ آمیزی نقاشی های دیواری

از رنگ ها و وسایل رنگی استفاده کنید

اگه آدم ملاحظه کاری هستید مطمئنا رنگ های خنثی رو ترجیح میدین، اما به بچه ها اجازه بدین تا تجربه ی استفاده از رنگ های مختلف رو به دست بیارن و با رنگ ها اطرافشون رو هیجان انگیزتر کنند. رنگ ها باعث زنده شدن فضای اطرافمون میشه و همه چیز حس سرگرمی و بازی رو به فرد القا میکنه.

معجزه ی رنگ ها

معجزه ی رنگ ها

در صورتی که شلوغی اتاق خواب رو نمی پسندید و در مقابل خواهان به کارگیری رنگ های مختلف در فضای اتاقتون هستین، میتونین از طرح های مختلف و شکل های هندسی با رنگ های دلخواهتون برای طراحی دیواره ها استفاده کنید. برای اجرای این ایده میتونید مطلب راهکارهای نقاشی منزل رو ببینید.

طرح های رنگارنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

طرح های رنگارنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

قفسه های زیبا و کاربردی

دخترای نوجوون عادت به جمع آوری گنجینه های باارزشی از وسایل و خرت و پرتای مورد علاقشون دارن و دوست دارن که اونا رو جاهایی قرار بدن که مقابل دیدشون باشه. انتخاب شلف هایی با طرح های زیبا و متفاوت میتونه این امکان رو بهشون بده و فضای اتاق خوابشون رو هم زیباتر کنه. با نصب اونها بر روی دیوار میتونن وسایلشون رو داخلش قرار بدن.

شلف های دیواری پرکاربرد

شلف های دیواری پرکاربرد

صندلی راحتی برای استراحت و انجام کارهای روزانه

قرار دادن یک صندلی راحتی در اتاق خواب دختر نوجوونتون باعث میشه تا کارهایی از قبیل مطالعه، تماشای فیلم و استراحتش رو روی اون انجام بده. این صندلی بهتره با سلیقه س خودش تهیه بشه و هر قسمتی که تمایل داره قرار بگیره. قرار دادن صندلی های اضافی در اتاق هم میتونه ایده ی جالبی باشه برای زمان هایی که دوستانش به دیدنش میان و از اونها استفاده کنند.

صندلی های راحتی برای استراحت

صندلی های راحتی برای استراحت

تزئین دیوارها با وسایل مورد علاقه ی شخصی

برای تزئین دیوارها از چیزهایی استفاده کنید که مورد علاقتون باشه و دقت کنید که اونها نشون دهنده ی شخصیت شما هم هستن. این وسایل میتونه تابلوهای نقاشی یا کارای هنری خودتون باشه، یا عروسک ها و برچسب هایی که بهش علاقه مندین.

استفاده از وسایل مورد علاقه در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از وسایل مورد علاقه در دکوراسیون اتاق خواب