اکسسوری های جذاب برای استفاده در دکوراسیون داخلی

اکسسوری یا لوازم جانبی و دکوری، وسایلی هستن که هویت کلی یک اتاق رو مشخص میکنن. شما به کمک اونها میتونین جزئیاتی رو به فضاها اضافه کنین و یه خونه ی جذاب و پرانرژی داشته باشین. مطلقا هیچ قاعده ی...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
دکوراسیون خاص و متفاوت با انتخاب اکسسوری های جذاب

اکسسوری یا لوازم جانبی و دکوری، وسایلی هستن که هویت کلی یک اتاق رو مشخص میکنن. شما به کمک اونها میتونین جزئیاتی رو به فضاها اضافه کنین و یه خونه ی جذاب و پرانرژی داشته باشین. مطلقا هیچ قاعده ی خاصی وجود نداره که بگه شما باید از چه سبک اکسسوری استفاده کنین یا اینکه مجاز به استفاده ترکیبی از اکسسوری ها هستین یا نه. شما فقط باید کمی دقت و سلیقه به خرج بدین و لوازمی رو به کار ببرین که حس خوبی رو براتون به وجود بیاره. در این مطلب قصد دارم شما رو با مهمترین اکسسوری های دکوراسیون داخلی آشنا کنم.

گل ها و گیاهان باعث جریان زندگی و انرژی در دکوراسیون داخلی میشوند

شاید کمی عجیب باشه اما استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی به یکی از آیتم های طراحی در چند سال گذشته تبدیل شده و مردم از انواع اونها در خونه هاشون استفاده میکنن. شما میتونین گیاهانتون رو به صورت پراکنده توی خونه قرار بدین یا اونها رو در کنار هم به صورت یه مجموعه نگهداری کنین. علاوه بر زیبایی، گل ها باعث تهویه و تمیزی هوا هم میشن.

استفاده از گیاهان مختلف در دکوراسیون داخلی

استفاده از گیاهان مختلف در دکوراسیون داخلی

انتخاب پرده های مناسب برای پنجره ها

پرده ی پنجره به عنوان یکی از اکسسوری ها، نقش بزرگی رو در تغییرات دکوراسیون ایفا میکنه. انتخاب پرده های بلند که تا کف ادامه دارن باعث ایجاد حس عظمت در خونه ها میشه. در حالی که پرده های بامبو، نور رو به شیوه ای ملایم و لطیف وارد خونه میکنن.

پرده ها میتونن یک پالت رنگی والگوی جدید رو به فضا اضافه کنند و یه نقطه ی کانونی در اتاق باشن یا به عنوان پس زمینه ای زیبا، لوازم و اثاثیه شما رو در مرکز توجه قرار بدن.

پرده های بامبو پوششی خاص و متفاوت برای پنجره ها

پرده های بامبو پوششی خاص و متفاوت برای پنجره ها

تاثیر بکارگیری لوازم روشنایی زیبا برای جذاب تر شدن فضاها

استفاده از لوازم روشنایی مناسب در اتاق ها میتونه باعث انتقال حس راحتی و آرامش در افراد بشه. لوسترها و چراغ آویزها میتونن انرژی رو در یک فضا کاملا تغییر بدن و باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی بشن.

چیدمان متفاوت لامپ ها در کنار هم برای تزیین اتاق خواب

چیدمان متفاوت لامپ ها در کنار هم برای تزیین اتاق خواب

افزودن عمق و گرما به فضاها با استفاده از فرش

کفپوش های چوبی بسیار زیبا هستن و انتخابی مدرن و به روز به حساب میان. اما مسلما ترکیب اونها با فرش جذاب تره و حس سردی و زمختی کف رو از بین میبره. با این اوصاف میتوان گفت فرش یکی از تاثیرگذارترین اکسسوری ها در دکوراسیون داخلیست. فرش ها میتونن یه نقطه ی کانونی در فضا باشن یا با انتخاب رنگی ملایم و طرحی لطیف، تنها یک پس زمینه ی زیبا و پوششی نرم برای کف باشن.

کاربرد فرش در دکوراسیون داخلی

کاربرد فرش در دکوراسیون داخلی

در انتخاب اکسسوری ها عجول نباشید

اغلب زمانی که تزیین یه فضایی رو شروع میکنیم تا اون رو به انتها نرسونیم دست بردار نیستیم در صورتی که این روشی کاملا اشتباهه. چون در اینصورت زمان کافی برای انتخاب لوازم و اکسسوری های جذاب و منحصر به فرد رو نداریم و یا ممکنه اونها رو در جای نامناسب به کار ببریم. پس وسیله های تزیینی رو با دقت کامل انتخاب کنین و در مورد چیدمان اونها در کنار هم فکر کنید.

چیدمان صحیح اکسسوری ها در کنار هم

چیدمان صحیح اکسسوری ها در کنار هم

یک وسیله ی خاص و منحصر به فرد انتخاب کنید

شما میتونین برای تزیین فضاهاتون از انتخاب های خاص و تک کمک بگیرین. یک مبل با رنگ و طرحی متفاوت، یک گیاه بزرگ، کاغذ دیواری زیبا یا یه تابلوی بزرگ میتونه از بهترین انتخاب ها باشه. نکته ی مهم اینه که شما با انتخاب این اکسسوری یه نقطه ی مرکزی و کانونی در فضا به وجود میارین و سایر دکوراسیون در کنار اون دیده میشه.

تابلوی دیواری بزرگ با رنگ های شاد

تابلوی دیواری بزرگ با رنگ های شاد

از بافت های مختلف در دکوراسیون استفاده کنید

شما با ترکیب و بازی با بافت های مختلف میتونین عمق، هویت و حس و حال تازه ای به خونه بدین. به عنوان مثال یه صندلی چرمی در کنار صندوق های چوبی و یه آباژور جذاب باعث ایجاد حس راحتی و لطافت در افراد میشه.

ترکیب بافت های مختلف در اکسسوری ها

ترکیب بافت های مختلف در اکسسوری ها