بعد از گذاشتن مطلب تزیین سالاد الویه، خیلی ها درخواست تزیین سالادهای مختلف از جمله سالاد فصل رو داشتن که در این مطلب سعی کردیم به این موضوع بپردازیم. تزیین انواع سالاد ها رو قرار دادیم و در انتها هم آموزش گل رو با سبزیجات مختلف قرار میدیم. امیدوارم خوشتون بیاد.

تزیین سالاد زیبا

تزیین سالاد زیبا

تزیین سالاد با انواع سبزیجات و صیفیجات

معمولا سالاد سبزیجات یا فصل از سبزیجات و صیفی جات مختلف تشکیل میشن. همین تنوع در مواد باعث ایجاد رنگهای فوق العاده شاد و زیبا و متنوع در بشقاب میکنه که با استفاده درست میشه یک تزیین عالی روی اونها انجام داد. پس بسته به موادی که در اختیار داریم، میتونیم سالادمون رو تزیین کنیم. اول از همه میشه با استفاده از تنوع رنگی مواد، شکل های مختلف و زیبایی رو ایجاد کرد. مثل خیلی از عکس هایی که پایین قرار دادم.

تزیین سالاد با مواد ساده

تزیین سالاد با مواد ساده

تزیین سالاد زیبا و ساده

تزیین سالاد زیبا و ساده

تزیین سالاد ها

تزیین سالاد ها

سالاد و تزیین

سالاد و تزیین

 

تزیین سالاد

تزیین سالاد

تزیین سلاد با نوار های خیار و گوجه فرنگی

تزیین سلاد با نوار های خیار و گوجه فرنگی

تزیین سالاد با خیار و گوجه و سبزیجات

تزیین سالاد با خیار و گوجه و سبزیجات

به غیر از این نوع تزیین، میشه با خیار و گوجه و هویج و مثل اینها، انواع گل و شکل های دیگه ای رو توسط جاقو ایجاد کرد که احتیاج به تمرین و تجربه داره. این شکل ها و فرمها باعث زیبایی دوچندان سالاد و فانتزی شدنش میشه.

تزیین سالاد با گوجه فرنگی گیلاسی

تزیین سالاد با گوجه فرنگی گیلاسی

تزیین سالاد با خیار حلقه شده

تزیین سالاد با خیار حلقه شده

 

مثلا حلقه هایی که در این عکس با خیار درست کرده و به شکل زنجیره در آورده، یک بشقاب سالاد فانتزی و زیبا رو ایجاد کرده.

تزیین سالاد با سبزیجات

تزیین سالاد با سبزیجات

در اینجا چند مدل گل فوق العاده زیبا رو با شلغم و پیازچه و پیاز قرار میدم. گل ها خیلی راحت تهیه میشن. فقط احتیاج به حوصله، دقت و سلیقه دارن که مطمئنم همه دوستای گلم دارن.

آموزش مرحله به مرحله گل با شلغم برای تزیین سالاد و غذا

آموزش ساخت گل با شلغم برای تزیین سالاد

آموزش ساخت گل با شلغم برای تزیین سالاد

پوست نازک شلغم رو میگیریم و با پوست کن لایه های نازکی رو ازش جدا میکنیم. یکی از نوار های نازکی که داشتیم رو برمیداریم و میپیچیم. نوار دوم رو روی اولی قرار میدیم و بعد از هر یک دور پیچیدن، خود نوار رو برعکس میکنیم و دوباره یک دور میپیچیم. این کار رو با سه نوار ادامه  میدیم و در انتها از وسطش یک خلال دندون رد میکنیم که باز نشه.

رنگ کردن گل با شلغم برای تزیین غذا و سالاد

برای رنگ کردنش هم میتونیم از آب لبو یا آلبالو استفاده کنیم. گل رو به طور کامل در آب لبو قرار میدیم و بیرون میکشیم و روی یک دستمال پارچه ای میگذاریم تا کمی خشک شه. برای رنگ سفید لب ماتیکیش هم که دستمال رو به آرامی روی گلی که با شلغم درست کردیم قرار میدیم.

آموزش مرحله به مرحله گل با پیاز برای تزیین غذا و سالاد

پیاز هم خیلی آسونه. به این صورت که پوست نازکش رو جدا میکنیم و با نوک چاقو چهار برش با عمق کم که فقط یک لایه از پیاز رو ببره میزنیم و بازش میکنیم. لایه های بعدی هم به همین صورت ادامه میدیم تا به قسمت وسط پیاز برسیم. بعد هم اون رو در آب قرار میدیم تا کاملا باز شه. برای رنگ کردنش هم میتونید به شکل گل شلغم بالا عمل کنید.

آموزش گل با پیاز

آموزش گل با پیاز

آموزش مرحله به مرحله گل با تره فرنگی برای تزیین سالاد و غذا

آموزش مرحله به مرحله ساخت گل با خیار برای تزیین غذا و سالاد

برای تبادل نظر و اطلاعات بیشتر در مورد تزیین غذا و سالاد شما رو به گروه سفره آرایی دعوت میکنم. در این گروه آموزش گل با گوجه فرنگی و آموزش قو با سیب و خیلی از ایده های دیگه برای تزیین غذا و سفره رو قرار دادیم.