انواع بخور های طبیعی برای مراقبت از پوست

رسیدگی به پوست از اقدامات ضروری هست که هر انسانی باید بهش توجه داشته باشه. معمولا افراد وقتی به سن حدود سی سالگی میرسن تازه به فکر مراقبت از پوست و انواع کرم ها می افتن در حالیکه همیشه پیشگیری...

Avatar
H.T.94 آپدیت:
درمان پوست خشک با ماسک های خانگی

رسیدگی به پوست از اقدامات ضروری هست که هر انسانی باید بهش توجه داشته باشه. معمولا افراد وقتی به سن حدود سی سالگی میرسن تازه به فکر مراقبت از پوست و انواع کرم ها می افتن در حالیکه همیشه پیشگیری بهتر از درمانه و خیلی خوبه از سنین پایین تر از پوست مراقبت بیشتری بشه تا روند چروک شدن و پیر شدن پوست کند بشه. از راه های خیلی خوب و موثر برای طراوت و شادابی پوست بخور ها هستن. در این مطلب در مورد انواع بخور توضیحاتی میدم.

چرا توصیه می شود از بخور  گیاهان استفاده کنیم؟

برای بخور دادن صورت از گیاهان خوشبو مثل بابونه و نعنا و … استفاده کنید. این گیاهان باعث باز شدن منافذ پوست و افزایش خون رسانی به صورت می شوند و در نتیجه باعث طراوت پوست خواهند بود.

برای بخور 10 یا 15 دقیقه کافی است و بیشتر از این مدت نباید طول بکشد. هفته ای یک یا دو بار باید صورت را بخور داد و اگر حس می کنید پوستتان خسته است می توانید سه بار هم انجام دهید.

مراقبت از پوست با بخور

مراقبت از پوست با بخور

ساده ترین روش بخور چگونه است

کاسه یا کتری را از آب پر کنید و بگذارید جوش بیاید بعد از رو شعله بردارید و به آن مقداری گلاب، بابونه یا نعنا اضافه کنید و صورتتان را در مجاور آن قرار دهید. همچنین می توانید یک پارچه ضخیم روی سر بیندازید به طوری که سر و کاسه حاوی آب جوش زیر آن قرار بگیرد.

بعد از بخور لازم است صورت را با آب سرد بشویید تا منافذی که باز شده کوچک و جمع شود و بعد از آن از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

بخور طراوت دهنده و ضد جوش

در این نوع بخور گیاهان گل ختمی، گل شقایق، تخم گشنیز و بابونه را در ظرفی نگه داری کنید و هر بار به اندازه دو قاشق غذا خوری در 100 گرم آب بریزید و به مدت 5 دقیقه صورت را بخور دهید. با این کار صورتی شفاف و بدون جوش خواهید داشت.

بخور طراوت دهنده

بخور طراوت دهنده

بخور ضد جوش کاسنی

در این نوع بخور از گل و تخم و ریشه ی گیاه کاسنی استفاده می کنیم و همچنین تخم گشنیز را هم اضافه می کنیم و هر بار به میزان دو قاشق غذا خوری در آب جوش می ریزیم و به مدت 5 دقیقه بخور انجام میدهیم . این بخور برای از بیم بردن جوش بسیار موثر است.

بخور کاسنی

بخور کاسنی

بخور ضد جوش های سر سیاه

دو قاشق غذا خوری گل بابونه را در 100 گرم آب جوش بریزید و به مدت 10 دقیقه صورت را بخور دهید سپس ظرف را در جایی خنک قرار دهید تا ولرم شود بعد از آن مقداری از محلول را روی پوست خود بمالید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم بشویید. با این کار جوش های سر سیاه صورت شما از بین می رود.

بخور انبه هندی

بخور انبه هندی سلول های مرده پوست را از بین می برد و باعث زیبایی و طراوت پوست می شود.

بخور انبه

بخور انبه

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *