نکات مهم در انتخاب کفش پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند بخصوص کفش هایی با پاشنه باریک، هرگز از دایره سبک ها و مدهای فشن خارج نمی شند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند به گونه ایی باعث میشه خانوم ها با اعتماد به نفس راه برند و...

بهناز سرفراز
بهناز سرفراز آپدیت:

کفش های پاشنه بلند بخصوص کفش هایی با پاشنه باریک، هرگز از دایره سبک ها و مدهای فشن خارج نمی شند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند به گونه ایی باعث میشه خانوم ها با اعتماد به نفس راه برند و اون ها رو جذاب و قد بلند نشون میده. اما همیشه جذاب و شیک بودن راحت نیست، اگه شما کفش پاشنه بلند نامناسبی رو انتخاب کنید، به پاهاتون آسیب می رسونید. البته خوشبختانه نکاتی در این مورد وجود داره که آسیب وارده به پاهاتون رو کمتر می کنه.

نکات مهم در انتخاب کفش پاشنه بلند

نکات مهم در انتخاب کفش پاشنه بلندنکات مهم در انتخاب کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند با اندازه مناسب انتخاب کنید

همیشه پایان روز رو برای خرید کفش انتخاب کنید، برای اینکه در اون ساعت ها پاهای شما بعد از یک روز پر از فعالیت به اندازه کافی متورم شده و به شما کمک میکنه که از اندازه واقعی پاهاتون مطمئن بشید. قیل از خرید با کفشی که انتخاب کردید چند قدمی توی فروشگاه راه برید، سعی کنید روی سطح های مختلف راه برید. اگه احساس کردید که کفش براتون تنگه (حتی یه ذره) باید سایز دیگه ایی رو امتحان کنید. پاها باید توی کفش احساس راحتی و تعادل داشته باشند. انگشتهای پا رو فراموش نکنید، اون ها هم باید فضای کافی داشته باشند. استفاده مداوم از کفش هایی با پنجه های باریک، باعث آسیب رسیدن به انگشت ها میشه و احتمال بروز آرتروز و میخچه در شما افزایش پیدا می کنه.

کفشی با اندازه مناسب انتخاب کنید

کفشی با اندازه مناسب انتخاب کنید

اندازه مناسب پاشنه کفش ها

ارتفاع ایده آل برای پاشنه کفش ها بین 2 تا 7 سانت است. کفش هایی با پاشنه بلندتر از 7 سانت راه رفتن رو مشکل می کنند، و هر چقدر هم که با اون ها راحت باشید، فشار زیادی رو به کمر، زانو و مچ پای شما وارد می کنند. خوشبختانه اندازه های مختلفی از پاشنه کفش ها وجود داره که شما می تونید با توجه به شرایط تون انتخاب کنید. مثلا کفش های مدل بچه گربه ایی بین 3 تا 5 سانت پاشنه دارند که برای استفاده روزمره بسیار مناسبند. کفش های پاشنه 7 سانتی، کفش های کلاسیک محسوب می شند و برای مهمانی ها و حتی سرکار رفتن قابل استفاده هستند. همونطور که قبلا گفتم کفش هایی که بیش از 7 سانت پاشنه دارند، راحت نیستند، البته می تونید زمان هایی که نمی خواید زیاد راه برید و تنها قصد دارید چند ساعتی اون ها رو بپوشید، این مدل کفش رو انتخاب کنید.

اندازه پاشنه کفش ها رو متناسب با محلی که میخواید استفاده کنید، انتخاب کنید

اندازه پاشنه کفش ها رو متناسب با محلی که میخواید استفاده کنید، انتخاب کنید

جنس کفش در میزان راحتی اون تاثیر داره

کفش های جیر و چرمی رو انتخاب کنید.از اونجا که این جنس کفش ها از مواد انعطاف پذیری ساخته شدند، به راحتی قالب پای شما رو می گیرند. و برای شستن اون ها مشکل نخواهید داشت. کفش های جیر و چرمی در مقابل کفش هایی که از مواد مصنوعی ساخته می شند عمر بیشتری می کنند. به کفی کفش ها هم توجه کنید، کفش هایی که کفی چوبی یا پلاستکی سخت دارند رو انتخاب نکنید. کفش هایی با کفی چرمی و یا پلاستیک انعطاف پذیر برای راه رفتن های طولانی مناسب ترند.

جنس کفش در میزان راحتی اون تاثیر داره

جنس کفش در میزان راحتی اون تاثیر داره

راه رفتن با کفش های پاشنه بلند رو تمرین کنید

قبل از استفاده از کفش های پاشنه بلند باید یاد بگیرید چطور با کفش های پاشنه بلند میشه راه رفت و نکات کمکی در این باره رو باید بدونید. می تونید از قبل تو خونه تمرین کنید، موقع شام خوردن، شستن ظرف و حتی لباس شستن از اون ها استفاده کنید. این مدل کفش ها در لحظه اول راحت به نظر می رسند اما بعد از گذشت چند دقیقه و یا چند ساعت ممکنه اینطور نباشند. بعد از استفاده از کفش های پاشه بلند متوجه می شید که اون ها باعث می شند گام های شما کوتاه تر بشه و هر چه ارتفاع پاشنه بیشتر باشه گام ها هم کوتاه تر میشه. پس سعی نکنید مثل موقعی که اسنیکرز می پوشید راه برید.

راه رفتن با کفش های پاشنه بلند رو تمرین کنید

راه رفتن با کفش های پاشنه بلند رو تمرین کنید

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف