انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی

پنجره ها نقش مهمی در زیبایی و جلوه نقاط مختلف خونه دارن. نور هم که از مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی هست و پنجره ها اصلی ترین منبع تامین نور طبیعی هستن. اینکه چه پرده ای و چه جنسی برای چه...

معصومه رجایی
معصومه رجایی آپدیت:
پرده

پنجره ها نقش مهمی در زیبایی و جلوه نقاط مختلف خونه دارن. نور هم که از مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی هست و پنجره ها اصلی ترین منبع تامین نور طبیعی هستن. اینکه چه پرده ای و چه جنسی برای چه پنجره ای و با چه شرایطی مناسب هست، موضوعیه که در این مطلب اون رو مورد بررسی قرار میدیم.

انتخاب پرده برای خانه

انتخاب پرده برای خانه

تاثیر پرده ها در دکوراسیون داخلی

پرده ها تاثیر مستقیمی بر نمای پنجره ها و احساسی که میشه ازاونها دریافت کرد دارن. بنابراین، انتخاب پرده خوب و مناسب برای پنجره ها در دکوراسیون داخلی خیلی مهمه. شما ممکنه که نخواید برای این موضوع خیلی هزینه کنین و یا ممکنه بخواید برای خونه جدیدتون پرده ای زیبا و مناسب تهیه کنین. در هر صورت، تغییر پرده ها میتونه فضای خونه شما رو به کل عوض کنه و اون رو از یکنواختی ویا حتی نا هماهنگی خارج کنه.

پرده

پرده و دکوراسیون داخلی

بررسی اتاق برای نصب پرده مناسب

نگاه کاملی به اتاق بکنین. یک قلم و کاغذ بردارین و نکاتی رو که به ذهنتون میرسه یادداشت کنین. تمام پنجره ها رو خوب بررسی کنین و اونها رو اندازه گیری کنین و به شکلشون کاملا توجه داشته باشین. اینکه بیش از حد کوچیک یا بزرگ هستن و یا اندازه ها نامتوازن و اشکال نا متقارن هستن. اینکه نور کمه و یا بیش از حد در اتاق وجود داره. اتاقتون چقدر خصوصی هست و آیا از بیرون دید داره و یا نه. در شب خصوصی باشه یا در روز و یا در هر دو؟ چقدر باید پوشش داده بشه و چقدر دوست دارید آزاد باشه. در آخر هم بودجه خودتون رو در نظر بگیرین.

انواع پرده در دکوراسیون داخلی

انواع پرده در دکوراسیون داخلی

محتاطانه انتخاب کنید

یادداشت هایی که کردید رو بر اساس اولویت اهمیت رتبه بندی کنین. برای اینکه پرده زیبایی رو برای منزلتون پیدا کنین، بهتره مستقیم به سراغ پرده سراها و جاهایی که پرده میفروشن نرین و قبل از این کار به دنبال سلیقه خودتون در این موضوع بگردین. پرده جاهایی که مهمونی میرید و یا در طول روز ممکنه برخور داشته باشین رو نگاه کنین. به عکسها نگاه کنین. سایتای خارجی منابع خوبی برای دیدن نمونه ها هستن. میتونین از مجلات مختلف استفاده کنین. سلیقه خودتون رو بین این همه مدل و طرح و نقش پیدا کنین و هماهنگی وسایل و لوازم خونتون رو با پرده در نظر بگیرین. نکاتی که یادداشت کرده بودین و همینطور بودجه ای که برای این کار اختصاص دادین رو هم در نظر داشته باشین و تصمیم بگیرین.

انتخاب پرده مناسب

انتخاب پرده مناسب در دکوراسیون داخلی

اهمیت رنگ پرده ها در دکوراسیون داخلی

رنگها  خیلی مهم هستن. اینکه شما در چه اتاقی به چه مقدار انرژی لازم دارین، تعیین میکنه که چه رنگی رو برای پرده انتخاب کنین. البته مقدار نوری که وارد اتاق میشه هم در این موضوع موثر هست. همچنین لوازمی که در اتاق وجود داره باعث میشه که بین رنگهای محدودی حق انتخاب داشته باشین. میتونین از پارچه هایی با ترکیب رنگهای متفاوت استفاده کنین. میتونین از پارچه هایی که اشکال هندسی دارن استفاده کنین.

پرده در دکوراسون داخلی

پرده در دکوراسون داخلی

تاثیر نور و محرمیت در انتخاب پرده

میزان نور و همچنین محرمیت هم در تعیین رنگ و هم در تعیین مدل و جنس پرده ها خیلی مهم هست. اینکه پرده کرکره ای باشه یا آویزی. اینکه پارچه مات باشه یا شفاف و چه میزان نور رو از خودش عبور بده و اینکه مهمه که از بیرون به داخل دیده نشه یا بشه. همه این موضوعات میتونن بررسی بشن تا ما پرده ای رو مناسب با خونه خودمون انتخاب کنیم.