نکته هایی درباره ی انتخاب زیورآلات و اکسسوری

زیور آلات و اکسسوری مکمل های خوبی برای لباس های ما هستن. این اکسسوری ها شامل گردنبند، گوشواره، دستبند، ساعت، تل سر، گل سر،گل سینه و حتی عینک میشه که میتونه لباس های ما رو به بهترین شکل تکمیل کنه....

هستی ابهری
هستی ابهری آپدیت:
اکسسوری مختلف

زیور آلات و اکسسوری مکمل های خوبی برای لباس های ما هستن. این اکسسوری ها شامل گردنبند، گوشواره، دستبند، ساعت، تل سر، گل سر،گل سینه و حتی عینک میشه که میتونه لباس های ما رو به بهترین شکل تکمیل کنه. شما میتونین ساده ترین لباس مشکی رو به تن کنین و اون لباس رو با اکسسوری های متفاوت و زیبا، کامل کنین و ببینین که در نهایت تیپ منحصر به فرد و بسیار جذابی رو برای خودتون ساخین. نکته های مهم درباره ی این لوازم وجود داره که شما باید قبل این که اون ها رو برای لباس هاتون انتخاب کنین، بدونین. مثلا شما بدونین چه اکسسوری هایی به چه لباس هایی میاد یا اون ها رو کجا باید استفاده کنین یا چه اکسسوری هایی رو میتونین کنار هم توی یه ترکیب استفاده کنین. توی این مطلب من توضیحات لازم رو برای انتخاب درست اکسسوری میگم.

اکسسوری مختلف

اکسسوری مختلف

انواع اکسسوری

انواع اکسسوری

جعبه ی انگشتر

جعبه ی انگشتر

در انتخاب اکسسوری زیاده روی نکنین

همیشه خیلی از ماها فکر میکنیم که اگه ست گردنبند و گوشواره داریم، باید همه رو با هم استفاده کنیم. ولی در اصل این جوری نیست و در ظاهر نتیجه ی خیلی خاص و زیبایی رو بهمون نمیده. بهتره یکی از اون ها رو با لباسمون ست کنیم به جای این که هر دو گردنبند و گوشواره رو با هم بیاندازیم. اینجوری از تیپ شلوغ و پر زرق و برق جلوگیری میکنیم.

ست گوشواره و گردنبند

ست گوشواره و گردنبند

گردنبند و گوشواره ی بزرگ

گردنبند و گوشواره ی بزرگ

گردنبند بزرگ و لباس دکلته بدون گوشواره

گردنبند بزرگ و لباس دکلته بدون گوشواره

گردنبند بزرگ بدون گوشوار

گردنبند بزرگ بدون گوشوار

از اکسسوری های خیلی متفاوت و با تم رنگی مختلف استفاده نکنین. سعی کنین تمام اکسسوری هاتون توی یک تم رنگی باشن. مثلا اگه گوشواره طلایی با انگشتر طلایی ست میکنین، حتما ساعتتون هم بند طلایی باشه.

همه ی اکسسوری ها رو با هم استفاده نکنین. مثلا توی استفاده از انگشتر زیاده روی نکنین چون نه انگشتراتون به درستی دیده میشن و نه جلوه ی زیبایی دارن. یا حتما نیازی نیست که دستبند و ساعت و گوشواره و … رو با هم استفاده کنین. بهترین کار، همیشه انتخاب کمترین اکسسوری و متناسب ترین با لباستون باشه.

تعداد انگشتر زیاد

تعداد انگشتر زیاد

نکته: اگه گوشواره و گردنبند هر دو بزرگ بودن، حتما فقط از یکی از اونها رو استفاده کنین ولی اگه گوشواره وگردنبند ظریف بود میتونین کنار هم ازشون استفاده کنین.

زیورآلات و اکسسوری های هم رنگ لباستون انتخاب نکنین

بهتره بدونین اگه لباستون تک رنگه اصلا نباید اکسسوری رنگ لباستون رو باهاش ست کنین. اینجوری جای این که اکسسوری باعث بشه لباستون بیشتر جلوه کنه، کم تر دیده میشه و جذابیتی نداره. پس اعتماد به نفس داشته باشین و رنگ های متفاوت و حتی متضادی که به رنگ لباستون میاد رو انتخاب کنین تا بتونین بیشترین استفاده رو از اکسسوری ها بکنین. مثلا اگه رنگ لباستون بنفشه میتونین از رنگ مکملش که رنگ زرده استفاده کنین و ست اکسسوریتون رو طلایی کنین. اینجوری هم جلوه ی لباستون بیشتر شده و هم اکسسوری هاتون بیشتر به چشم میاد. برای رنگ های مکمل دیگه میتونین  مطلب  رنگ هایی که در ترکیب لباس به ما کمک می کند رو مطالعه کنین.

از زیور آلات بدلی با رنگ های متفاوت استفاده کنین

شاید خیلی از ماها بیشتر دوست داشته باشیم که فقط از طلا و جواهر برای زیورآلاتمون استفاده کنیم. ولی ما نمیتونیم برای هر لباس یه ست جواهر جدید بخریم یا مثلا رنگ سنگ هاش و با لباسامون ست کنیم. برای همین من پیشنهاد میکنم از بدلیجات رنگی، متفاوت و زیبا که الان خیلی راحت در دسترس هستن و تنوع خیلی زیادی دارن، استفاده کنین.

اکسسوری رنگی

اکسسوری رنگی

بدلیجات رنگی

بدلیجات رنگی

سایز اکسسوری ها رو متناسب با لباستون انتخاب کنین

دقت کنین که سایز اکسسوری هاتون باید با مدل لباس هایی که میپوشین، همخوانی داشته باشه. مثلا اگه یقه لباستون خیلی بازه، گردنبند یا گوشواره ی خیلی ظریف و زیر، به چشم نمیاد. یا مثلا اگه لباس یقه دار پوشیدین، گوشواره های خیلی بزرگ رو انتخاب نکنین چون خیلی شلوغ و تو در تو به نظر میرسه. پس یقه های باز برای اکسسوری های بزرگتر و برای یقه های بسته و مدل دار، اکسسوری های ظریف تر مناسبه.

خلاقیت در انتخاب اکسسوری

خلاقیت در انتخاب اکسسوری

تناسب گوشواره و صورت

تناسب گوشواره و صورت

گوشواره ی بزرگ

گوشواره ی بزرگ

همیشه در انتخاب زیور آلات و اکسسوری هاتون خلاقیت داشته باشین

سعی کنین ترکیب اکسسوری هاتون رو با لباس دائما عوض کنین تا بتونین همیشه جذاب باشین و ست های جدید بزنین. این کار باعث میشه شما با لباس ها و اکسسوری های تکراری، باز هم بتونین ست جدیدی رو برای خودتون بسازین که تازگی داشته باشه. مثلا با لباسی که قبلا پوشیدین، دقیقا همون اکسسوری های دفعه ی قبل رو ست نکنین و چیز های جدیدی رو برای این ست انتخاب کنین. اینجوری شما ادم خوش لباس و خلاقی به نظر میرسین که به نوع لباس پوشیدنتون، اهمیت میدین.

خلاقیت در انتخاب اکسسوری

خلاقیت در انتخاب اکسسوری

اکسسوری متفاوت با یک لباس

اکسسوری متفاوت با یک لباس