انتخاب رنگ موی مناسب برای صورت شما

پیدا کردن رنگ موی مناسب و تطابق داشتن آن با صورت شما ممکنه کمی دشوار باشه. بعضیها فکر میکنند رنگ کردن مو کار خیلی ساده ایست و تنها انتخاب یک رنگ مو کافیست و یک رنگ را انتخاب میکنند و...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
انتخاب رنگ موی مناسب برای انواع پوست

پیدا کردن رنگ موی مناسب و تطابق داشتن آن با صورت شما ممکنه کمی دشوار باشه. بعضیها فکر میکنند رنگ کردن مو کار خیلی ساده ایست و تنها انتخاب یک رنگ مو کافیست و یک رنگ را انتخاب میکنند و موهایشان را رنگ میکنند. اما در انتخاب رنگ مو خیلی موارد را باید در نظر بگیرین. رنگ موی مناسب باید با رنگ چهره و رنگ چشمها و صورت متناسب باشه تا بتونین از رنگ کردن موهاتون لذت ببرین. در این مطلب دستورالعملهایی که در انتخاب رنگ مو باید در نظر بگیرید رو بیان کردیم تا بتونید رنگ موی زیبا برای موهاتون انتخاب کنین و چهره ی زیبا تر و جذاب تری داشته باشید

اهمیت رنگ طبیعی موها برای انتخاب رنگ مو

هنگام انتخاب رنگ موی جدید، مهمه که در مورد رنگ موی طبیعی خود فکر کنید. بهترین رنگ مو تنها یک یا دو شماره روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی موهای شماست. استفاده از این نکته باعث میشه که از موهاتون آسون تر نگهداری کنین و با نمایان شدن رنگ اصلی ریشه موهاتون نیاز به نگرانی نداشته باشین.

اگر شما علاقه ی بسیار زیادی دارین که رنگ موهاتون را زود به زود عوض کنین، بنابراین باید بدونین که در رنگ آمیزی موهاتون خیلی از اصول رو رعایت کنین تا علاوه بر حفظ کیفیت موها از رنگشونم لذت ببرین. رنگ موی طبیعی شما همچنین میتونه بهترین راهنما برای انتخاب رنگ جدید برای موهاتون باشه. استفاده از رنگهای تیره برای مو شاید جذاب باشه، اما در آوردن رنگ تیره کار بسیار سختیه. میتونین به جای رنگهای خیلی تیره از رنگهای روشنتر استفاده کنین.

در روشن کردن رنگ موها، استفاده از رنگ قرمز راه خوبی نیست، چرا که میتونه مصرف مقدار رنگ مورد نیازتون رو تا دو برابر افزایش بده. طیف رنگ قهوه ای شاید مناسب تر باشه ولی با بیرون آمدن ریشه موها، این تغییر رنگ به چشم میاد. شما همچنین انتخابی مثل رنگ بلوند هم دارین، اما در صورت عدم رعایت مراحل رنگ کردن مو میتونین به موها آسیب بزنین.

رنگ موی طبیعی شما

رنگ موی طبیعی شما

تعیین رنگ پوست برای انتخاب درست رنگ مو

اول از همه باید رنگ پوست خود را تعیین کنین که آیا رنگ پوست بدنتون طیف سرد یا گرم یا خنثی است؟ یک راه آسان برای فهمیدن این موضوع اینه که به رگهای دستتون نگاه کنین. اگر رنگ رگها بر روی مچ دست شما آبی باشند، پوست شما سرد است. اگر رگهای شما سبز باشد، پوست تان گرم است. اگر رنگ رگها چیزی بین این دو نوع رنگ باشه پوست شما خنثی است.

تعیین رنگ پوست

تعیین رنگ پوست

انتخاب رنگ مو برای پوست گرم

بهترین انتخاب رنگ مو برای پوست های گرم (طیف رنگهای زرد هلویی طلایی) همان رنگ های گرم است. برای این نوع پوستها، رنگ بلوند طلایی بهترین انتخاب است. برای پوستهای کمی تیره تر شاید رنگهای قهوه ای تر گزینه ی بهتری باشه ولی اگه رنگ پوستتون تیره تر هست، با انتخاب رنگ های قهوه ای به ظاهرتون میتونین آسیب بزنین و از جذابیت موها کم کنین. وقتی رنگ پوستتون گرم و متوسطه (در بین رنگها در حالت میانه قرار داره) اگه از سایه ی مسی برای آرایشتون استفاده کنین، عامل موثری در جذابیت بیشتر چهرتون خواهد شد. انواع سایه های قرمز می تونن برای هر دو نوع پوست خوب باشه. سعی کنین اگه رنگ پوست گرمی دارین از رنگهای  خاکستری، آبی و بنفش دوری کنین.

طیف رنگ ها برای پوست گرم

طیف رنگ ها برای پوست گرم

انتخاب رنگ موی مناسب برای پوست سرد

هنگام انتخاب رنگ مو برای پوستهای سرد (شامل رنگهای آبی، صورتی، قرمز ) بهتر است از همین طیف رنگ هم برای موهاتون بهره ببرین. برای این رنگ پوست، بلوند خاکستری به نظر میاد که رنگ موی مناسبیه. برای رنگ های تیره تر زمانی که پوست به قرمزی میزنه یا دارای طیف های آبیه، بورگاندی، شرابی و یا رنگ کبود میتونه همه ی نگاه ها را به سمت شما بچرخونه. برای رنگ پوست سرد متوسط ​​می تونین با سایه های رقیق تر یا غلیظ تر از رنگ طبیعی پوستتون استفاده کنین. زمانی که قصد ترکیب رنگها را دارین، شاید نارنجی، زرد و یا قرمز ملایم انتخاب بدی نباشن.

طیف رنگ ها برای پوست سرد

طیف رنگ ها برای پوست سرد

رنگ موی مناسب پوست خنثی

شما آدم خوش شانسی هستین که می تونین از هر دو خانواده ی رنگهای سرد و گرم به خاطر رنگ پوست خنثی که دارین استفاده کنین. بهترین روش برای انتخاب رنگ موی مناسب برای پوست های خنثی، پیدا کردن رنگی است که چشماتون را درشت تر جلوه بده. شما برای انتخاب رنگ مو گزینه های بسیاری را در اختیار دارین که میتونین ازشون استفاده کنین، اما به خاطر داشته باشین برای سایه زدن رنگهای نزدیک به رنگ پوستتون را در اولویت بگذارین.

رنگهای مناسب پوست خنثی

رنگهای مناسب پوست خنثی

انتخاب رنگ مو با توجه به رنگ چشم

رنگ چشم یکی دیگر از راه هایی است که برای تعیین انتخاب مناسب در رنگ مو میتونه کمک کننده باشه. رنگی که انتخاب میکنین باید نه تنها باعث کمتر دیده شدن چشمها نشه، بلکه آنها را زیباتر و جذاب تر هم نشون بده. در ادامه چند نمونه از رنگ موی مناسب برای پوست و چشم ها با رنگ های متفاوت را بیان کردیم.

رنگ چشم

رنگ چشم

  • چشمان آبی و پوست گرم: شما برای این ترکیب میتونین از رنگ موی قهوه ای طلایی، موهای عسلی و قهوه ای شاه بلوطی استفاده کنین.
  • چشمان آبی و پوست سرد: رنگ مویی که میتونه روی این ترکیب جذابیت داشته باشه، بلوند پلاتینه، رنگ بورگاندی و یا شرابی میتونه بسیار چشم نواز باشه.
  • پوست گرم و چشمان سبز: رنگ موی قرمز (همه ی طیف های رنگ قرمز) همیشه با چشمان سبز ترکیب فوق العاده ای خواهد شد. وقتی رنگ پوستتون گرمه، سعی کنین از رنگ های بلوطی یا بلوند صورتی استفاده کنین. اگه دوست دارین از رنگهای قهوه ای بیشتر استفاده کنین، میتونین ترکیب قهوه ای با قرمز را امتحان کنین.
  • پوست سرد و چشمان سبز: قرمز هنوز هم گزینه ی عالی به نظر میاد، میتونین از رنگ مسی هم استفاده کنین تا جذابیتتون دو چندان بشه. همچنین در نظر داشته باشین که استفاده از سایه های تیره مثل قهوه ای تیره، دودی، مشکی و یا حتی سفید با ترکیب پوست و رنگ مویی که انتخاب کردین و چشمان سبز شما را همچون ستاره درخشان میکنه.
  • پوست گرم و چشمان قهوه ای: رنگ قهوه ای به بسیاری از رنگ چشم ها و رنگ پوست ها میاد و چشمان سبز هم از این قاعده جدا نیست. استفاده از انواع رنگ های قهوه ای، عسلی یا بلوند به نظر می رسد در جذابیتتون تاثیر بگذارن.
  • پوست سرد و چشم های قهوه ای: قهوه ای تیره با این ترکیب از پوست و رنگ چشم به نظر عالی میاد. قرمز سیر هم یک انتخاب دیگه برای شما میتونه باشه. رنگ های تند با چشمان قهوه ای بسیار جذابتر خواهند بود.
  • پوست گرم و چشم های عسلی: در انتخاب رنگ مو به چشمان خود توجه داشته باشین. اگه چشمان عسلی رنگی دارین، رنگهایی مثل طلایی یا قهوه ای روشن و همچنین رنگهای گرم دیگه میتونه برای شما ایده آل باشه. به یاد داشته باشین که وقتی چشمان عسلی دارین انتخابهای زیادی در رنگ مو پیش روی شماست، پس خودتون را محدود به چند رنگ نکنین.
  • پوست سرد و چشم های عسلی: همانطور که گفته شد هنگامی که چشمهای عسلی دارین، می تونین انتخاب رنگهای بیشتری داشته باشید. طیف رنگ قرمز واقعا خوبه، اما سعی کنید با ترکیب کردنش با یک سایه ی شادتر جنب جوش بیشتری در ظاهرتون ایجاد کنین.