قد فرزند شما بستگی به عوامل مختلفی مثل ژن، میزان فعالیت بدنی، کیفیت رژیم غذایی، سلامت عمومی بدن و … داره. امروز تمایل به مصرف قرص و داروهای افزایش رشد زیاد شده در حالی که راه های طبیعی هم برای افزایش قد کودکان وجود داره. افزایش قد کودکان در سن بلوغ در بسیاری از موارد اتفاق میفته، برای دختران بین سن هشت تا سیزده سال و برای پسران بین ده تا پونزده سال جهش رشدی وجود داره، در ادامه عادتهای مناسبی رو بهتون پیشنهاد میکنم که ثابت شده در افزایش رشد قد تاثیر بسزایی داره.

خواب منظم در رشد کودکان تاثیر زیادی داره

فرزند شما برای اینکه رشد مناسبی داشته باشه به 10 تا 12 ساعت خواب در شبانه روز نیاز داره. سعی کنید این عادت رو در فرزندتون ایجاد کنیدو طی یک برنامه ی خواب حتی در روزهای تعصیل زمان بیداری و خواب رو تغییر ندید، حتما اوایل اجرای برنامه کمی براتون سخته و ممکنه فرزندتون همکاری نکنه، خصوصا اینکه در روزهای تعطیل باید مثل بقیه روزها بیدار بشه. اما شما با برنامه های تفریحی و حذاب میتونید مانع از خوابش بشید. مثلا با فرزندتون قرار بذارید در روزهای تعطیل صبح به کوه یا پیاده روی برید.

استفاده از پروتئین در رژیم غذایی برای افزایش قد کودکان

فرزندتون رو تشویق کنید که یک رژیم غذایی غنی از پروتئین داشه باشه تا قدش بلند بشه. در این زمینه میتونید بیشتر از گوشت بدون چربی و ماهی در رژیم غذایی استفاده کنید و یا در میان وعده از انواع دانه ها و آجیلها استفاده کنید.

پروتئین

پروتئین

ورزش را فراموش نکنید

کودک شما باید به طور منظم ورزش کنه و هر روز برنامه ای برای کمک به او برای رسیدن به قد بلندتر داشته باشه. مهمه که فرزندتان فعال باشد و در بازی و تمرین منظم شرکت کند. فرزندتان را تشویق کنید که در فعالیت های جسمانی مانند دوچرخه سواری، راه رفتن، ورزش در فضای باز شرکت کند.

رژیم غذایی متعادل خیلی مهمه

یک رژیم متعادل به فرزندتون کمک میکنه تا از سلامت کامل برخوردار بشه. اصل مهم استفاده از همه ی مواد مغذی ضروری در رژیم غذاییه که باید بهش توجه بشه. علاوه بر تمام نکاتی که گفته شد و میدونید مصرف میوه و سبزیجات تازه هم نقش زیادی در بهبود سلامت عمومی بدن داره که نباید فراموشش کرد.

رژیم غذایی کامل و متعادل

رژیم غذایی کامل و متعادل

شیوه زندگی سالم رو دنبال کنید

شیوه زندگی سالم از خانواده نشات میگیره که تاثیر زیادی بر رشد فرزندان داره. خوردن غذاهای خانگی به جای غذاهای فست فودی، همچنین گذران وقت و انجام فعالیت های خانوادگی به جای اتلاف وقت. فرزندتون رو به کلاسها و اردوهای مختلف ببرید و از فعالیت هایی مثل سنگ نوردی، هنرهای رزمی، شنا، تنیس و غیره با هم لذت ببرید. با توجه به علاقه فرزندتون یک رشه ورزشی رو انتخاب کنید و او را برای رفتن به کلاس در زمان های مشخص شده همراهی کنید، و یا هر روز برای رفتن به مدرسه کمی زودتر از خونه راه بیفتید و پیاده مسیر رو طی کنید.

چگونگی اندازه گیری دقیق قد در خانه

برای به دست آوردن اندازه دقیق قد فرزندتون باید هر چیزی که روی سرش قرار داره مثل گیره مو و یا موی بافته شده رو باز کنید طوری که هیچ ارتفاعی به قد فرزندتون نده. از فرزندتون بخواین روی زمین بدون فرش یا موکت کنار دیوار بایسته و پاشنه پا رو کاملا به دیوار بچسبونه و راست بایسته، دست ها باید در طرفین باشه و شانه ها بایدراست باشه و حالت افتاده نداشته باشه. جلو برید و از پهلو به حالت ایستادن فرزندتون نگاه کنید باید شانه، سر، پاشنه و باسن به دیوار چسبیده باشه. از یک کتاب میتونید برای نشانه گذاری استفاده کنید. حالا یک ضلع کتاب رو روی دیوار بذارید و ضلع دیگه رو فرق سر فرزندتون و نشانه گذاری کنید.

اندازه گیری قد در خانه

اندازه گیری قد در خانه

1/5 - (1 امتیاز)