افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند، به توانایی هاشون برای انجام کارها ایمان دارند. اگه شما خودتون رو باور نداشته باشید، دیگران چطور می توانند به شما اعتماد کنند؟ اگه فکر می کنید اعتماد به نفس کافی ندارید، باید این احساس رو در خودتون تقویت کنید.در این مطلب 6 ویژگی که انسان های با اعتماد به نفس دارند و نباید بر خلاف اون عمل کنند رو براتون توضیح میدم.

1. به دنبال توجیه اشتباهاتشون نیستند

افرادی که دارای اعتماد بنفس بالایی هستند، مسئولیت ایده ها و کارهاشون رو به عهده می گیرند. اون ها هیچ وقت به شخص یا چیز دیگه ای برای توجیه خودشون اشاره نمی کنند. هیچ موقع از جملاتی مانند “وقت کافی در اختیار نداشتم” یا “امکانات کافی نداشتم” استفاده نمی کنند، بلکه تمام تلاششون رو بکار می برند و تا جایی که در کارشون پیشرفت کنند ادامه میدهند.

اون ها به دنبال توجیح اشتباهاتشون نیستند

اون ها به دنبال توجیح اشتباهاتشون نیستند

2. از ترس هاشون فرار نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس اجازه نمیدن، ترس ها و نگرانی ها زندگی شون رو کنترل کنه. اون ها می دونند کارهایی که از انجامشون می ترسند، اغلب همون کارهایی هستند که برای تبدیل شدن به فردی که در نظر دارند، باید انجام بدن

.

از ترس هاشون فرار نمی کنند

از ترس هاشون فرار نمی کنند

3. افراد با اعتماد به نفس در رفاه زندگی نمی کنند

اون ها از زندگی کردن در آسایش و راحتی دوری می کنند، چون می دونند در اونجا بسیاری از رویاها از بین میرند. اون ها درد و رنج رو تجربه می کنند، زیرا می دونند برای رسیدن به اهدافشون باید بزرگ و مقاوم بشند.

4. کارهاشون رو به تاخیر نمی اندازند

افراد با اعتماد به نفس می دونند انجام یک استراتژی خوب همین حالا بهتر از انجام یک استراتژی عالی در ماه آیندست. اون ها هرگز کارهاشون رو برای “زمان مناسب” و یا “شرایط مناسب” به تاخیر نمی اندازند. کارهاشون رو در اسرع وقت انجام میدند، زیرا می دونند در اینصورته که پیشرفت حاصل میشه.

کارهاشون رو به تاخیر نمی ندازند

کارهاشون رو به تاخیر نمی ندازند

5. خودشون رو با نظرات مخالف درگیر نمی کنند

افراد با اعتماد به نفس بالا به دیدگاه های مخالف دیگران توجهی نمی کنند. این افراد در حالیکه برای رفاه دیگران دغدغه دارند و هدفشون اثرگذاری مفید و سودمند در دنیاست، هیچ گاه خودشون رو با دیدگاه های مخالف درگیر نمی کنند.

خودشون رو با نظرات مخالف درگیر نمی کنند

خودشون رو با نظرات مخالف درگیر نمی کنند

6. هیچ موقع جا نمی زنند

افراد با اعتماد به نفس می تونند از هر منبعی که در اختیار دارند برای پیشبرد اهدافشون استفاده می کنند. اون ها می دونند هر کاری با داشتن خلاقیت امکان پذیره. در مورد مشکلات و سختی ها نگران نیستند بلکه بیشتر دنبال پیدا کردن راه حل هستند و روی اون تمرکز می کنند.

هیچ موقع جا نمی زنند

هیچ موقع جا نمی زنند