برای پیشگیری از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن چکارکنم؟

بعد از اینکه پروسه کاهش وزن رو سپری کردین با معضل افتادگی پوست روبرو میشین، که تلاشهای شما برای داشتن اندامی زیبا رو زیر سوال میبره. البته این کاملا طبیعیه که چون یه مدت زیادی پوست به حالت کشیده بوده...

سمیرا هاشمیان
سمیرا هاشمیان آپدیت:
افتادگی پوست بدن

بعد از اینکه پروسه کاهش وزن رو سپری کردین با معضل افتادگی پوست روبرو میشین، که تلاشهای شما برای داشتن اندامی زیبا رو زیر سوال میبره. البته این کاملا طبیعیه که چون یه مدت زیادی پوست به حالت کشیده بوده و حالا بعد از کاهش وزن ناگهانی شما هنوز نتونسه خودشو با اندازه ی اندامهای شما هماهنگ کنه. الیاف کلاژن و الاستین آسیب دیدن و بعضی از توانایی های خودشون رو از دست دادن. اما نگران نباشین پوست بدن با راهکارهایی که ما در مطلب زیر بهش اشاره کردیم میتونه به حالت اولش برگرده.

سیگار کشیدن ممنوع

سیگار کشیدن پوستتون رو به مرور زمان خراب می کنه. اگه میخواین پوستتون رو درخشان و سالم نگهدارین، باید سیگار نکشین. همچنین منجر به کاهش تولید کلاژن و موجب شل شدن پوست می شه. کسانی که به طور مرتب سیگار مصرف میکنن نسبت به دیگران بیشتر به پوست بدنشون لطمه وارد میکنن و پوست اونها به زودی چروک و افتاده میشه. پس اگه سیگاری هستین بعد از کاهش وزن حتما مصرفشو قطع کنین چون باعث شل شدن بیشتر پوستون میشه .

با پروتئین به جنگ چروکهای پوست برین

سعی کنین بعد از اینکه به وزن ایده آلتون رسیدن، با توجه به اینکه حواستون به حفظ و نگه داشتن وزن بدنتونه هست مقداری پروتئین بخورین. خوردن پروتئین به حفظ رطوبت کمک می کنه و از چروک شدن پوست جلوگیری میکنه. بخاطر همین سعی کنین تو رژیم غذاییتون حتما پروتئین رو بگنجونین چون با مصرف مقداری پروتئین روزانه به سلامت پوست و ظاهرش کمک کنین و موجب جلوگیری از خشکی، چین و چروک و ضعف الاستیک می شین.

با پروتئین به جنگ چروکهای پوست برین

با پروتئین به جنگ چروکهای پوست برین

میوه و سبزیجات اکسیر جوانی پوست

خوردن میوه ها و سبزیجات سلامت پوستتونو بهبود می بخشه. افرادی که مقدار زیادی از این مواد غذایی استفاده می کنن نسبت به کسانی که به اندازه کافی مصرف نمیکنن زندگی سالمتر و طولانی تری رو دارن. نباید فراموش کنین که مصرف روزانه میوه ها و سبزیجات چون دارای انواع ویتامین ها هستن به شما کمک می کنه تا پوست زیبا و سالم داشته باشین.

میوه و سبزیجات اکسیر جوانی پوست

میوه و سبزیجات اکسیر جوانی پوست

مکمل ها میانبری موثر روی پوست

مکمل های زیادی وجود داره که کمک میکنه چربی پوست تامین بشه. ما میتونیم دو مکمل ژلاتین و روغن ماهی که مهم و تاثیر گذارن رو بهتون پیشنهاد کنیم. ژلاتین یک نوع پروتئینیه که از کلاژن به دست میاد که برای سالم پوست ضروریه. ژلاتین تو بسیاری از چیزیهایی که شمادر طول روز استفاده میکنین وجود داره مثل شیرینی و دسر و… یکی دیگه از بهترین مکمل ها، روغن ماهیست که میتونین با استفاده از مکملهای دارویی و یا مصرف ماهی در رژیم غذاییتون ازش استفاده کنین. استفاده از اسید چرب امگا 3 در ماهی های چرب به افزایش الاستیک پوست کمک میکنه. اگه شما طعم اونو دوست ندارین میتونین از قرصهای امگا 3 استفاده کنین.

مکمل ها میانبری موثر روی پوست

مکمل ها میانبری موثر روی پوست

جراحی آخرین راهکار درمان افتادگی پوست

بعد از اینکه تمام مکملها و موادغذای لازم رو به بدن تزریق کردین اما باز هم یه مقداری از پوستتون سفت نشد، ناچار هستین پوستتون رو به تیغ جراحی بسپارین و قسمتی از پوست بدنتونو که شل شده رو عمل کنین، اما سعی کنین برای عمل پیش یه دکتر خبره برین تا عمل خوبی داشته باشین. در عمل جراحی بخشی از پوست که بعد از کاهش وزن دچار افتادگی شده و چهره بدی پیدا کرده برداشته می شه.

تیر آخر جراحی

تیر آخر جراحی