6 اشتباه که باعث ریزش مو میشود

ریزش مو رو میتونیم نوعی هشدار تلقی کنیم که ما رو از مشکلاتی که ممکنه در بدنمون وجود داشته باشه مطلع میکنه. اولین قدم برای پیشگیری از ریختن موها اینه که با مراجعه به پزشک متوجه شوید که آیا مشکلات...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
برای مقابله با ریزش مو این کارها را انجام ندهید

ریزش مو رو میتونیم نوعی هشدار تلقی کنیم که ما رو از مشکلاتی که ممکنه در بدنمون وجود داشته باشه مطلع میکنه. اولین قدم برای پیشگیری از ریختن موها اینه که با مراجعه به پزشک متوجه شوید که آیا مشکلات طبی زمینه این ریزش هستند یا خیر، بعد از اون به فکر رفع این مساله باشید. در بیشتر مواقع مردم اغلب ذکر میکنند که هیچ دلیل واضحی برای ریزش موهاشون وجود نداره و حتی با مراجعه به دکتر هم به نتیجه ای نرسیده اند. در واقع باید گفت بیشتر این معضلات مربوط به عادت های نادرست ما از لحاظ تغذیه و سلامتیه که در زیر اونها رو براتون توضیح میدم.

غذا خوردن نادرست

یکی از شایع ترین مشکلات در رژیم های لاغری مساله ی ریزش موهاست. مو از کراتین تشکیل شده که نوعی پروتئین است، پس خیلی مهمه که برنامه ی غذاییتون شامل مقدار زیادی از مواد پروتئینی باشه. همچنین برای جذب مقدار کافی فولیک اسید حتما غذاهایی مانند اسفناج، مارچوبه و توت فرنگی رو در رژیم غذاییتون بگنجونین. یک رژیم غذایی سالم و متعادل کلیدیه که باعث میشه شما پوست و مویی سالم تر داشته باشین.

رژیم غذایی مناسب برای داشتن موهایی سالم

رژیم غذایی مناسب برای داشتن موهایی سالم

شستشوی هر روزه ی موها

شستن موها به طور منظم کار خوبیه و باعث تمیزی میشه اما در مقابل موها رو خشک و شکننده میکنه، منجر به نازک شدن موها و ریزششون میشه.

استفاده از محصولات غیر استاندارد برای موها

یکی از دلایل رایج ریزش مو استفاده از محصولاتیه که برای موها مخربه و باعث خشک شدن و شکننده شدن موها و در نهایت باعث ریزشش میشه. سیلیکون ها در بسیاری از شامپوها وجود دارن که با مصرف اونها لایه ای روی موها رو میپوشونه که جذب رطوبت رو از بین برده و موهارو خشک و شکننده میکنه. الکلها و سولفاتها نیز در برخی از محصولات وجود دارن که باعث خشک شدن و آسیب رسوندن به موها میشن. همیشه در هنگام خرید محصولات بهداشتی برای موها به ترکیباتش دقت کنید و سعی کنید جایگزین های طبیعی بدون عوارض رو جایگزین محصولات شیمیایی کنید.

با آگاهی و شناخت کامل محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص موهایتان را خریداری کنید

با آگاهی و شناخت کامل محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص موهایتان را خریداری کنید

استفاده از حرارت

اتو مو، بیگودی و سشوار از جمله لوازمی هستن که به طور روزانه افراد از اونها استفاده میکنن در حالیکه واقعا برای موها مخرب هستن و در نهایت منجر به شکنندگی و ریزش موها میشن. سعی کنید استفاده از این لوازم رو محدود کرده و اجازه دهید که موهاتون به صورت طبیعی خشک بشن.

استفاده ی بیش از اندازه از سشوار و ریزش موها

استفاده ی بیش از اندازه از سشوار و ریزش موها

ایستادن بیش از اندازه در مقابل نور خورشید

خورشید هم مانند سشوار یا اتو مو موجب آسیب رسوندن به موها میشه. علاوه بر حرارت که اثری مخرب بر موها داره، اشعه ی ماوراء بنفش سبب نازک شدن، پیری زودرس مو و شکنندگی موها میشه. سعی کنید زمان کمتری رو در آفتاب بگذرونین و برای محافظت از موهاتون از کلاه استفاده کنید.

استرس

همه ی ما استرس رو تا حدی تجربه کردیم و میدونیم که منجر به بسیاری از مشکلات میشه. ریزش موها نیز عاملی استرس زا به حساب میاد که وضعیت رو بدتر و وخیم تر میکنه. سعی کنید سطح استرستون رو در همه ی زمینه ها مدیریت کرده و به حداقل برسونین. با کم کردن استرس میتونین شاهد رشد دوباره ی موهای از دست رفتتون باشین.

برای کاهش ریزش موهایتان با استرس مقابله کنید

برای کاهش ریزش موهایتان با استرس مقابله کنید