2 اشتباه بزرگ در نصب تابلو در منزل

تابلوها از ساده ترین و بهترین لوازم برای تزیین دیوارها هستن و همون قدری که انتخاب تابلوی مناسب و نصب صحیح اون میتونه زیبایی خاصی رو به فضا بده، عدم دقت در گزینش نوع تابلوی هنری و فضای نصب، جذابیت...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
تابلوی زیبا با سایز مناسب برای نصب روی دیوار

تابلوها از ساده ترین و بهترین لوازم برای تزیین دیوارها هستن و همون قدری که انتخاب تابلوی مناسب و نصب صحیح اون میتونه زیبایی خاصی رو به فضا بده، عدم دقت در گزینش نوع تابلوی هنری و فضای نصب، جذابیت اتاق رو از بین میبره و بار منفی زیادی رو به افراد القا میکنه. آیا میدونین بیشترین اشتباهاتی که افراد در استفاده از تابلو در منزل مرتکب میشن چیه؟ با خوندن ادامه ی مطلب این اشتباهات رو بشناسید و راه حل های صحیح استفاده از تابلوها رو بیاموزید.

1.نصب تابلو در ارتفاع نامناسب

اغلب این اشتباه رو میبینیم و به نظر بی اهمیته اما باید بدونین که حتی نصب تابلو به اندازه ی چند سانتی متر بالاتر از حد مجاز زیبایی و حس فضا رو تحت تاثیر قرار میده. البته با توجه به ارتفاع سقف، میزان خالی بودن دیوار و ارتفاع مبلمان موجود در هر فضایی این اندازه متغیره اما برای پیدا کردن ارتفاع مناسب نصب یک قاعده ی کلی نیز وجود دارد به این صورت که محل مناسب در مرکز دیوار و با ارتفاع 57 اینچ یا 144سانتی متر از کف ساختمان است.

تابلو را در ارتفاع مناسب نصب کنید

تابلو را در ارتفاع مناسب نصب کنید

اندازه گیری دیگه ای که میتونین استفاده کنین خودتون هستین. شما باید قادر به دیدن تصویر باشید بنابراین باید مانند یک گالری هنری، تابلوها در مقابل چشمان شما نصب بشه.

نصب تابلو در مرکز دیوار و در مقابل چشم

نصب تابلو در مرکز دیوار و در مقابل چشم

برای نصب تابلو در بالای مبل حتما باید فاصله ی 15 تا 25 سانتی متری رو برای نصب رعایت کنین یعنی تابلوی شما باید به این اندازه از بالای مبل فاصله داشته باشه و روی دیوار قرار بگیره.

محل قرارگیری درست تابلو در بالای مبل

محل قرارگیری درست تابلو در بالای مبل

2.انتخاب تابلوهای کوچک برای دکوراسیون داخلی

برای انتخاب ابعاد مناسب برای هر تابلویی بهترین کار اینه که سایز تابلوی مورد نظرتون رو با توجه به فضای خالی روی دیوار تعیین کنید. چون اگه شما تابلویی رو انتخاب کنین که برای یه اتاق کوچیک باشه، تمام لوازم اتاق خارج از مقیاس و بدون تعادل به نظر میرسن.

انتخاب سایز مناسب برای تابلوهای دیواری

انتخاب سایز مناسب برای تابلوهای دیواری

اگه تابلو رو روی مبل نصب میکنین حتما باید سایزی رو انتخاب کنین که مبل از هر دو طرف کمی بزرگتر از تابلو باشه.

تابلو باید از مبل کوچکتر باشد

تابلو باید از مبل کوچکتر باشد

متاسفانه هیچ قاعده ی خاصی برای تعیین اندازه ی مناسب تابلو وجود نداره اما در بعضی منابع نسبت چهار به هفت، یعنی ضرب طول و عرض دیوار اتاق در عدد 7/4 یا 0.571 رو ذکر میکنند. با در نظر گرفتن این نسبت ها و با اکتفا به قدرت دید و آنالیز خودتون و با چند بار آزمون و خطا، مطمئنا به نتیجه ی درست دست پیدا خواهید کرد.

تابلوی زیبا با سایز مناسب برای نصب روی دیوار

تابلوی زیبا با سایز مناسب برای نصب روی دیوار

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف