معمولا دکوراسیون آشپزخانه از اولین انتخاب ها برای تغییر و بازسازی در خونه هاست و یکی از دلایل عمده ی اون میتونه عدم توجه به فاکتورهای مهم طراحی این فضا باشه. که به مرور زمان نیاز به فضای بیشتر و تغییر در دکوراسیون احساس میشه و افراد به فکر بازسازی اون میفتن. قبل از آن که آشپزخونه رو فقط به عنوان فضایی برای پخت و پز و سرو غذا بدونین بهتره که برخی نکات مهم رو براتون یادآور بشیم تا بتونین طراحی بهتر و اصولی تری برای این فضا داشته باشین.

با توجه به نیازهای خود، فضای آشپزخانه را طراحی نمیکنند

معمولا افرادی که در پی طراحی آشپزخونشون هستن بیشتر بر زیبایی شناسی این فضا تاکید دارن و به این نکته توجه نمیکنند که در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید طوری برنامه ریزی کنن که بیشترین استفاده رو از فضای اون ببرن. جواب دادن به این سوال که آیا تمایل دارین آشپزخونه فقط جایی برای آشپزی باشه یا مکانی برای جمع شدن اعضای خانوداه و صرف غذا؟ تا حد زیادی شما رو در این مورد راهنمایی میکنه.

به فضای آشپزخانه در طراحی توجه کنید

به فضای آشپزخانه در طراحی توجه کنید

دکوراسیون بیش از حد خنثی برای فضای آشپزخانه

طی دهه ی اخیر استفاده از رنگ های خنثی بسیار پرطرفدار بوده و افراد تمایل زیادی به طراحی آشپزخانه های سفید داشتن. در بکارگیری از رنگ های خنثی باید مراقب باشید که فضایی یکنواخت و دلمرده رو ایجاد نکنین و به این نکته توجه کنین که آشپزخانه با رنگ های روشن در نور بیرنگتر به نظر میان. برای اینکه این مشکل رو حل کنین بهتره از اکسسوری ها و همچنین رنگ های شاد و جذاب برای تزیین دکوراسیون آشپزخونتون بهره ببرین و فضایی زیبا رو به وجود بیارین.

استفاده از رنگ ها در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از رنگ ها در دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بی توجه به کاربری آن

آشپزخانه های مدرن که این روزها طراحی میشن از همیشه زیباتر و محبوب تر هستن اما قبل از شروع به کار مهمه که تصمیم بگیرین فضای آشپزخانه ای که شما نیاز دارین برای چه کارهاییه، آیا شما صرفا یه آشپزخونه میخواین یا اتاقی چند منظوره شامل فضای غذاخوری یا حتی میز کار در آشپزخانه؟ برای اینکار میتونین از مبلمان مدرن و طرح های خاص مبلمان که آشپزخانه و سایر فضاها رو به هم متصل میکنن استفاده کنین.

قفسه بندی کابینت ها برای نگهداری از لوازم

قفسه بندی کابینت ها برای نگهداری از لوازم

عدم توجه به کیفیت و بودجه موجود برای طراحی

مردم اغلب دید روشنی نسبت به بودجه و توانایی مالی خودشون ندارن و تحقیقات لازم رو برای این کار انجام نمیدن. از همان ابتدا باید بودجه ی خودتون رو مشخص کنین و وسایل مورد نیاز از قبیل میز کار، کابینت ها، لوازم خانگی و لوازم جانبی رو بر اساس قیمت ها دسته بندی کرده و موارد خیلی ضروری رو خریداری کنین تا مجبور به خرید و تهیه ی لوازم بی کیفیت نشین.

طراحی آشپزخانه بر اساس میزان بودجه

طراحی آشپزخانه بر اساس میزان بودجه