اگه میخواید از ضرر مواد شیمیایی در امان باشید، توصیه می کنم تا جایی که میتونید مواد بهداشتی و مخصوص مراقبت بدن رو خودتون توی خونه درست کنید. اینطوری هم مطمئن هستید که همه مواد طبیعی هستن و در ضمن خیلی ارزون تر هم براتون در میاد.

یکی از محصولاتی که برای سلامت پوست بدن خیلی مفیده، اسکراب هست، همون شوینده هایی که توشون دونه های شنی وجود داره تا با ماساژ دادنش روی پوست، قسمت های خشک و پوست های مرده از بدنتون جدا بشن. یکی از مواد طبیعی که اکثر آدمها جایگزین اسکراب می کنن شکر هست، چون میتونه همون ار رو به خوبی براتون انجام بده.

دستورهای خیلی مختلفی برای درست کردن اسکراب خونگی وجود داره، ولی من یکی از ساده ترین دستورها رو براتون تهیه کردم که برای درست کردنش دردسر نداشته باشید.

اسکراب شکری برای بدن

به چه چیزهایی نیازد دارید؟

  • ½ پیمانه شکر
  • ½ پیمانه روغن (روغن زیتون یا روغن نارگیل)
  • روغن های اسانسی (اختیاری)

میتونید همه مواد رو با هم قاطی کنید و توی یه شیشه با در محکم نگه دارید.

هر بار که میخواید از اسکرابتون استفاده کنید، کافیه یه قاشق غذاخوری ازش بردارید و ببرید زیر دوش. به مقدار کافی اسکراب رو روی بدنتون بمالید تا پوست های مرده جدا بشن بعد از آبکشی حس می کنید چقدر طراوت و شادابی پوستتون بیشتر شده.

اسکراب شکر (مدل ساده)

اسکراب شکر (مدل ساده)

اسکراب با سانس های طبیعی

چیزی که بالا توضیخ دادم ساده ترین مدل اسکراب خونگی هست که میتونید با شکر و یا اگه دلتون خواست با نمک  درستشون کنید. اما برای خواص بیشتر و عطرهای مختلفی که قراره روی بدنتون جا بمونه، میتونید مواد طبیعی مختلفی رو بهش اضافه کنید.

اسکراب وانیلی

وانیل یکی اسانس های پرطرفدار هست که توی خیلی از محصولات بهداشتی استفاده میشه. برای اینکه اسکرابتون وانیلی بشه، کافیه کمی اسانس وانیل به ترکیب شکر و روغن اضافه کنید.

اسکراب قهوه

باری درست کردن این اسکراب، 1 لیوان روغن نارگیل رو با 1/2 لیوان شکر، 1/3 لیوان قهوه آسیاب شده و 2 تا 3 قاشق روغن زیتون قاطی کنید توی ظرف های در بسته نگهدارید.

اسکراب قهوه

اسکراب قهوه

اسکراب لیمو

س لیوان شکر رو با 3/4 لیوان روغن زیتون و آب یک لیموی کامل قاطی کنید. میتونید کمی اسانس وانیل هم (در حد 2 قاشق) اضافه کنید تا خوشبوتر بشه. در ضمن برای تاثیر بهتر میتونید پوست لیمو رو هم رنده کرده و به مخلوطتتون اضافه کنید.

اسکراب لیمو

اسکراب لیمو

اسکراب شکلات

1 لیوان روغن نارگیل، 1/2 لیوان شکر قهوه ای، و 1/4 لیوان پودر کاکائو رو با هم مخلوط کنید و با مصرف این اسکراب بوی شکلاتی خودتون رو داشته باشید.

اسکراب شکلات

اسکراب شکلات

اسکراب چای سبز

چای سبز دم کرده رو با 3 لیوان نمک اپسوم، 3 قاشق بکینگ پودر و 4 قاشق روغن (روغن بادام یا انگور) قاطی کنید. میتونید از اسانس لیمو یا پرتقال هم چند قطره به مخلوط اضافه کنید. این ترکیب بودی خیلی خوشایند و طراوت بخشی داره.

اسکراب چای سبز

اسکراب چای سبز

اسکراب ادویه چای

میتونید از ادویه های چای مثل دارچین و هل برای خوشبو کردن اسکرابتون استفاده کنید.

اسکراب ادویه چای

اسکراب ادویه چای

در آخر این نکته رو بگم که اسکراب میتونه یه گزینه هدیه خیلی خوب و دلنشین برای دوستان و آشاناهاتون باشه. کافیه توی یه شیشه خوشگل برای دوستتون کمی اسکراب دست ساز خودتون رو بریزید و روش رو با یه روبان یا یه یادداشت تزئین کنید. اینکه دوستتون فکر کنه شما برای خوشحال کردنش وقت گذاشتید و چیزی رو اختصاصا برای اون درست کردید میتونه واقعا خوشحالش کنه. همونطور که دیدین، درست کردن هیچکدوم از این محصولات هم هزینه بر نیست، پس حتما یه بار امتحان کنید.

  تبادل نظر کنید

تبادل نظر کنید...

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر