راهرو یا ورودی منازل اولین مکان معرفی کننده ی فضای زندگی و سلیقه ی شماست. راه های زیادی برای دکوراسیون این قسمت از منزل وجود داره مانند استفاده از آینه و کنسول، کاغذ دیواری، استفاده از رنگهای شاد و لوسترهای زیبا. یکی از بهترین ایده ها برای ورودی خونه استفاده از نیمکت هاییه که محلی مناسب برای پوشیدن کفش و انتظار آماده شدن دیگرانه. همچنین برای نگهداری از کفش ها و کت ها هم خیلی مناسبه. در این مطلب سه سبک از بهترین های این نیمکت ها براتون ارائه شده.

جاکفشی تعبیه شده در نیمکت

برای اینکه عناصر ورودی دارای انسجام و هماهنگی بیشتری باشند میتوان از نیمکت هایی استفاده کرد که جاکفشی و محل آویز لباس داشته باشند و در بدو ورود شلوغی و انبوه وسایل در پشت درهای خونه دیده نشه.

نیمکت ها محل نگهداری از کفش ها و لباس ها

نیمکت ها محل نگهداری از کفش ها و لباس ها

گاهی اوقات انتظار برای اومدن افراد طولانی میشه و فرد منتظر عصبی و کلافه. در این مواقع فرد میتونه کمی خودش رو سرگرم کنه تا انتظارش به سر بیاد. در تصویر زیر میبینید که در نیمکت جلوی در جایی برای کتاب و مجلات قرار دادن که ایده ی بسیار جالبیه و در وقت های انتطار میشه ازشون استفاده کرد. در ضمن جاکفشی باز (بدون در) فضایی پر و خالی رو ایجاد کرده که زیبایی خاصی داره.

فضایی برای کتاب ها و مجلات

فضایی برای کتاب ها و مجلات

یکی از ویژگی های آپارتمانای امروزی اینه که ورودی بزرگی ندارن و ممکنه عرض ورودی کم باشه و خیلی از افراد به خاطر همین موضوع استفاده از نیمکت رو منتفی میکنن در صورتی که میتونن از نیمکت هایی با عرض کمتر استفاده کنن و همزمان جاکفشی و محل آویز لباس هم برای اون در نظر گرفت و حتی از آینه هم در چنین مواردی استفاده کرد که باعث بزرگتر نشان دادن راهروی ورودی میشه.

استفاده از نیمکت هایی با عرض کم

استفاده از نیمکت هایی با عرض کم

استفاده از نیمکت برای نگهداری اشیاء

اگه به دنبال طرح ساده تری برای نیمکت ها هستین و از تلفیق اشیای گوناگون در دکوراسیونتون استفاده میکنین این گزینه بهترین انتخاب برای شماست. این نیمکت ها همزمان محل نگهداری از تمام وسایلیه که شما در طول روز برای بیرون رفتن به اون احتیاج دارین. کفش ها در محل خالی زیر نیمکت جا میگیره و کیف ها و لباس ها روی آویزها قرار میگیره. برای نگهداری وسایلی از قبیل چتر و شال گردن هم از سبدهای حصیری استفاده شده.

سبدهای نگهداری از وسایل در کنار نیمکت

سبدهای نگهداری از وسایل در کنار نیمکت

جنس این نیمکت ها میتونه متفاوت باشه و از چوب یا تلفیق اون با فلز هم بهره برد و طبق رنگ و جنس وسایل خونه اونها رو انتخاب کرد.

تلفیق چوب و فلز

تلفیق چوب و فلز

نیمکت هایی فقط برای نشستن

این نیمکت ها بدون هیچگونه محلی برای نگهداری از کفش ها و لباس ها و سایر لوازم، ورودی خلوتی رو برای شما به وجود میاره و فقط به عنوان تزیین میتونین از سبدهایی با طرح های مختلف روی اون استفاده کنید یا حتی قرار دادن یک گلدان بر روی نیمکت زیبایی اون رو چند برابر میکنه.

استفاده از نیمکت های تک

استفاده از نیمکت های تک

در بالای این نیمکت ها میتونین از تابلوهای نقاشی یا عکس استفاده کنین و با قرار دادن چراغهای دیواری توجه و تمرکز رو روی این تابلوها بیشتر کنید. این تابلوها میتونن شامل عکس هایی باشن که باعث ایجاد انرژی و نشاط در هنگام ورود و خروج از منزل برای شما میشه یا حتی میتونه نوشته ای باشه براتون سراسر از عشق و امید.

قرار دادن تابلوها در بالای نیمکت ها

قرار دادن تابلوها در بالای نیمکت ها