اصول استفاده از تابلو در منزل

تزیین دیوار منزل در طراحی دکوراسیون داخلی مهمه و چیزی که اهمیت این قضیه رو بیشتر از قبل میکنه اصول استفاده از تابلو و آثار هنری دیواریه که اگه بدرستی انجام نشه نمیتونه دکوراسیون داخلی خونه رو زیبا و دلچسب...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
اصول استفاده از تابلو در منزل

تزیین دیوار منزل در طراحی دکوراسیون داخلی مهمه و چیزی که اهمیت این قضیه رو بیشتر از قبل میکنه اصول استفاده از تابلوها و آثار هنری دیواریه که اگه بدرستی انجام نشه نمیتونه دکوراسیون داخلی خونه رو زیبا و دلچسب منعکس کنه. در ادامه سعی میکنم چند مورد از مهمترین اصول استفاده از تابلو در منزل رو توضیح بدم.

نصب تابلو با درنظرگرفتن ابعاد

نصب تابلوها با درنظرگرفتن ابعاد

اهمیت انتخاب تابلو با سایز و اندازه مناسب

اولین و مهمترین اصل در استفاده از تابلوها در منزل سایز و اندازه متناسب با دیوار و مبلمان خونست. انتخاب تابلویی که بیش از حد کوچک یا بزرگ باشه مثل یک تکه اضافی همیشه مزاحم و آزار دهندست. بنابراین اگر تابلوی مورد نظر را روی دیوار پشت مبل یا تخت قرار میدین به این نکته دقت کنید که اندازه ی ایده آل تابلو به مبلمان رو دو به سه در نظر بگیرین طوری که مبل از هر دو طرف مقداری بزرگتر از تابلو باشه. همچنین در صورتی که قراره تابلو روی دیواری مستقل نصب شه باید رابطه 4 به هفت رو محاسبه کنین. با اندازه گیری طول و عرض دیوار هر عدد رو در 0/571 (نسبت 4 به هفت) ضرب کنید که ابعاد بدست اومده طول و عرض تابلو رو مشخص میکنه.

نصب تابلو با توجه به اندازه مبل

نصب تابلو با توجه به اندازه مبل

رعایت نسبت تابلو به مبل

رعایت نسبت تابلو به مبل

ارتفاع مناسب برای نصب تابلو در منزل

برای بدست آوردن ارتفاع مناسب نصب تابلو باید فاصله ای بین 1/50 الی 1/65 را از کف تا مرکز تابلو اندازه بگیریم. این یک محدوده ایده آل برای نصب تابلوئه که در دیوارهای کوتاه تر به 1/50 و دیوارهای بلندتر به 1/65 نزدیکتره.

بنابراین اگه تابلو رو به دیوار پشت مبل یا کاناپه نصب میکنین حدود 20 الی 30 سانتیمتر بالاتر از مبل رو برای نصب در نظر بگیرین. و حتما تابلوها رو با توجه به مبل یا کاناپه تنظیم کنید نه در و پنجره. و یادتون نره که تابلوهای خیلی بزرگ رو به دیوارهای مستقل اختصاص بدین و فضای باز بیشتری اطرافش درنظر بگیرین.

نصب تابلو با در نظرگرفتن ارتفاع از کف زمین

نصب تابلوها با در نظرگرفتن ارتفاع از کف زمین

نصب تابلوی بزرگ روی دیوار مستقل منزل

نصب تابلوی بزرگ روی دیوار مستقل منزل

قراردادن تابلوهای بزرگ روی دیوار مستقل

قراردادن تابلوهای بزرگ روی دیوار مستقل

اصول استفاده از تابلوها برای ساخت گالری دیواری

ایده طراحی دیوار به شکل گالری یا آلبوم دیواری خیلی زیبا و جذابه و اگه اصول درستش رو در نظر بگیریم جذاب تر هم میشه. برای اینکه یک گالری دیواری اصولی داشته باشیم طبق قانونی که در بالا گفته شد ابتدا ارتفاع مناسب نصب تابلو از کف اتاق رو مشخص میکنیم و سپس حول همون محور تابلوهای مورد نظرمون رو با چیدمان سازگار کنار هم نصب میکینم.

طراحی گالری دیواری با در نظر گرفتن اصول نصب تابلو

طراحی گالری دیواری با در نظر گرفتن اصول نصب تابلوها

گالری دیواری جذاب با طرح درخت

گالری دیواری جذاب با طرح درخت

برای اینکه طراحی ایده آل و زیبایی داشته باشین راحت ترین کار پیاده کردن الگوی مورد نظر روی کاغذ هست که با توجه به ابعاد و فرم تابلوها میتونین انواع چیدمان رو روی کاغذ پیاده کنین و وقتی مورد پسند واقع شد از آن برای نصب تابلوها روی دیوار استفاده کنین.

گالری دیواری

گالری دیواری

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف