ترفندهای اسباب کشی آسان با کودکان

اسباب کشی تغییر بسیار بزرگی در زندگیست که گاهی بسیار آزاردهنده و سخت میشه و این تغییر مکان برای کودکان دشواری های بیشتری رو داره. شما به عنوان یک پدر و مادر ممکنه سختی جمع آوری لوازم و اسباب کشی...

فائزه صیدی
فائزه صیدی آپدیت:
اسباب کشی با کودکان

اسباب کشی تغییر بسیار بزرگی در زندگیست که گاهی بسیار آزاردهنده و سخت میشه و این تغییر مکان برای کودکان دشواری های بیشتری رو داره. شما به عنوان یک پدر و مادر ممکنه سختی جمع آوری لوازم و اسباب کشی از خونه ای به خونه ی دیگه رو با بچه ها تجربه کرده باشین و از مشکلات اون آگاه باشین. هر کودکی با توجه به شرایط سنی و خونواده ای که در اون زندگی میکنه، واکنش های متفاوتی نشون میده و نمیشه یه نسخه ی واحد برای تموم افراد پیچید اما ترفندهایی وجود داره که والدین با اجرای اونها میتونن اسباب کشی رو مدیریت کرده و استرس اون رو برای بچه ها کم کنن.

اسباب کشی را به یک ماجراجویی برای کودکان تبدیل کنید

اسباب کشی حتی برای بزرگسالان بسیار تنش زا و سخته، حالا تصور کنید کودک میخواد وارد محیطی بشه که هیچ شناختی از اون نداره و ببینین ممکنه چه فشاری رو تحمل کنه. استرس و فشار عصبی خودتون رو کنترل کنین و اون رو به بچه ها انتقال ندین تا احساس بدی پیدا نکنن.

فشارهای عصبی خود را به کودکان منتقل نکنید

فشارهای عصبی خود را به کودکان منتقل نکنید

شما میتونین این کار رو به یه ماجراجویی کودکانه تبدیل کنید. با استفاده از اسباب بازی های مورد علاقش این کار رو انجام بدین. مثلا یکی از اسباب بازی ها رو برای رفتن به یه خونه ی جدید آماده کنین و سپس در یه فرصت مناسب به فرزندتون بگین که او هم باید به خونه ی جدیدی بره. کتاب خوندن درباره ی این موضوع هم بسیار مفیده زیرا بچه ها تاثیرپذیری زیادی از کتابها دارن.

تبدیل اسباب کشی به یک ماجراجویی پر هیجان برای کودک

تبدیل اسباب کشی به یک ماجراجویی پر هیجان برای کودک

مسئولیت بعضی از کارها را به کودکان بسپارید

در فرآیند جمع آوری و بسته بندی لوازم از بچه ها نیز کمک بگیرید. لیستی از کارهایی که توانایی انجامش رو دارن تهیه کنید و انجام اونها رو بهشون بسپارید. کمک در گردگیری، بسته بندی اسباب بازی های خودش و حمل جعبه ها و لوازم کوچیک از جمله کارهاییه که فرزندتون میتونه انجام بده. با این روش فرزندتون حس میکنه که بخش جدایی ناپذیری از کاره و در اسباب کشی باهاتون همکاری میکنه.

کمک گرفتن از کودکان برای انجام کارها

کمک گرفتن از کودکان برای انجام کارها

در هنگام اسباب کشی کودکان را سرگرم کنید

شما میتونین لیستی تهیه کنین و مواردی که فرزندتون بهش علاقه منده رو در اون یادداشت کنید مثل اسباب بازی، مداد رنگی، کتاب و خوراکی های مورد علاقش. سپس با تهیه ی چند مورد از اونها و دادنش به کودک در زمان های مناسب او را سرگرم کرده و از زمان نهایت استفاده رو ببرین.

بازی و سرگرمی کودکان

بازی و سرگرمی کودکان

جذابیت های محله ی جدید را به کودکان معرفی کنید

اسباب کشی تنها به مرحله ی بسته بندی لوازم و حرکت ماشین حمل وسیله ها محدود نمیشه بلکه ورود به محله ی جدید و معرفی اون به کودکان بسیار مهمه. شما در بدو ورود میتونین مدرسه، پارک یا شهربازی، بستنی فروشی و حتی همسایه های جدید رو به فرزندتون معرفی کنید تا علاقش به اون محله بیشتر بشه. اینکار باعث پذیرش اولیه از سمت کودک شده و به شما زمان میده تا روزهای آروم تری رو پیش رو داشته باشین.

محله ی جدید را به کودک معرفی کنید

محله ی جدید را به کودک معرفی کنید