ازدواج دلیل از بین رفتن عشق نیست!

برای یک ازدواج شاد و خوشبخت تمام تلاش تان را می کنید! اما موقعیت ها و اتفاق هایی که پیش می آید، و پیش آمد های غیر قابل پیش بینی، مشکلات کاری و مالی، مشکلات کوچک داخل منزل...و البته مسئولیت...

Avatar
خاتون آپدیت:

برای یک ازدواج شاد و خوشبخت تمام تلاش تان را می کنید! اما موقعیت ها و اتفاق هایی که پیش می آید، و پیش آمد های غیر قابل پیش بینی، مشکلات کاری و مالی، مشکلات کوچک داخل منزل…و البته مسئولیت های سنگین ازدواج….ممکن است با وجود تمام عشقی که برای همسرتان خرج می کنید، شما را از هم دور کند. با یکنواخت شدن و بوجود آمدن سکوت های طولانی، ممکن است بین شما ایجاد افسردگی یا استرس کند. با وجود تمام این احتمالات؛ برگشتن و روزهای پر از عشق و شادی و خوشبختی در واقع در دست شماست!

دوام عشق بعد از ازدواج

دوام عشق بعد از ازدواج

می توانید عشق نهفته ای که همچنان درون تان زنده است و جایی در دل تان پنهان شده را با شریک شدن این عشق و احساس می توانید این گرما را همیشگی کنید. شادی های زمان تیک تاک های عاشقانه و آرامش در جریان ازدواج تان و یکنواختی هایی که بخاطر شرایط زندگی بوجود می آیند، با ایجاد درک متقابل در بین خودتان (خانواده) می توانید این مان های دردناک را با موفقیت پشت سر بگذارید.

یک رابطه ی خوب پیدا شدنی نیست، ساختنی است.

در این دوران چه باید کرد؟

آیا احساس های عاشقانه ی دوران نامزدی، در زمان ازدواج هم می تواند وجود داشته باشد؟

پاسخ این سوالات، نظرهای کارشناسانه و توصیه هایی در این زمینه:

در هر ازدواج در مواجه شدن با مشکلاتی که پیش می آید و یا ممکن است پیش بیاید، ممکن است ایجاد تنش هایی کند. این دلیل بسیاری از ازدواج هایی است که در کوتاه مدت به طلاق ختم می شوند، که ممکن است این ازدواج ها با دریافت کمک های حرفه ای (مراجعه به کارشناس) تحت تاثیر قرار بگیرد و نجات یابد. در این مرحله درست ترین قدم همین است، تا فردی بی طرف و مطلع به یاری زوج وجود داشته باشد.

ازدواج، دلیل مرگ عشق نیست!

ازدواج، دلیل مرگ عشق نیست!

نظر کارشناسانه ی تقویت کننده ی پایه های ازدواج

نکات مورد توجه در زنده کردن دوباره ی عشق در ازدواج چیست؟

از نفس همسرتان غفلت نکنید: هر فرد بطور ذاتی از دوران کودکی دوست دارد مورد توجه، قدردانی و احترام قرار گیرد. شما هم به همسرتان نشان دهید که تا چه حد ارزشمند است و با رفتارتان و در صحبت نشان دهید که به او افتخار می کنید.

زندگی را دوست بدارید

نکات جدید، چالش های جدید ایجاد کنید و باهم مشغول آن ها شوید.

برای از بین بردن یکنواختی در ازدواج لازم است زندگی اجتماعی تان را فعال تر کنید و تا جایی که امکان پذیر است در این فعالیت ها را با همسرتان شریک شوید.

بحث و جدل نکنید!

صحبت کردن را امتحان کنید، جواب می دهد!

صحبت کردن در هر نوع رابطه ای بهترین راه حل است. بجای بحث و جدل های بیهوده، بگذارید عصبانیت تان رفع شود، بعد با آرامش و استدلال به صحبت بنشینید. کنایه نزنید! با احترام و رعایت نوبت به صحبت بنشینید.

تنها مرگ است که راه حل ندارد، برای هر مشکلی راه حلی هوشمندانه وجود دارد. پس با مصاحبت بهترین راه حل را پیدا کنید.

تداوم عشق و ازدواج

تداوم عشق و ازدواج

به قوانین زندگی همسرتان اهمیت بدهید و احترام بگذارید

مشکلی نیست، راه حلی بیابید!

راه همدلی: در روابط دو نفره مهمترین قانون ایجاد همدلی بین دو نفر است. در واقع وقتی همدلی ایجاد شود، دیگر بحثی نخواهد بود. صحبت کردن است که گره گشای هر مشکلی خواهد بود. به یاد داشته باشید اگر مدت طولانی است که صحبت نکرده اید، مطمئن باشید حرفهای نگفته ای جایی در دل همسرتان باقی مانده است. سعی کنید تا کوهی از دلخوری بوجود نیامده، با آرامش به صحبت بنشینید.