در ماه های سرد سال افراد در تکاپو هستن تا محیطی گرمتر رو برای خودشون ایجاد کنند. همیشه اتاق خوابها از اهمیت بیشتری برخوردارن چون محل استراحت و آرامش به حساب میان. برای گرم کردن اتاق ها نیازی نیست که همیشه درجه ی وسایل گرمایشی رو زیاد کنیم بلکه با رعایت بعضی از قواعد در دکوراسیون داخلی اتاق ها میتونید حس گرما رو به افراد القا کنید و محیط رو طوری برای خودتون دیزاین کنید که از شخصی بودن اون فضا لذت ببرین و تمایل داشته باشین بیشتر وقتتون رو در اونجا بگذرونین. بهترین موارد رو در این مطلب براتون ذکر میکنم.

استفاده از چوب های تیره رنگ در اتاق خواب

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد حس گرما و آرامش در فضا استفاده از عناصر طبیعی است و چوب یکی از بهترین متریال ها برای این کاره بخصوص چوبهای دارای رنگ تیره. از چوب میتوان در پوشش دیوارها، سقف و همچنین به عنوان کف پوش استفاده کرد.

استفاده از چوب در کف و سقف اتاق ها

استفاده از چوب در کف و سقف اتاق ها

در مواردی مانند تخت، پاتختی، لوسترها و قاب های آویز به دیوار هم میتوان از عنصر چوب بهره برد و حس گرما و آرامش رو دریافت کرد.

تخت خواب و لوستر های چوبی

تخت خواب و لوستر های چوبی

آرامش فضای اتاق خواب با حضور گیاهان

در کنار استفاده از عناصر طبیعی در فضا، آوردن گیاهان به اتاق خواب راه دیگری برای ایجاد حس آرامش و گرما در اتاق خوابه. گل ها و گیاهان آرامش و زندگی رو به اتاقتون هدیه میکنن و علاوه بر اون خاصیت تصفیه کنندگی هوا رو هم دارن.

گیاهان و پاکی هوا

گیاهان و پاکی هوا

نگهداری از برخی گیاهان در اتاق خواب باعث خوابی آرام میشن و امواج ناشی از وسایل الکتریکی رو کاهش میدن. در مطلب گیاهان مفید در فضای خانه میتونین با اونها آشنا بشین.

استفاده از گیاهان و ایجاد حس زندگی

استفاده از گیاهان و ایجاد حس زندگی

استفاده از فرش هایی با نقش ها و رنگ های گوناگون

شما با گذاشتن یک یا دو فرش در اتاق خوابتون میتونین سردی کف رو از بین ببرین و به کمک بافت فرش به فضاتون عمق بدین. همونطور که میدونین فرش ها جنس، رنگ و سبک های مختلفی دارن و مطمئنا با هر سلیقه ای که باشین میتونین فرش مورد نظر خودتون رو طبق دیزاین اتاقتون انتخاب کنید.

انتخاب فرشی متناسب با رنگ اتاق خواب

انتخاب فرشی متناسب با رنگ اتاق خواب

استفاده از پوشش هایی با جنس کرک برجسته یا پشمی هم برای قرار دادن در اتاق بسیار مناسبه.

قالیچه و فرش های زیبا

قالیچه و فرش های زیبا

به جزئیات بالش ها و کوسن ها دقت کنید

راه بعدی برای ایجاد بافت و حس آرامش و گرما در اتاق خواب اضافه کردن انواع کوسن ها و بالش ها به تخت خوابه. شما میتونین بالش های کرکی رو با بافت ها و رنگ های مختلف پوشش اونها به اتاقتون اضافه کنید و از نرمی و گرمی اونها لذت ببرین. استفاده از پارچه های کش بافت برای پوشش بالش ها و حتی تزئین بالش ها با کامواها باعث میشه تا حس گرمی و زیبایی بیشتری در اتاق خواب داشته باشین.

بالش های گرم و نرم

بالش های گرم و نرم

به کارگیری پتوها روی تخت خواب

پتوها هم از جمله وسایلی هستن که به تخت و اتاق خوابتون حس متفاوت و گرما رو منتقل میکنن. استفاده از پتوهای نرم و گرم و دارای بافت درشت برای این کار مناسب تر هستن و در رنگ های مختلف میتوان آنها را تهیه و استفاده کرد.

پتوهایی با بافت نرم و درشت

پتوهایی با بافت نرم و درشت

استفاده از تابلوهای هنری یا عکس های شخصی

برای اینکه فضای اتاقتون رو شخصی کنید تا از گذران وقت در اون لذت ببرین میتونین از تابلوهایی که بهشون علاقه دارین در این فضا استفاده کنین یا عکسهایی که ازشون خاطره دارین. با این کار شما میتونین آرامش و گرمی خاصی رو به اتاقتون اضافه کنید و به فضای اطرافتون معنا بدین.

اضافه کردن تابلوها به اتاق خواب

اضافه کردن تابلوها به اتاق خواب

کاربرد مبلمان در اتاق خواب های بزرگ

بزرگ بودن اتاق و خالی بودن اون باعث میشه تا سردی فضا بیشتر حس بشه. برای مقابله با این موضوع میتونین از مبلمان هایی مناسب با دکوراسیون اتاق خوابتون استفاده کنید و بافت های مختلف رو به اتاق اضافه کنین.

کاربرد مبلمان در اتاق خواب های بزرگ

کاربرد مبلمان در اتاق خواب های بزرگ

قرار دادن مبلمان های راحت در کنار پنجره های اتاق خواب علاوه بر ایجاد فضایی برای استراحت و مطالعه بهتون اجازه میده تا از گرما و نور خورشید هم بهره ببرین.

مبل های راحتی کنار پنجره ها

مبل های راحتی کنار پنجره ها