اتاق خواب ایده آل به معنای داشتن یه اتاق خواب لوکس با مبلمان و وسیله های مجلل نیست. اول از همه شما باید در اتاقتون احساس آرامش کنید و سپس از امکانات موجود برای داشتن یه فضای خوب بهره ببرین. روش های زیادی جهت ایجاد یه فضای عالی و زیبا برای اتاق خواب وجود داره که شما میتونین از اونها پیروی کنین. اگه به دنبال ایده های ساده و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستین حتما تا انتهای این مطلب رو بخونید.

با گل ها فضایی باطراوت داشته باشید

انتخاب گل های شاخه ای و طبیعی و قرار دادن اونها در گلدون، یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها برای تزیین و ایجاد کمی تغییر در دکوراسیون اتاق خوابه. سعی کنید از گل هایی با رنگ ملایم و گلدون های شیشه ای رنگی برای اینکار استفاده کنین. برای تاثیرگذاری بیشتر بهتره که گلدون رو جلوی آینه قرار بدین.

گلدان های شیشه ای و گل های طبیعی برای تیین اتاق خواب

گلدان های شیشه ای و گل های طبیعی برای تیین اتاق خواب

تزیین اتاق خواب با جعبه های چوبی

شما میتونین از یک یا چند جعبه چوبی یا قفسه ی چوبی با رنگ طبیعی چوب یا رنگ آمیزی شده برای تزیین اتاقتون استفاده کنین. جعبه ها رو روی هم قرار بدین و با قرار دادن لوازم مورد علاقتون و اکسسوری های جذاب فضایی زیبا رو به وجود بیارین.

جعبه های چوبی در اتاق خواب

جعبه های چوبی در اتاق خواب

پارچه ها و ملافه های زیبا در اتاق خواب

به کمک پارچه ها و ملافه های طرحدار و زیبا میتونین کلی تغییرات چشمگیر در اتاق خواب به وجود بیارین. ایجاد یک پنل پارچه ای از پشت تخت خواب تا روی سقف، تعویض روتختی و روبالشی ها از نمونه های ساده ایست که با پارچه های زیبا و طرحدار میتونین انجام بدین.

ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق خواب به کمک پارچه های رنگارنگ

ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق خواب به کمک پارچه های رنگارنگ

از سبک های مختلف در تزیینات استفاده کنید

با ادغام سبک های مختلف تزیینات از روتختی های فانتزی و گلدار گرفته تا پاتختی های چوبی و مدرن در کنار هم و ایجاد یک گالری دیواری زیبا از تصاویر و عکس هایی که دوست دارین، میتونین فضایی خاص و رمانتیک رو به وجود بیارین.

سبک های مختلف تزیینات در دکور اتاق خوابها

سبک های مختلف تزیینات در دکور اتاق خوابها

رنگ آمیزی و نقاشی روی دیوار پشت تخت خواب

به جای استفاده از کاغذ دیواری در طرح ها و با قیمت های زیاد و متفاوت میتونین یه روش کم هزینه تر رو برای طراحی دیوارها انتخاب کنین و اون رنگ آمیزی دیواره. یه رنگ جذاب و دوست داشتنی رو انتخاب کرده و با غلتک دیوار رو رنگ کنید و در صورت تمایل با رنگی متصاد طرح دلخواهتون رو روی اون بکشید.

دیوار رنگ آمیزی و طراحی شده در اتاق خوابی زیبا

دیوار رنگ آمیزی و طراحی شده در اتاق خوابی زیبا