آویز سبد گل سه تایی برای بالکون، یا حیاط منزل

آویز سبد گل سه تایی برای بالکون، یا حیاط منزل

گل طبیعی یکی از لازمه های اصلی خانه ی سالم است. حتی در خانه های آپارتمانی هم می شود گیاهان سبز پرورش داد و روح تازه ای به خانه بخشید. این میان با کمی خلاقیت می شود فضای زیبا تری ساخت. یکی از بخش های فوق العاده جذاب در بخش گلخانه ای منزل به نظر من گلدان های آویز است. امروز با سه دانه سبد حصیری، آویزی زیبا می سازیم. این آویز بخصوص برای خانه هایی که حیوان خانگی دارند بسیار کاربردی و مفید است.

سبد گل زیبا برای منزل

سبد گل زیبا برای منزل

برای ساختن این آویز سبد گل یک ظهر تا عصر کافیست، و بعد از نصب آن از منظره ی زیبایی که ایجاد کرده اید می توانید لذت ببرید. وسایل لازم عبارتند از سه عدد سبد حصیری محکم در اندازه های مشابه یا یکسان به شکل مستطیل، ریسمان مناسب و قیچی.

مراحل درست کردن آویز سبد گل

مراحل درست کردن آویز سبد گل

به خاطر داشته باشید سبدها باید به اندازه ای عمیق باشد که بشود چیزی در آن کاشت و آن قدری سنگین نشود که بشود آن را آویز کرد. ریسمان پلاستیکی به رنگ دلخواه، 1-2 بسته خاک برگ برای کاشتن گل ها، و سه گیاه سبز یا گل (ترجیحا از گیاهان آویزان استفاده کنید که زیباتر دیده می شوند) گیاهان سبز با کمی فضای باز اطراف شان رشد بهتری می کنند، اما ما آنها را فشرده و کنارهم کاشتیم. دو عدد پیچ آویز هم نیاز است برای نصب آویز گل از سقف. گیاهان تان را به ترتیب داخل سبدها جاگذاری کنید تا از اندازه ی آنها مطمئن شوید. اگر دو گیاه را داخل یک سبد می خواهید قرار دهید، مطمئن باشید که هم قد هستند تا ترکیب زیباتری داشته باشید.

طناب را برای هر طرف به اندازه ی ارتفاع دلخواه تان بعلاوه 90 سانتی متر برش بزنید (سبدها و طناب را به مقطع روی زمین بزنید تا اندازه ی حدودی را تخمین بزنید) ته یکی از ریسمان ها را از یکی از گوشه های سبد بالایی رد کنید و حدود 15 سانتی متر بالای طناب برای آویز جا بگذارید. به شکل دو-گره ته سبد را گره بزنید و ریسمان را از همان گوشه ی سبد وسطی رد کنید. موقع درست کردن و گره زدن طناب ها حواس تان باشد فاصله ی لازم برای گل ها را در نظر گرفته باشید. این کار را ادامه دهید تا به پایین سبد سوم برسید. به عرض طناب را از گوشه ی مقابل رد کنید و این مراحل را به قرینه انجام دهید تا به ابتدای ریسمان برسید.

آویز سبد گل سه تایی

آویز سبد گل سه تایی

همین کارها را برای طناب دوم و عرض مقابل سبدها تکرار کنید. سبدها را آویزان کنید تا از فاصله ی مساوی آنها مطمئن شوید و تنظیمات لازم را انجام دهید. سبدها را پایین بیاورید و گلها را به نوبت بکارید. سبدها را آویزان کنید و به گلها آب بدهید.

سبد گل آویز برای حیاط منزل

سبد گل آویز برای حیاط منزل

 

2.7/5 - (3 امتیاز)