همانطور که اطلاع دارین بارداری پر از مسائل ریز و درشتیه که نیاز به رسیدگی و توجه داره. بسیاری از این مسائل به طور مستقیم به خود زن مربوطه. اما بعضی موارد مثل رابطه جنسی در زمان بارداری به مرد هم مربوط میشه و برای مرد مسئولیت و وظیفه به وجود میاره. مردان باید اطلاعات خوبی در این مورد داشته باشن چون که به هر حال با اون درگیر خواهند شد. به همین خاطر در این مطلب در مورد وظایف مردان در رابطه با مسائل جنسی در دوره بارداری صحبت می کنیم.

زنان در زمان بارداری بسیار خسته میشن

بدن همسر شما در حال به وجود آوردن یه نوزاده و این کار از او انرژی بسیار زیادی میگیره. علاوه بر این موضوع که تمام منابع بیولوژیکی زن در حال صرف شدن برای به دنیا آوردن یه بچه هست، مقدار زیادی هورمون پروژسترون هم در بدن او تولید میشه که باعث میشه احساس خستگی و خواب آلودگی کنه. حالت تهوع رو هم باید به این موارد گفته شده اضافه کنین. پس نباید از تغییر رفتار همسرتون بعد از باردار شدن تعجب کنین و یا ناراحت بشین. به همین خاطر نباید انتظار داشته باشین که همسرتون مثل قبل آماده و منتظر رابطه جنسی با شما باشه.

زنان در دوره بارداری معمولا به دلایل مختلف احساس خستگی میکنن

زنان در دوره بارداری معمولا به دلایل مختلف احساس خستگی میکنن

سه ماهه دوم بهترین زمان برای رابطه جنسی

بعضی از زنان هستن که در دوران بارداری هم به اندازه قبل از بارداری مشتاق رابطه هستن که در این مورد مشکلی وجود ندارد. اما در بقیه موارد بهتره که مردان سه ماهه دوم رو برای رابطه جنسی انتخاب کنن، زیرا که بهترین زمان ممکن برای این کار است. در طول سه ماهه اول شهوت جنسی همسر شما به خاطر استرس و اضطراب، احساس ناخوشی صبحگاهی و تولید هورمون فروکش میکنه. زمانی هم که سه ماهه سوم شروع میشه، به خاطر بزرگ شدن اندازه نوزاد درون شکم و همچنین نزدیک شدن زمان زایمان، زنان کمتر به رابطه جنسی تمایل دارن. به همین خاطر سه ماهه دوم شرایط بهتری برای داشتن رابطه جنسی داره. در سه ماهه دوم زنان محبت بیشتری از خود نشون میدن و انرژی بیشتر دریافت میکنن و شهوت بیشتری هم دارن.

سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای رابطه جنسیه

سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای رابطه جنسیه

در رابطه جنسی آسیبی به نوزاد وارد نمیشه

در رابطه جنسی هیچ آسیبی به نوزاد درون شکم وارد نمیشه، البته منظور یه رابطه جنسی متعارف و معمول هست. نوزاد درون کیسه رحم به خوبی در مایع رحمی شناور و تحت مراقبت قرار داره. دهانه رحم هم به خوبی توسط مایع مخاطی پوشانده شده و محافظت می شود که از انتقال عفونت ها جلوگیری میکنه. پس با خیال راحت میتونین با همسرتون رابطه جنسی داشته باشین.

در رابطه جنسی هیچ آسیبی به نوزاد وارد نمیشه

در رابطه جنسی هیچ آسیبی به نوزاد وارد نمیشه

زنان باردار روی کمرشون نخوابن

نوزاد در طول رابطه جنسی درون رحم به خوبی محافظت شده است اما در مورد رابطه جنسی خشن و یا بعضی از حالات، که قبل از بارداری به اونها علاقه داشتین وضعیت به این صورت نیست و ممکنه که همسر شما نتونه اونها رو تحمل کنه. بعد از ماه چهارم وقتی که وزن رحم زیاد شده و ممکنه به بعضی از رگ های خونی فشار وارد کنه، باید از بعضی از پوزیشن ها دوری کنین (به زنان باردار توصیه میشه که روی کمرشون نخوابن). میتونین از همسرتون بخواین که روی شما قرار بگیره تا بتونه فشار و تندی کار رو تحت کنترل بگیره و یا میتونین از پشت رابطه جنسی داشته باشین (منظور رابطه از عقب نیست، پشت زن رو به شما باشه.) به صورتی که وزن همسر شما روی آرنج ها و زانوهایش قرار داشته باشه.

همیشه خوش بو باشین

اگه تا الان اطلاعی نداشتین باید بدونین که حس بویایی همسر شما در دوران بارداری به شدت قوی میشه که دلیل اون سطح بالای استروژن در گردش در بدن همسر شماست. فرق نمیکنه که چه بویی باشه به هر حال همسر شما به راحتی اون رو تشخیص میده. علاوه بر تشخیص بوی غذا، همسر شما میتونه کمترین بوی بدن شما رو تشخیص بده و این براش غیر قابل تحمله. پس همیشه سعی کنین که تمیز و پاکیزه باشین، البته دقت کنین که بوی شامپو و صابون و بقیه چیزایی که استفاده می کنین هم مستثنی نیستن. در صورتی که همسر شما اینگونه هست باید تمام سعی خودتون رو در تمیز بودن بکنین.

زنان در دوره بارداری نسبت به هر بویی حساسن پس بهتره که هیچ وقت بو ندین

زنان در دوره بارداری نسبت به هر بویی حساسن پس بهتره که هیچ وقت بو ندین

رابطه جنسی ممکنه که باعث درد زایمان بشه

اگرچه که هیچ دلیل علمی در این مورد نیست اما بسیاری از پزشکان ممکنه که رابطه جنسی رو به عنوان روشی طبیعی برای تلقین درد زایمان به شما معرفی کنن. مایع منی حاوی هورمونی به نام پرواستاگلندین هست که ممکنه دهانه رحم رو تحریک کنه و باعث به وجود اومدن انقباضات بشه. البته باید در اینجا به این نکته توجه کنین که رابطه جنسی هیچ وقت باعث زایمان زودرس نمیشه. وقتی که نوزاد شما به مرحله زایمان برسه همسر شما میتونه از روش های مختلفی برای القای درد زایمان استفاده کنه.

همیشه به همسرتون بگین که خیلی جذابه

بدن زنان در دوره بارداری به خاطر اینکه به طور کامل مشغول رشد دادن و پرورش یه نوزاده، از خودش و مسائل خودش غافل میشه. این موضوع برای بسیاری از زنان نگران کنندست به همین خاطر شما باید به او این اطمینان رو بدین که تمام این تغییرات و مشکلات به خاطر هدف بزرگتریه. همسر شما به حمایت زیادی از جانب شما احتیاج داره و هیچ وقت دوست نداره که جذابیتش رو برای شما از دست بده. به همین خاطر شما باید همیشه به او یادآوری کنین که خیلی بهش علاقه دارین و اینکه همیشه برای شما جذاب و قشنگه.

در دوره بارداری بیش از هر زمانی به همسرتون ابراز علاقه کنین

در دوره بارداری بیش از هر زمانی به همسرتون ابراز علاقه کنین