حتما براتون زیاد پیش اومده که بخواید درزی رو به صورتی بدوزید که مشخص نباشه. مثلا رو بالشی هایی رو دارید که برای بستن درزشون احتیاج به کوک زدن دارن و شما نمیخواید اون کوک از بیرون مشخص باشه. این کوک رو حتما خیلی هاتون بلدید. یک راه ساده و آسون که به راحتی میتونید باهاش درز ها رو به صورت مخفی بدوزید که دیده نشن. در این مطلب آموزش مرحله به مرحلش رو قرار میدم تا دوستانی که این مشکل رو دارن یاد بگیرن.

آموزش کوک مخفی

این دوخت بسیار ساده اس. ولی احتیاج به دقت و حوصله هم داره که نتیجه کار منظم باشه. ابتدا نخ و سوزن مناسبی رو انتخاب کنید. ابتدای کار رو از داخل یک طرف درز شروع کنید و سوزن رو خارج کنید که در قسمت خرجی پارچه قرار بگیره.

آموزش مرحله به مرحله کوک مخفی

آموزش مرحله به مرحله کوک مخفی

برای این دوخت همونطور که در عکس بالا هم کاملا مشخصه کوک های دوخلی رو افقی وکوک های خارجی (اونایی که در عکس پایین مشخصه) عمودی میزنیم. یعنی سوزن رو داخل یک طرف درز ها میکنیم و به اندازه یک کوک افقی میزنیم. بعد که سوزن رو خارج کردیم دقیقا به صورت عمود وارد درز مقابل میکنیم و کوک افقی میزنیم. این روش رو ادامه میدیم و هر بار بعد از خارج کردن سوزن کمی میکشیم تا محکم هم بشه.

کوک ها رو یک یکی از زیر میزنیم و نخ رو میکشیم که محکم شه

کوک ها رو یک یکی از زیر میزنیم و نخ رو میکشیم که محکم شه

انتهای کار رو هم مثل همه کوک ها گره میزنیم و نخ رو میبریم.

انتهای دوخت رو گره میزنیم

انتهای دوخت رو گره میزنیم

دوستا گلم اگه به عکس ها توجه کنید کاملا مشخصه و با یک بار تمرین دقیقا متوجه کار میشین. چه کنیم که زبان نوشتار از توضیح بهتر قاصره.

کوک مخفی بین درزها

کوک مخفی بین درزها