تا به امروز چندین بار آدرس صندوق پست الکترونیکی (همون ایمیل) خودتون را به دیگران داده اید تا با شما در اتباط باشند؟ ممکن نیست شما کاربر اینترنتی باشید و بدون داشتن یک ایمیل با مشکلات جدی روبرو نشده باشید. طبق درخواست های شما روش ساده و تصویری عضویت در جیمیل گوگل را براتون آموزش میدم تا کمتر از ۵ دقیقه صاحب یک اکانت ایمیل گوگل باشید.

جیمیل خدمت ایمیل گوگل

جیمیل خدمت ایمیل گوگل

جی میل چی هست؟

جی میل سرویس خدمات ایمیل گوگل هست که اسم اون با ترکیب G یعنی حرف اول گوگل در ادامه کلمه Mail (به معنی پست) شکل گرفته است. گوگل به عنوان یک غول اینترنتی یکی از بهترین و پایدار ترین خدمات پست الکترونیک را برای همه رایگان عرضه کرده است. من خودم به شخصه یکی از طرفدارای جدی جیمیل هستم و به نظرم از دیگر سرویس ها یک سرو گردن بالاتر ایستاده.

چرا ایمیل بسازم؟

داشتن یک آدرس ایمیل مانند داشتن یک خط تلفن و یا یک آدرس پستی فیزیکی با اهمیت هست و احتمالا لازم باشه سالهای سال با همون یک آدرس کار کنید و این آدرس راه دسترسی به شما باشه. خرید اینترنتی، عضویت در سایتها، عضویت در خبرنامه ها و خیلی کارها شما را مجبور خواهد کرد به سمت ساخت و داشتن یک ایمیل معتبر بروید.

۱. وارد صفحه ثبت نام حساب گوگل شوید

قدم اول ورود به صفحه ثبت نام جیمیل هست که لینک صفحه فارسی اون را براتون قرار میدم تا راحت تر مراحل را پیگیری کنید.

برای ورود به صفحه ثبت نام کلیک کنید.

لینک بالا صفحه فارسی ثبت نام هست که فرآیند ثبت نام را برای شما ساده تر میکنه :)

صفحه ثبت نام جی میل

صفحه ثبت نام جی میل

۲. اطلاعات شخصی و هویتی را وارد نمایید

بخش ساده بعدی پرکردن فرم اطلاعات هست، به سادگی نام و نام خانوادگی خودتون را وارد کنید و پس از اون باید یک شناسه برای ساخت ایمیل خودتون انتخاب کنید که بهتره ترکیبی از نام خودتون باشه البته با حروف انگلیسی! برای مثال ما در اینجا ترکیب “کاربر تستی” را به صورت “karbar.testi” وارد کردیم. توجه داشته باشید اگر شناسه انتخابی شما را کسی قبلا گرفته باشه شما مجبور هستید با حروف جدید یک ترکیب جدید بسازید.

ثبت اطلاعات فردی

ثبت اطلاعات فردی

حالا نوبت ورود اطلاعات هویتی است، نکته مهم در این بخش وارد کردن صحیح شماره تماس خودتون هست تا گوگل بتونه با ارسال پیامک و یا تماس تلفنی هویت شما را تایید کنه. شماره همراه خودتون را بدون صفر ابتدایی وارد کنید مثلا ۰۹۱۲ را ۹۱۲ وارد کنید.

اگر آدرس ایمیل قبلی خودتون را وارد کنید برای مواقعی که ممکنه تصدیق هویت از طریق اون انجام بشه میتونه به شما کمک کنه.

خوب فقط میمونه “ثابت کنید که روبات نیستید!” اون هم از طریق وارد کردن عدد نوشته شده در عکس و یا تایید از طریق تلفن.

یادتون نره تیک موافقت با شرایط سرویس در انتهای فرم را هم علامت بزنید! و بر روی دکمه “مرحله بعد” کلیک کنید.

اطلاعات تایید هویت

اطلاعات تایید هویت

۳. حساب گوگل خود را تایید کنید

همه چیز خوب پیش رفته پس کافیه شماره تلفن خودتون رو یکبار دیگه چک کنید و بر روی “ادامه” کلیک کنید. گوگل به انتخاب شما میتونه براتون عدد را پیامک کنه و یا اینکه با شما تماس بگیره!

تایید حساب حی میل گوگل

تایید حساب حی میل گوگل

در نهایت کدی که گوگل برای گوشی موبایل شما ارسال کرده را وارد فرم کنید که معمولا یک عدد چند رقمی هست.

وارد کردن کد تایید

وارد کردن کد تایید

تبریک میگم اکانت ایمیل شما ساخته و آماده استفاده است. یکی از بهترین ویژگی اکانت گوگل این هست که با همین اکانت نه تنها از جیمیل بلکه از تمامی خدمات گوگل میتونید استفاده کنید.

بعد از ثبت نام برای ورود به خدمات جی میل به آدرس www.gmail.com مراجعه کنید.

حالا شما هم یک آدرس ایمیل معتبر از شرکت گوگل دارید که میتونید آن را به دوستانتون بدید و یا در سراسر اینترنت استفاده کنید.