محبتی که تنها در دل وجود داشته باشه اثربخش نیست، بلکه باید در گفتار و عمل جاری بشه و بروز کنه.

پیامبر فرمودن: این سخن مرد به زن که دوستت دارم هرگز از دل بیرون نمیرود.

در واقع از دید یک زن اینکه همسرش به ریزترین چیزهایی که در زندگی وجود داره علاقمند باشه مهمه. مثلا کارهایی که ممکنه که از نظر یک مرد خیلی کوچک و پیش پا افتاده باشه از نظر یک زن با ارزش و زندگی بخشه. کارهایی مثل اینکه آقا اگر قراره دیر به خونه برگرده اطلاع بده، یا اینکه به همسرش ابراز علاقه کنه و به همسرش بگه از داشتنش خوشحاله.

بهبود روابط همسران

بهبود روابط همسران

در واقع برای یک زن هیچ چیزی مهمتر از این نیست که بدونه برای همسرش اولین و آخرین و بهترینه و تمام حواس همسرش متوجه اونه.

احترام و قدردانی در روابط همسران

در روابط همسران ما خانومها هم باید بدونیم اصلی ترین جلوه بروز محبت به یک مرد قدردانی و احترام هست و یاد بگیریم در مقابل محبتهایی که همسرمون میکنه آشکارا قدرشناسی کنیم. نباید منتظر کار بزرگی از شوهرمون باشیم تا ازش تشکر کنیم و باید یاد بگیریم که در برابر هر کار کوچیکی توجه نشون بدیم. در واقع مرد به این تشویق احتیاج داره تا بتونه همچنان محبتش رو ابراز کنه.

پذیرش واقعیت در روابط همسران

وقتی زوجی تصمیم به ازدواج میگیرن به این معنیه که انتخاب کردن بقیه عمرشون رو در کنار هم و پا به پای هم سپری کنن. پس این رو در نظر بگیریم که همسرمون رو همونطور که هست بپذیریم و سعی کنیم به تفاوتهای فردی و فرهنگی و … همدیگه احترام بذاریم. و بدونیم که پذیرفتن خصوصیات هرکس راحتتر از انکار خصوصیاتش هست.

آدم و حوا در روابط همسران

مشکل اصلی اینه که گاهی ما و همسرانمون فراموش میکنیم که مرد و زن نه تنها از نظر جسمی متفاوتند که از نظر روحی هم باهم متفاوتند و هرکدوم انتظار داریم اگر طرف مقابل دوستمون داره باید همونطوری رفتار کنه که ما میخوایم و همین موضوع باعث میشه که سعی کنیم همسرمون رو تغییر بدیم و همین باعث اختلاف و سرخوردگی میشه.

مثلا طبق گفته روانشناس ها آقایون وقتی مشغولیت ذهنی دارن ساکت میشن و در خودشون فرو میرن. ولی خانومها در این حالت پرحرف میشن و سعی میکنن خودشون رو با صحبت آروم کنن و در این زمان فقط احتیاج به یک شنونده دارن.

نکته دیگه اینه که احساسات خانومها مثل امواج متلاطم دریاست. گاهی لبریز از عشق و احساس و انرژی اند و گاهی غمگین و دلگیر و گوشه گیر.

قابل توجه آقایان: هرچی بیشتر به همسرتون توجه کنین و محبتهاش رو قدر بدونین بیشتر جذب شما میشه و به شما و خواسته ها و احتیاجاتتون توجه میکنه…

 

۲

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر