چیدمان میز پذیرایی وعده های اصلی

پذیرائی و چیدمان میز خوراک برای هر وعده اصول و ترتیب خودش را دارد. رقابت در چیدمان ها را در برنامه های بفرمایید شام های مختلف مطمئنا دیده اید، اما شاید وقت آن آمده که بدانید ترتیب قاشق چنگال ها،...

Avatar
خاتون آپدیت:
میز پذیرایی

میز پذیرایی

پذیرائی و چیدمان میز خوراک برای هر وعده اصول و ترتیب خودش را دارد. رقابت در چیدمان ها را در برنامه های بفرمایید شام های مختلف مطمئنا دیده اید، اما شاید وقت آن آمده که بدانید ترتیب قاشق چنگال ها، تعداد کارد و چنگال ها، و رومیزی مناسب هر وعده را بدانید. این اصول را می توانید برای مجلسی تر شدن مناسبت های تان رعایت کنید تا میزتان جلوه ای بیشتر داشته باشد.

چیدمان میز صبحانه

میز صبحانه

میز صبحانه

ابتدا رومیزی صبحانه را انتخاب می کنیم که بهتر است از سفره بزرگ گلدوزی شده و یا گلدار شاد تهیه کرد. می توانیم در وسط میز گل یا سبد میوه قرار دهیم.

چیدمان مجلسی صبحانه

چیدمان مجلسی صبحانه

برای هر نفر یک بشقاب و کارد و چنگال و قاشق لازم است که بدین طریق آنها را قرار می دهیم بشقاب مقابل صندلی و جلوی بشقاب کارد و چنگای کره خوری و سمت چپ بشقاب چنگال دسر و سمت راست کارد و قاشق مرباخوری و چای خوری در نعلبکی قرار می گیرد.

میز صبحنه خودمانی

میز صبحنه خودمانی

کره و مربا و عسل در ظرفهای جداگانه وسط میز گذاشته می شود. نمکدان را هم وسط میز میگذاریم. سرویس چایخوری و فنجان ها برابر کسی قرار می گیرد که میزبان است تا برای هر فرد چای بریزد.

چیدمان میز ناهار

میز ناهار خوری و ترکیب مناسب آن

میز ناهار خوری و ترکیب مناسب آن

روی میز ناهار را می توان سفره های سفید کتان و یا غیره قرار داد. وسط میز را می توان با سبد گل یا میوه تزئین کرد. بشقابها باید با یک فاصله روبروی هم قرار بگیرند.

چیدمان میز ناهار

چیدمان میز ناهار

قاشق در طرف راست بشقاب و چنگال در طرف چپ بشقاب کارد را هم در طرف راست بشقاب قرار می دهیم. کاردو چنگال و قاشق دسر خوری را باید جلوی بشقاب گذاشت بعد لیوان ها برای هر نفر جلوی بشقاب قرار می گیرد.

چیدمان میز عصرانه

میز عصرانه ی خودمانی

میز عصرانه ی خودمانی

پذیرایی عصرانه معمولا با چای و شیرینی و ساندویچ ساده انجام می شود. برای میز چای می توان از سفره های ظریف استفاده کرد. کارد و چنگال و بشقاب برای پذیرایی عصرانه معمولا کوچکتر از کارد و چنگال و بشقاب خوراک خوری است. سرویس چای را می توانیم در سینی وسط میز قرار دهیم و فنجان نعلبکی آن را وسط بشقاب ها که در جلوی مهمان ها است گذارد. خوراکی ها را که شامل شیرینی و ساندویچ است در اطراف سینی چای قرار می دهیم و میزبان باید برای مهمان ها چای یا قهوه بریزد و پذیرائی کند.

چیدمان میز شام

میز مجلس شام

میز مجلس شام

میز شام مجلسی

میز شام مجلسی

روی میز را باید با سفره ی کتان سفید کاملا تمیز پوشاند. روی سفره را با انواع گل های طبیعی و شمعدان های پایه کوتاه می توان تزئین کرد. کارد و چنگال و لیوان ها را به این ترتیب قرار می دهید؛ کارد گوشت سمت راست بشقاب بعد قاشق و چنگال را در طرف چپ بشقاب قرار می گیرد. کارد و چنگال و قاشق دسر خوری باید جلوی بشقاب گذاشت و بعد لیوانها بالای بشقاب قرار می گیرد. دستمال سفره هم سمت چپ بشقابها قرار داده می شود.

میز پذیرایی وعده های اصلی

میز پذیرایی وعده های اصلی

خوراک ها هم طوری چیده شوند که برداشتن آنها برای مهمان ها آسان باشد. بعد از شام باید سرویس قهوه خوری و یا چای آورده شود. اگر کسی خواست خوراک ها را تعارف کند باید از سمت چپ مهمان ها خوراک را نگه دارد و دست را هم در وسط میز پایین آورد. اگر خوراک مورد توجه مهمان ها بود می توان دوبار آنرا گردانید تا مهمانها استفاده کنند.