با دنیای شلوغ و پلوغ امروز و دچار بودن به آپارتمان نشینی و انواع مشغله هایی که پدر ها و مادر ها دارند، کمتر فرصت برای کشف استعداد های کودکان و به طور خاص آموزش مهارت های زندگی که میتونه در آینده براشون بسیار حیاتی باشه  پیش میاد. در این مطلب یک موسسه خاص و منحصر به فرد رو بهتون معرفی میکنیم که میتونید اوقات فراغت کودکتون رو به اون بسپرید تا با انواع مهارت هایی که برای آینده اش مهمه آشنا بشه.. در این مطلب با ویژگی هایی از موسسه آوند از زبان خودشون آشنا میشیم.

ما بهترین نیستیم اما واقعا خاص هستیم

موسسه آوند NGO  برتر سال 1392 از طرف پژوهشکده محیط زیست و دانشگاه تهران ، موسسه ای که ادعا می کند بهترین نیست اما واقعا متفاوت عمل می کند را بهتر بشناسیم.

آوند

آوند

آوند می گوید: شروع میکنیم تا بزرگ شویم. کودکان را در بستری آرام، مطمئن، شاداب و خلاقانه پرورش می دهیم. آوند رسالت خود را در آموزش کودکان، عشق به محیط زیست، داشتن محیطی پاک و بستری زیبا برای زندگی می داند، آموزش به همراهی با طبیعت، فراگیری لذت بخش و ماندگار برای کودکان فرآهم می آورد. حضور کودکان زیر سه سال با مادر و حتی پدر به همراه برنامه های منحصر به فرد و کارگاه های مادر و کودک که باعث رشد همه جانبه ی کودکان این گروه سنی می شود. حضور کودکان سه تا شش سال بدون حضور والدین از صبحانه تا عصرانه با کارگاه ها و دوره هایی که کمک می کند کودکان حین آموزش غیر مستقیم شاد باشند و شادی آفرینی کنند.

در آوند پدر ، مادرها هم کلاس ها و دوره های آموزشی خاص خود را دارند. کارگاه های بازی خلاق و دوره های روانشناسی  به والدین این امکان را می دهد که آموزش های لازم در خصوص فرزندشان را ببیند.

حضور کودکان هفت تا یازده سال بعد از مدرسه و به هنگام تعطیلات (به طوری که احساس تعلق آنها افزایش یافته) باعث میشود ارتباط موثرتری را با خود و دیگران برقرار نمایند.

سرگرمی های آوند برای کودکان

آوند تاب و سرسره و چرخ و فلک ندارد، اما فضاهای ورزشی و نرمشی متفاوتی همچون صخره نوردی، بازیهای سنتی، تخته های تعادل و یه عالمه فعالیت های خاص و ویژه برای شادی و شادابی کودکان دارد.

زمانی ذهن کودک پرورش می یابد که جسم او سالم و رشد یافته باشد. هر کودک برحسب سنش یک بار غربالگری جسمی می شود تا نقطه ضعف ها و قوتهای احتمالی مشخص شود و در صورت لزوم این نقطه ضعف ها تا قبل 7 سالگی برطرف گردد. 98 درصد از خانواده ها از این برنامه که تنها در آوند اجرا می شود بسیار راضی هستند.

موسسه حامیان طبیعت

موسسه حامیان طبیعت

کودکان در آوند هفته ای یکبار تهران گردی را تجربه می کنند و با شغل های مختلف آشنا می شوند. کاملا محیط را لمس می کنند به خانه های یکدیگر می روند تا آداب اجتماعی را در محیط بیاموزند .به دل طبیعت رفته با آن ارتباط می گیرند، انرژی داده و انرژی می گیرند.

بازی، بازی و بازی و… تمام آموزش های لازم که کودک برای زندگی آینده اش به آن نیاز دارد به شکل بازی و کاملا غیر مستقیم به او داده می شود.

مربیان دوره های خودشناسی را گذرانده اند.و هر هفته در جلسات آموزشی خاص جهت هم راستا شدن با کودکان حضور و شرکت دائمی و مستمر دارند.

آوند

آوند

کودک شما در آوند چه می آموزد

هر پنج کودک یک مربی دارند و بیشترین فعالیت مربیان گفتگو و ارتباط منطقی با کودکان است تا بخواهند و یاد بگیرند. کودکان در آوند حق انتخاب و آزادی عمل دارند. یاد می گیرند که به عنوان یک شخص مستقل حق زندگی دارند و مسوول خواسته ها و اعمال خود هستند. کودک می آموزد اگر لباسش کثیف شود خودش می شوید. پاره شود خودش می دوزد و در پخت نهار کمک می کند و با کشت و کار، محصولات خود را به فروش می گذارد. کاملا با پنج حواس درک می کند که زندگی واقعی چیست و در مسیر زندگی رشد می یابد.

یادگیری انواع مهارت ها با آوند

یادگیری انواع مهارت ها با آوند

او مفاهیم اقتصادی چون وام گرفتن، قرض، پس انداز، سود و زیان و … آشنا شده، برای کار آفرینی خود و تولید محصول تلاش می کند. در هر فصل کودکان یک شب در آوند می خوابند تا این فضا را بصورت اردو تجربه کنند. بازی ساعی انجام دهند و با ستاره ها ارتباط بگیرند. کودکان در تهیه میان وعده ها و غذاهای آوند ( از خرید تا پختن ) دخیل هستند. غذاها کاملا تازه و به روز بوده و سردی و گرمی آن رعایت می شود، مراقبه با غذا از عمده شاخص های این فرآیند می باشد. در آوند کودکان فرصت زندگی کردن و اجازه بروز تواناییهایشان را دارند. آنها فراوان به طبیعت می روند و فراوان طبیعت را به محل زندگی خود می آورند.

اما  اگر دوست دارید فرزندانتان کامپیوتر را یاد بگیرند، شعر حفظ کنند، تاب و سرسره بازی کنند و بیشترین وقت خود را صرف حل کردن کتابهای آموزشی نمایند، آنها را به آوند نسپارید.

 آوند ، موسسه حامیان محیط زیست (کلیک کنید)

۱

با وارد کردن آدرس ایمیلتون عضو خبرنامه دونفره بشین تا ما مطالب و آموزش های جدید رو خودکار و رایگان براتون ارسال کنیم.

مطالب جدید » برترین ها

مطالب جدید » انتخاب سردبیر