این روزها جایی نیست که طرح فانتزی و دوست داشتنی سیبیل را ندیده باشیم. گوشواره، ماگ قهوه، کیف و روسری. این شد که تصمیم گرفتم با این طرح دوست داشتنی بالشتک های دست ساز را برای تان آموزش بدهم. ساختن این بالشتک های زیبا بسیار ساده و مقرون به صرفه است و از آن ها می توانید روی مبل یا روی تخت خواب استفاده کنید. همچنین می توانید با این روش و با طرح های دلخواه تان سِت جدیدی برای اتاق تان بیافرینید.

بالشتک های دست ساز دو نفره

بالشتک های دست ساز دو نفره

این کار بسیار سرگرم کننده و آسان است. یکی از این بالشتک های دوست داشتنی الان روی تخت من نشسته و دیگری را بعنوان هدیه برای یکی از دوستانم کادو کرده ام. برای ساختن این بالشتک ها نگاهی به بالشتک های موجود در خانه انداختم و دو تا بالشتکم را از یک بالش قدیمی موجود در خانه ساختم. (به لطف مادر خوبم)

طرح سیبیل و عینک را به راحتی در اینترنت پیدا کردم و در اندازه ی دلخواهم پرینت کردم. سپس با چسباندن آنها روی مقوا آنها را برش دادم و الگو هایم را ساختم. برای این کار از مقوای جعبه ی شیرینی تمیز هم می توانید استفاده کنید.

طرح سیبیل و عینک و الگوهای آماده شده

طرح سیبیل و عینک و الگوهای آماده شده

اندازه ی بالشتک مورد نظرتان پارچه ی متقال برش دهید و آن را با چرخ خیاطی یا دست دور دوزی کنید. بعد از اینکه رو بالشی آماده شد حالا وقت نقاشی آن است. الگو را روی پارچه قرار دهید و با مداد سیاه به آرامی دور خط آن را طرح بزنید. در صورتی که اشتباه کردید به راحتی با پاک کن می توانید آن را پاک کنید.

رو بالشی طراحی شده

رو بالشی طراحی شده

پشت لایه ای که نقاشی می کنید چیز صافی مانند تخته شاسی قرار دهید که رنگ به پشت روبالشی نشت نکند.

زیر دستی برای نقاشی کردن

زیر دستی برای نقاشی کردن

حالا به کمک یک قلموی مناسب با گواش، یا رنگ های مخصوص پارچه و یا رنگ اکریلیک طرح تان را رنگ کنید. حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت بعد رنگ روی پارچه خشک شده است که البته می توانید با تکه ای کاغذ یا دستمال کاغذی از این موضوع اطمینان حاصل کنید.

رنگ های مخصوص پارچه

رنگ های مخصوص پارچه

رنگ های مخصوص را در لوازم التحریر فروشی های تخصصی می توانید تهیه کنید.

رنگ کردن طرح ها

رنگ کردن طرح ها

طرح حاضر شده، رنگ شده و آماده

رو بالشی آماده

رو بالشی آماده

طرح های گرافیکی بی حد و حسابی وجود دارد که ممکن است بخواهید بر روی بالشتک تان طراحی کنید، پس معطل نکنید و دست به کار شوید!

بالشتک های دست ساز دو نفره

بالشتک های دست ساز دو نفره

بالشتی که من پیدا کردم بالش پَر بود، و حالا از بالشتک نازنینم دوست ندارم جدا بنشینم!

الگوی سیبیل و عینک