برای تزیین جشتن تولد و یا سالگردهای شیرین زندگیمون و جشن گرفتن اونها میتونیم یه فضایی که مد نطرمون هست رو با وسایل مختلف تزیین کنیم، یکی از ابزارهای تزیینی این گلهای بزرگ هستن که میتونیم با توجه به تم رنگ بقیه وسایل رنگ گل رو انتخاب کنیم و برای روی دیوار و یا پرده میتونیم وصل کنیم. و با هزینه کم وسایل جشن رو آماده کنیم و لذت ببریم، در ادامه ی مطلب آموزش ساخت گل کاغذی رو میتونید ببینید…

ﮔﻞ ﺗﺰﻳﻴﻨﻲ

گل تزیینی

وسایل مورد نیاز

  • کاغذ کشی
  • نخ
  • چسب
  • قیچی
ﻭﺳﺎﻳﻞ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ

وسایل مورد نیاز

مراحل ساخت گل کاغذی

ما نیاز به سه رنگ کاغذ داریم و عرض این سه رنگ با هم حدود 5 الی 7 سانت باید از رنگ دیگه بزرگتر باشه، طول کارمون هم حدودا 25_30 سانت خوبه. کاغذ زرد که رو قرار میگیره عرض کوچکتری نسبت به بقیه داره ، کاغذ رو رول میکنیم.

ﻟﻮﻝ ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺎﻏﺬ

لول کردن کاغذ

قسمت بالا و پایین رو شروع میکنیم به قیچی کردن به صورت نوار های خیلی باریک. برش ها بستگی به عرض کاغذ داره. برش ها خیلی به مرکز کاغذمون نباید نزدیک باشه.

ﺑﺮﺵ ﺩاﺩﻥ

برش دادن

کاغذ رو که باز کنیم ، به این صورت برش خورده.

ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺎﻏﺬ

باز کردن کاغذ

کاغذ بعدی عرضش 5 تا 7 سانت از کاغذ زردمون باید بزرگتر باشه رنگش رو فرمز انتخاب کردم، این کاغذ رو هم مثل مرحله قبل باید رول بشه و بالا و پایین کاغذمون رو گرد برش بزنیم ، که بعد از باز کردن به این شکل در بیاد.

ﺑﺮﺵ ﮔﺮﺩ

برش گرد

ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺎﻏﺬ

باز کردن کاغذ

و کاغذ آخر هم باید عرضش از کاغذ های قرمز بزرگتر باشه، کاغذ آخری رو هم رول میکنیم و به صورت مثلثی برش میزنیم، موقع رول کردن نیاز نیست خیلی محکم رول بشه.(عرض رولمون 3_4 سانت باشه خوبه یا یه کم بیشتر)

ﺑﺮﺵ ﺗﻴﺰ

برش تیز

ﺑﺎﺯ ﺷﺪﻩ ﻛﺎﻏﺬ

باز شده کاغذ

حالا همه این کاغذ ها رو با چین خیلی ریز جمع میکنیم و دورش رو با نخ میپیچیونیم.

ﺟﻤﻊ ﻛﺮﺩﻥ اﺯ ﻭﺳﻄ

جمع کردن از وسط

لبه های کاغذ رو به هم میچسبونیم تا گلمون به صورت  یکدست باشه و فضای خالی بینش نباشه.اگر بخوایم گلمون پرتر باشه میتونیم از گل های قرمز و سبز تعداد بیشتری درست کنیم. اگر خواستیم تعداد گلها رو بیشتر کنیم، میتونیم از گلهای همرنگمون استفاده کنیم فقط باید موقع برش یه تفاوت کوچیک از عرض داشته باشن.

ﭼﺴﺒاﻧﺪﻥ ﻟﺒﻪ ﻫﺎ

چسباندن لبه ها

نوبت به چسب کاری میرسه،گلها رو از سایز کوچیک به بزرگ روی هم میچسبونیم.

ﭼﺴﺒﺎﻧﺪﻥ ﮔﻠﻬﺎ ﺑﻪ ﻫﻢ

چسباندن گلها به هم

چون کاغذمون کشی هست میتونیم با کشیدن و حالت دادن به گلبرگ ها اون رو به فرم دلخواهمون در بیاریم.

ﮔﻞ ﻛﺎﻏﺬﻱ

گل کاغذی