ساخت یک گل زیبا و شیک برای روی میز و یا کنار طاقچه و یا روی اوپن آشپزخونه میتونه بسیار زیبا و کاربردی باشه. مخصوصا اینکه گلدان زیبایی هم براش در نظر بگیرید. بهتر از همه کم خرج بودن اینکار و البته شکوفایی هنر دست شماست. قبلا گل های کاغذی رو برای تزیین آموزش داده بودیم. در این مطلب آموزش ساخت گل لاله با کاغذ کشی رو قرار میدم که در یک گلدان کوچیک و جمع و جور میتونه بسیار شیک و چشم نواز باشه. حتی میتونه برای تزیین منزلتون در عید نوروز هم کاربردی باشه.

برای مشاهده گل رومیزی با پوم پوم به این لینک مراجعه بفرمایید.

لوازم مورد نیاز برای گلسازی با کاغذ کشی

  •  کاغذ کشی در رنگ دلخواهتون (صورتی کمرنگ)
  • سیم مفتول گلسازی برای ساقه گل ها (برای هر گل حدود 20 سانت)
  • چسب بلندر برای محکم کردن گلبرگ ها
  • توپ فومی کوچک برای وسط گل (اگر در دسترستون نبود، میتونید از کاغذ کشی لوله شده هم به جای توپ فومی استفاده کنید)
کاغذ کشی

کاغذ کشی

مراحل ساخت گل لاله رومیزی با کاغذ کشی

ابتدا توپ فومی رو روی سیم فرو کنید. تکه ای مستطیل از کاغذ کشی ببرید و دور توپ رو کامل باهاش بپوشونید. کاغذ کشی رو به شکل اشک هایی برش بزنید و با چسب بلندر انتهاش رو به ساقه بچسبونید. گلبرگ ها رو اضافه کنید و با چسب بپیچید تا حدود 10 گلبرگ کافیه. سر گلبرگ ها رو با دستتون چروک کنید و کمی به سمت بالا بکشید تا شکل گل لاله رو به خودش بگیره.

مراحل ساخت گل لاله با کاغذ کشی

مراحل ساخت گل لاله با کاغذ کشی

 

گل با کاغذ کشی

گل با کاغذ کشی

از این گل های زیبا چند تا درست کنید. در یک گلدان زیبا اسفنج بذارید و یا شن رنگی بریزید و گل ها رو توش بچینید و با چند برگ سبز تزیینی تزیین کنید به همین زیبایی و سادگی میتونید درست کنید و برای تزیین روی میز و یا اوپن قرار بدید.

گل لاله

گل لاله