کوله پشتی دست ساز

کوله ی سبک و راحت برای بچه ها ماه مهر، ماه مدرسه نزدیک است و همه در فکر تهیه ی وسایل مدرسه. امروز تصمیم دارم به درخواست خیلی از آدم بزرگ ها! و به مناسبت ماه مدرسه برای بچه ها،...

Avatar
خاتون آپدیت:

هم شاگردی سلام!

کوله ی سبک و راحت برای بچه ها

کوله ی سبک و راحت برای بچه ها

ماه مهر، ماه مدرسه نزدیک است و همه در فکر تهیه ی وسایل مدرسه. امروز تصمیم دارم به درخواست خیلی از آدم بزرگ ها! و به مناسبت ماه مدرسه برای بچه ها، کوله پشتی دست ساز آموزش بدهم. یک کوله ی ساده  سبک، که می توانید در اندازه های مختلف برای خودتان و یا کودک دلبندتان بدوزید. این کوله می تواند برای مدرسه، باشگاه، کار، دانشگاه و هر جای دیگه که سبک می خواهید بروید مناسب باشد.

کوله پشتی دست ساز با پارچه ها و اندازه ی دلخواه

کوله پشتی دست ساز با پارچه ها و اندازه ی دلخواه

وسایل مورد نیاز:

  • دو قطعه پارچه ی کتان  30 * 40 سانتی متری
  • پارچه ی 20*25 سانتی متری برای جیب خارجی
  • پارچه 15*17 سانتی متری برای جیب داخلی
  • دو قطعه 150 سانتی نوار فانتزی یا ریسمان
  • چرخ خیاطی
وسایل لازم

وسایل لازم

 شما می توانید با پارچه ی برزنت یا جنس ضد آب، کوله پشتی با دوام تری بدوزید و به راحتی از آن به طور روزمره استفاده کنید.

مراحل درست کردن کوله ی دست ساز

مراحل درست کردن کوله پشتی

مراحل درست کردن کوله پشتی

پارچه ها را برش بزنید. دو قطعه ی 30 در 40 از پارچه ی کتان (من اینجا از پارچه ی راه راه عمودی استفاده کردم) و پارچه ی جیب داخلی 15*17 سانتی متر. همچنین یک قطعه پارچه 20*25 سانتی متری برای جیب خارجی (من از پارچه ی نقش دار با گلهای آبستره استفاده کردم)

لبه های پارچه ی جیب خارجی را تا بزنید و اتو کنید. لبه ی بالا را به داخل بدوزید و پارچه را روی لایه ی رویی کیف قرار دهید و سه لبه ی دیگر را به آن بدوزید. لبه های پارچه ی جیب داخلی را هم به داخل تا بزنید و به پارچه ی دوم (و در واقع داخل کیف) مانند جیب خارجی بدوزید.

حالا لبه های کناری و پایینی دو پارچه ی کیف را به اندازه 3 سانتی متر تا بزنید و اتو کنید. لبه ی بالایی را آزاد بگذارید.

برای بالای کوله پشتی، 5 سانتی متر از لبه را تا بزنید و بدوزید طوری که برای ریسمان بندها جا باقی بماند. برای اینکه خیال تان راحت باشد، یک لبه ی باریک را تا بزنید و بعد برای آن 5 سانتی متر جا بگذارید و تا بزنید تا دوخت روی آن لبه ی کوچک باشد.

لبه های پارچه را روی هم قرار دهید. از زیر یکی از لبه های بالایی شروع به دوختن کنید و بدوزید تا به زیر لبه ی دیگر برسید. حالا کیف را برگردانید. حالا یک سنجاق قفلی به انتهای نوار فانتزی یا ریسمان ِ بند وصل کنید. بند اول را از ورودی سمت راست وارد کنید تا انتها بروید و مسیر را از مجرای موازی برگردید تا به ابتدای بند برسید. بند دوم را هم به همین روش اما از سمت چپ وارد و خارج کنید.

باز و بسته شدن آسان

باز و بسته شدن آسان

دو لبه ی بند هر سمت را بهم برسانید و در گوشه ی پایینی کیف محکم بدوزید. در ضمن می توانید با بشکاف دوخت همان گوشه را کمی باز کنید و ته بندها را داخل آن بگذارید و سپس بدوزید. کیف دست ساز شما حاضر است، کافیست از هر طرف دو بند را بکشید تا به راحتی بسته شود.

کوله پشتی دست ساز سایز کودک

کوله پشتی دست ساز سایز کودک

پاییزتان رنگارنگ و گرم

 

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف