یکی از راهکارهای مفیدی که میتونه نظر بچه هارو به رعایت نظافت شخصی مثل حمام رفتن و شستن دست و صورت با صابون جلب کنه اینه که به شکل هوشمندانه و خلاقانه لوازمی را تهیه کنیم که برای کودک جلب توجه میکنه. مثلا بهتره از لوازم و اکسسوری هایی که رنگی باشن و جنبه فانتزی و سرگرم کننده دارند استفاده کنیم. امروز سعی میکنم تا روش ساخت صابون سه رنگ کودکانه با طرح بستنی چوبی را آموزش بدم که نه تنها برای بچه ها مناسبه بلکه برای بزرگترها هم بسیار زیبا و جالبه.

وسایل مورد نیاز برای ساخت صابون سه رنگ

  • پایه صابون سفید یا شفاف
  • رنگ صابون قرمز و آبی
  • چند قطره روغن یا اسانس خوشبو مثل روغن نارگیل یا زیتون
  • الکل
  • چوب بستنی
  • قالب بستنی چوبی
صابونهای رنگی طرح بستنی چوبی

صابونهای رنگی طرح بستنی چوبی

مراحل ساخت صابون سه رنگ

این صابون زیبا و جذاب همان طور که در تصاویر میبینید از سه رنگ تشکیل شده که میتونید به دلخواه اونها رو تغییر بدین. ابتدا باید پایه صابون را یا به روش بن ماری یعنی حرارت غیر مستقیم روی بخار آب یا در ماکروفر ذوب کنید. فقط توجه کنید که از درجه کم ماکروفر استفاده کرده و در هردو روش حتما در دفعات آن را هم بزنید. سپس با اضافه کردن مقداری از رنگ صابون به مواد ذوب شده آن را هم بزنید و در قالب بریزید. اگر از رنگهای پودری استفاده میکنید باید یک قاشق جایخوری رنگ را با یک قاشق سوپ خوری الکل ترکیب کنید و سپس میزان رنگ دلخواهتان را کم و زیاد کنید. همپنین برای آنکه صابون معطری داشته باشید حدود 6 قطره از روغن یا اسانسهای طبیعی به ان اضافه کنید.

ریختن لایه اول صابون در قالب

ریختن لایه اول صابون در قالب

بعد از ریختن لایه اول برای از بین رفتن حباب ها بهتره روی آن را الکل اسپری کنید و پس از ده دقیقه مراحل بالا را برای لایه وسط تکرار کنید. این لایه بدون رنگ و شفافه پس نیاز به اضافه کردن رنگ نداره و فقط چند قطره اسانس به آن اضافه میکنیم و بعد از ریختن روی لایه قرمز مجددا رویش را الکل اسپری کنید. در نهایت لایه سوم را هم طبق مراحل قبلی به قالب اضافه میکنیم. حالا به آرامی چوب بستنی را با فشار و بدون انحراف به چپ و راست روی صابون فشار میدهیم. اگر بتوانید از وسیله ای به عنوان نگهدارنده چوب استفاده کنید قبل از ریختن صابون آن را در قالب بگذارید. در نهایت برای بیرون آوردن صابون ها برای چند ثانیه آن را در ظرف آب گرم قرار دهید.

قراردادن قالبها در آب گرم

قراردادن قالبها در آب گرم

در نهایت به همین سادگی تونستیم صابونهای خونگی رنگارنگ و زیبا بسازیم.

صابونهای سه رنگ با طرح بستنی چوبی

صابونهای سه رنگ با طرح بستنی چوبی

4.1/5 - (11 امتیاز)