پارسال نزدیکای عید براتون آموزش یه گل زیبا رو با کاغذ کشی قرار دادم که برای دکور و روی میز و حتی روی سفره هفت سین هم مناسب بود. در این مطلب هم آموزش شکوفه های زیبا رو با کاغذ کشی قرار میدم که هم برای استفاده به عنوان دکوری و روی میز خیلی زیباست و هم میتونه در گوشه ای از سفره هفت سینتون قرار بگیره.

آموزش گل رز با کاغذ کشی و آموزش گل کاغذی رو هم میتونید با کلیک روی لینک هاشون مشاهده کنید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت شکوفه های کاغذی

  • شاخه ی نازک و خشک
  • کاغذ کشی در رنگ های صورتی و سفید و سبز کمرنگ و پر رنگ
  • چسب بلندر سبز و قهوه ای
  • آبرنگ
  • سیم مفتول گلسازی
  • اسپری چسب برای چسباندن دو رنگ کاغذ کشی (اگه نداشتید مهم نیست)
لوازم مورد نیاز

لوازم مورد نیاز

روش ساخت شکوفه بهاری با کاغذ کشی

تمام لوازمی که بالا هست رو میتونید از خرازی ها تهیه کنید. ابتدا روی کاغذ کشی صورتی با رنگ صورتی آبرنگ خطوطی بکشید که بعدا طرح داخل شکوفه ها بشه.

طرح هایی روی کاغذ بکشید که از سادگی در بیاد

طرح هایی روی کاغذ بکشید که از سادگی در بیاد

گلبرگ های شکوفه رو با شکل های یکسان و در اندازه های کوچیک تا بزرگ برش بزنید. چون اندازه ها بعدا توی کار مشخص نمیشه اگه برش ها رو چشمی هم بزنید مشکلی ایحاد نمیشه. ولی اگه چشمی براتون مشکله میتونید روی کاغذ در سه اندازه مختلف و به ارتفاع حداکثر ۳ سانتی متر الگو بکشید و از روی الگو برش بزنید.

گلبرگ ها رو به شکل داخل عکس در اندازه های بزرگ و کوچک برش بزنید

گلبرگ ها رو به شکل داخل عکس در اندازه های بزرگ و کوچک برش بزنید

سیم مفتول رو در دستتون بگیرید و گلبرگ ها رو از کوچیک به بزرگ یکی یکی دورش بپیچید و در انتها با چسب بلندر همشون رو دور سیم محکم کنید.برای اینکه بعدا روی شاخه شکوفه های متفاوتی از غنچه تا کاملا باز شده داشته باشید میتونید بعضی از شکوفه ها رو یا گلبرگ های کوچکتر و کاملا پیچیده درست کنید و بعضی ها رو با گلبرگ های بزرگتر و باز درست کنید و بعضی ها رو متوسط.

چند گلبرگ رو باهم دور یک سیم بپیچید

چند گلبرگ رو باهم دور یک سیم بپیچید

آموزش ساخت شکوفه های کاغذی

آموزش ساخت شکوفه های کاغذی

اگه اسپری چسب داشتید دو رنگ سبز کمرنگ و پررنگ رو روی هم بچسبونید و بعد برگ ها رو به شکل هایی که در عکس زیر میبینید برش بزنید. اگر هم اسپری نداشتید میتونید دو رنگ رو جدا گونه برش بزنید و روی شاخه کار کنید. هیچ مشکلی پیش نمیاد.

برگ ها رو در دو رنگ برش بزنید

برگ ها رو در دو رنگ برش بزنید

شکوفه ها رو با سیم مفتول دور شاخه ای که تهیه کردید بپیچید و برای پوشاندن سیم مفتول از برگ هایی که برش دادید و چسب بلندر استفاده کنید.

شکوفه ها رو با سیم به شاخه ها وصل کنید

شکوفه ها رو با سیم به شاخه ها وصل کنید

نوک شاخه ها از شکوفه های غنچه استفاده کنید و قسمت های پایین تر رو مخلوطی از شکوفه های باز و نیمه باز و بسته کار کنید. بعضی قسمت ها رو هم فقط برگ پیچیده قرار بدید. برای اینکه کل کار یکدست و زیبا بشه میتونید برای پوشاندن کل شاخه ها از چسب بلندر قهوه ای تیره استفاده کنید.

یک گلدان زیبا و مناسب براش در نظر بگیرید و از این شکوفه های بهاری زیبا در گوشه ای از اتاق و یا روی میز به عنوان دکوری استفاده کنید.

شکوفه های بهاری با کاغذ کشیشکوفه های بهاری با کاغذ کشی

شکوفه های بهاری با کاغذ کشی