آموزش ساخت شمع میوه ای لیمو مرحله به مرحله

دنیای شمع سازی آنقدر متنوع و زیباست که همواره ایده های فراوانی در حوزه ی ساخت شمع، برای طرفداران این هنر جذاب و سرگرم کننده وجود داره. یکی از ترفندهای جالبی که به کمکش میتونیم شمع های طبیعی بسازیم ایده...

مهسا سیدی
مهسا سیدی آپدیت:
شمع لیمویی

دنیای شمع سازی آنقدر متنوع و زیباست که همواره ایده های فراوانی در حوزه ی ساخت شمع، برای طرفداران این هنر جذاب و سرگرم کننده وجود داره. یکی از ترفندهای جالبی که به کمکش میتونیم شمع های طبیعی بسازیم ایده ساخت شمع میوه ایه که میشه آنها را از پوست میوه های مختلف در اندازه های متنوع ساخت و از مزایای آن علاوه بر تنوع رنگ و شکل معطر کردن محیط اطرافه. در ادامه این مطلب با مراحل ساخت شمع لیمویی آشنا میشیم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع لیمویی

  • پارافین یا موم زنبور عسل
  • لیموترش یا لیمو شیرین
  • کاسه
  • فتیله شمع
  • قاشق و چاقو
وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع میوه ای لیمو

وسایل مورد نیاز برای ساخت شمع میوه ای لیمو

مراحل ساخت شمع لیمویی

برای ساخت شمع های میوه ای، متناسب با ظاهر میوه و اینکه برش زدن آنها در چه جهتی زیباتر است آنها را به دو قسمت مساوی تقسیم میکنیم. که برای لیموهای کشیده برش عمودی را انجام دادیم.

برش زدن لیمو

برش زدن لیمو

حالا به کمک اسکوپ یا قاشق محتویات داخل لیمو را خالی میکنیم تا فقط پوست لیمو باقی بمونه.

خالی کردن پوست لیمو

خالی کردن پوست لیمو

سپس پاراقین را به روش بن ماری روی بخار آب یا درون ماکروفر قرار داده و ذوب میکنیم و با ایجاد حفره ای کوچک وسط پوست لیمو فتیله را در آن قرار میدهیم.

ذوب کردن پارافین و قراردادن فتیله

ذوب کردن پارافین و قراردادن فتیله

سپس برای منحرف نشدن فتیله با ثابت نگهداشتن آن، موم ذوب شده را درون پوست لیمو میریزیم و 30 ثانیه فتیله را نگه میداریم تا موم کمی سفت شود. در صورت نیاز برای خوشبو شدن شمع میتونیم چند قطره اسانس دلخواهمان را با پارافین ترکیب کنیم و صبر میکنیم تا کاملا سفت شود.

ریختن موم ذوب شده در پوست لیمو

ریختن موم ذوب شده در پوست لیمو

در نهایت شمع میوه ای و لیمویی زیبا و معطری خواهیم داشت. برای طولانی نگهداشتن شمع های میوه ای و جلوگیری از پوسیده شدن آنها میتوان با قرار دادن آن در کیسه های نایلونی آنها را در یخچال یا محیطهای خنک نگهداری کرد و سپس برای تزیینات میز یا دکور در مواقع خاص استفاده کرد.

شمع لیمویی

شمع لیمویی

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلبند

یه روز خوب برای خرید ...

تا ۵۰٪ تخفیف