آموزش ساخت سنجاق روبانی برای بچه ها

اگر شما هم در وسایل خیاطی بین نخ و سوزن هاتون یا بین وسایل دست سازتون یکسری روبان نیم سانتی رنگی دارین این آموزش آسون و زیبا رو دنبال کنین. میدونم اگر اطرافتون دختربچه های بامزه باشن یک سری به...

Avatar
این نفر آپدیت:
سنجاق روبانی

اگر شما هم در وسایل خیاطی بین نخ و سوزن هاتون یا بین وسایل دست سازتون یکسری روبان نیم سانتی رنگی دارین این آموزش آسون و زیبا رو دنبال کنین. میدونم اگر اطرافتون دختر بچه های بامزه باشن یک سری به مغازه ها خواهید زد و وسایل رو تهیه میکنین تا این سنجاق سر ها رو به عزیزان کوچولوتون هدیه کنین و از خوشحالی اونها روحتون شاد بشه.

سنجاق روبانی

سنجاق روبانی

وسایل لازم ساخت سنجاق سر با روبان

این سنجاق سر نیاز به وسایل خیلی ویژه و خاصی نداره و به سادگی هر خرازی و لوازم التحریری میتونید وسایل مورد نیازش رو تهیه کنید. سعی کنید در انتخاب هاتون سلیقه به خرج بدین و رنگ های شاد، متضاد و شاد رو انتخاب کنین. عید نزدیکه و با یه انتخاب درست و سلیقه خوب میتونین هدیه های زیبایی برای بچه های فامیل و آشنا آماده کنیم که ساعت ها و روزها از هدیه ما لذت ببرن.

  • روبان های رنگی ضحیم با عرض نیم سانت
  • سنجاق سر ساده (ترجیجا پهن)
  • دکمه های کوچولو (ترجیجا طرح های فانتزی و رنگی)

اگر روبان های مناسب ندارید!

اگر روبان های مناسب پیدا نکردین و یا نخواستین برین به خرید! میتونین از پارچه های ضخیم بلا استفاده ای که در خونه دارین استفاده کنین و به صورت نوارهای نیم سانتی برش بزنین. پارچه های ضخیمی مثل فوتر به نظر جالب خواهند شد. فقط تنوع رنگی رو فراموش نکنید.

مراحل ساخت سنجاق

مراحل ساخت رو حتما خودتون حدس زدین و نیاز به توضیحات اضافه من نداره، فقط کافیه مانند شکل زیر ابتدا دو تا رنگ مختلف از روبان که با هم جور باشند رو انتخاب کنین و به اندازه حدود 70 تا 90 سانتی متر برش بزنین. این دو رنگ روبان رو کامل روی هم قرار بدین و از وسط تا کنید.

از بخش تا شده شروع کنید به رول کردن یا به زبون خودمونی لول کردن روبان ها روی هم. فقط یادتون باشه خیلی محکم و بادقت این کار رو بکنین تا تمیزی کار باعث بشه روبان ها بعدا از هم جدا نشن.

رول کردن سنجاق

رول کردن سنجاق

اضافه های انتهایی روبان ها رو باید با قیچی ببرین و با چسب حرارتی خیلی تمیز به روبان لول شده بچسبونید. از چسب های معمولی هم میشه استفاده کرد ولی احتمالا به تمیزی و استقامت چسب حرارتی نخواهد بود. دو روش برای برش و چسبوندن وجود داره که یکی هم اندازه و یکی به صورت پله ای :)

چسب زدن ستجاق

چسب زدن ستجاق

روی روبان های لول شده میتونین یک دکمه یا یه نگین بچسبونین تا زیبایی شون به حد مطلوب برسه. در اینجا از یک دلکه قلبی شکل استفاده شده که خیلی به کل کار سنجاق میاد.

حالا وقت این شده که این دایره های رنگی روبان ها رو به سنجاق ها متصل کنیم. میتونین سنجاق هاتون رو هم با یک لایه از روبان با چسب بپوشونین و بعد با کمک چسب حرارتی روبان لول شده رو بر روی سنجاق سوار کنین.

سرهم کردن سنجاق

سرهم کردن سنجاق

اگر این سنحاق رو برای بچه خودتون درست میکنین حتما با حضور و کمک خودش سنجاق رو درست کنین تا بچه ها هم کم کم مهارت هاشون از نظری بصری و عملی شون افزایش پیدا کنه و افرادی توانمند و خلاق باشند انشالله. موفق و پیروز باشید.

تبادل نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *