معمولا دختر بچه ها علاقه خاصی به بدلیجات نشون میدن و اگه هدیه ای که از شما میگیرن یه النگو یا دستبند باشه شک نکنید که فوق العاده ذوق زده میشن. امروز با هم روش ساخت دستبندهای کودکانه ای رو یاد میگیریم که میتونیم آنهارو به سادگی با چوب بستنی و صرف کمی خلاقیت برای فرشته های دوست داشتنیمون درست کنیم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستبند کودکانه با چوب بستنی

  • چوب بستنی
  • کاغذ کادویی یا نوارچسب تزیینی
  • قیچی و مداد
  • چسب ماد پاج
  • شیشه مربا یا لیوان
  • قابلمه و گاز برای جوشوندن چوب بستنی ها
لوازم مورد نیاز ساخت دستبند کودکانه با چوب بستنی

لوازم مورد نیاز ساخت دستبند کودکانه با چوب بستنی

مراحل ساخت دستبند چوبی کودکانه

ابتدا با قرار دادن چوب بستنی روی کاغذ مقداری را که بعدا بعنوان روکش روی دستبندها میچسبانیم را جدا میکنیم و کنار میگذاریم. سپس باید چوب بستنیها رو داخل ظرفی که مقدار مناسبی آب توش ریختیم قرار بدیم و آنها را به مدت 30 دقیقه در آب بجوشانیم و اجازه بدیم به مدت 15 دقیقه در آب ظرف باقی بمونه و سپس با احتیاط آنها را از ظرف در بیاریم و داخل لبه ی بالایی لیوان یا شیشه مناسبی به مدت یک شب قرار بدیم تا فرم یک کمان را بخودش بگیره.

قرار دادن چوب بستنیها در لیوان

قرار دادن چوب بستنیها در لیوان

احتمال داره بعضی از چوب بستنیها ترک بخورن یا بشکنن پس بهتره هنگام جوشاندن از تعداد بیشتری استفاده کنین. وقتی چوب بستنی ها کاملا خشک شد روی آن را یک لایه نازک چسب ماد پاج بمالید و سپس با دقت کاغذهای بریده شده را بچسبانید و دوباره روی آن را مادپاج بمالید و بعد از خشک شدن دو تا سه بار دیگه اینکار رو تکرار کنید.

چسباندن کاغذ روی چوب بستنی های فرم گرفته

چسباندن کاغذ روی چوب بستنی های فرم گرفته

به این ترتیب تونستیم با کمی خلاقیت دستبندهای رنگارنگ و کودکانه زیبایی از چوب بستنی برای بچه ها درست کنیم.

دستبندهای چوبی رنگارنگ و کودکانه

دستبندهای چوبی رنگارنگ و کودکانه

3.7/5 - (8 امتیاز)