اگر از آن عده هنر دوستانی هستین که به ایده های خلاقانه و غیرمعمولی علاقمندین توصیه میکنم تا پایان این مطلب با ما همراه باشین تا با روش ساخت تابلو ساده ای آشنا بشیم که میتونیم آنها را به کمک بچه ها درست کنیم و آنها را هم سرگرم کنیم. تابلوها از مهمترین تزیینات دیواری هستن که معمولا برای طراحی دکور دیوارها استفاده میشوند. اما لازم نیست همیشه به دنبال انتخاب تابلوهای شیک و مجلل باشیم. با روش های ساده و هزینه های کم نیز میتوان تابلوهای زیبایی رو ساخت.

وسایل مورد نیاز برای ساخت تابلوهای رنگی

  • کاغذ
  • رنگ اکریلیک
  • قلم مو
  • سلفون یا روکش پلاستیکی مثل کیسه نایلونی
وسایل مورد نیاز برای ساخت تابلوهای رنگی

وسایل مورد نیاز برای ساخت تابلوهای رنگی

مراحل ساخت تابلوهای رنگی

1.برای ساخت این تابلوی چند رنگ و جذاب ابتدا به طور تصادفی رنگ های اکرلیک مورد علاقه مان را در قسمتهای مختلف کاغذ میریزیم.

2.پس از ریختن رنگ، روی سطح کاغذ را با کیسه نایلونی یا سلفون بپوشانید و با دست شروع به پخش کردن رنگها کنید. این قسمت از سرگرمی های مورد علاقه ی بچه هاست که میتویند از آنها کمک بگیرید.

3.سپس به دقت و به آرامی روکش پلاستیکی را از روی کاغذ بردارید و اجازه بدید این اثر هنری حداقل برای 4 ساعت و حداکثر یک شب کاملا خشک شود.

رنگ پاشی و پخش رنگ روی کاغذ

رنگ پاشی و پخش رنگ روی کاغذ

در نهایت تابلوی رنگارنگ و جذابی خواهیم داشت که با یک روش خلاقانه و خیلی ساده تونستیم آمادش کنیم.

تابلوهای رنگی جذاب و ساده

تابلوهای رنگی جذاب و ساده

معمولا بچه ها این مدل کارهای سرگرم کننده و رنگارنگ را دوست دارند و این کار سرگرمی خوبی برای آنها خواهد بود. بنابراین برای ساخت این نوع تابلوها میتونیم لحظات شاد و سرگرم کننده ای را کنار کودکانمان داشته باشیم. همچنین برای جذابیت بیشتر میتونیم مجموعه ای از این تابولها را در رنگ ها متنوع و مختلف به شکل ترکیبی آماده کرده و از آنها برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کنیم.