ساخت بادبادک یکی از دوست داشتنی ترین های تابستونه که برای هر سن و سالی جذابیت خودشو داره. تو هوای گرم تابستون و تعطیلات بچه ها چی بهتر از اینکه وقتی برای بعد از ظهر از خونه بیرون میرید یه بادبادک دستساز همراه خودتون ببرید و چشم به آسمون آبی بدوزید و بادبادک قشنگتون رو تو دامن آسمون هوا کنید…در ادامه مطلب ساخت چند بادبادک ساده رو میتونید ببینید.

1.بادبادک روزنامه ای

برای ساختش به روزنامه، نخ، نوار چسب، نوار کاغذی یا پارچه ای، دو تا تکه چوب بلند.

طرز ساخت:

چوبها رو به شکل به علاوه روی هم بذارید و روی روزنامه قرار بدید. یکی از چوبها باید قابلیت انعطاف داشته باشه و کمی خم بشه و یکی دیگه سفت باشه. چوبها رو به هم ببندید و به شکل بعلاوه دربیارید.نخهایی که روش پاپیون زدید رو به انتهای چوبها وصل کنید تا مثل گوشواره برای بادبادک بشه. با چسب نواری انتهای چوب رو روی روزنامه ثابت کنید و بعد به چوبی که کمی خم شده نخ بلندی وصل کنید. بادبادک شما آماده اس.

بادبادک روزنامه ای

بادبادک روزنامه ای

2. بادبادک کوچک

برای ساختش به کاغذ رنگی مقاوم، نخ، نوار چسب، نوار کاغذی، چوب لازم دارید.

طرز ساخت:

چوب ها رو به شکل بعلاوه روی هم قرار بدید و بهم وصلش کنید. کاغذ رننگی رو روی بادبادک بذارید و اضافش رو بزنید بعد از برش اضافات کبه ی کاغذ رو به روی بادبادک برگردونید و چسب بزنید. حالا گوشواره های بادبادک رو وصل کنید.بادبادک شما حاضره بهش یه نخ بلند وصل کنید و بعد هوا کنید.

بادبادک کوچک

بادبادک کوچک

3. بادبادک الماسی

برای ساخت این بادبادک کاغذ رنگی، نخ، نوار چسب و چسب تفنگی، چوب دارید.

طرز ساختش دقیقا مثل بادبادک کوچک هست تنها تفاوتش اینه که بعد از ساخت باید کاغذرنگی با رنگهای مختلف رو با چسب تفنگی به بادبادک مطابق تصویر بزنید.

بادبادک الماسی

بادبادک الماسی