تزیینات مختلفی که در خونه به کار میبریم تاثیر بسیاری در حال و هوای خودمون خواهد داشت. و این مساله وقتی عالی تر میشه که متنوع کار کنیم و بتونیم با هزینه های کم تزیینات زیبایی رو برای جاهای مختلف منزلمون تهیه کنیم. در این مطلب هم آموزش ساخت آویز کاموایی ، یک تزیین و دکور زیبای دست ساز که کم هزینه هم هست رو به دو صورت مختلف قرار میدم که هم بسیار زیبا و هم کم هزینه هستن و هرکدوم از ما میتونیم برای اتاق یا نشیمن و یا حتی آشچزخونه درست کنیم و از زیباییش لذت ببریم.

این نوع دست ساز ها در دکوراسیون داخلی و تزیین دیوار بسیار عالی هستند. اگر هم یادتون باشه قبلا یه تزیین صنایع دستی و گلدان هم آموزش دادیم که شبیه به همین کار بود.

تزیین آینه با طناب های کنفی هم مطلبی بود که در همین سبک ها قبلا آموزش دادیم.

تزیین خانه با لوزی های کاموایی

تزیین خانه با لوزی های کاموایی

لوازم مورد نیاز برای ساخت آویز با کاموا

برای این کار زیبا به کامواهای رنگی در رنگهای دلخواه احتیاج داریم و دو تکه چوب نازک. همین.

برای چوب های این کار هم میتونید مثل شکل زیر از شاخه های خشک درختان که صاف باشن استفاده کنین و هم میتونید از انواع چوب هایی که توی صنایع دستی فروشی ها میفروشن استفاده کنید. اگه اندازه کارتون خیلی بزرگ نیست از چوب بستنی های گرد هم میتونید کمک بگیرید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت

لوازم مورد نیاز برای ساخت

آموزش ساخت آویز کاموایی لوزی های رنگی برای تزیین خانه

چوب ها رو به اندازه ای که میخوایم برش میزنیم. اگه مثل عکس اول برای گذاشتن در گلدان میخواید باید یکی از چوبها بلندتر باشه تا به عنوان ساقه عمل کنه. ولی اگه برای آویز روی دیوار میخواید دو تا چوب هم اندازه مناسبه.

شروع کار

شروع کار

دو تکه چوب رو روی هم قرار میدیم و با کاموا به دورش میپیچیم و گره میزنیم. بعد هم مثل عکس بالا چوب ها رو به شکل ضربدری از هم باز میکنیم و پیچیدن نخ رو ادامه از یک جهت ادامه میدیم.

پیچییدن نخ

پیچییدن نخ

به این صورت که نخ از روی چوب رد میشه و به زیرش یک دور میپیچه و میره روی چوب بعدی و به همین صورت ادامه داده میشه.

پیچیدن نخ به دور چوب ها

پیچیدن نخ به دور چوب ها

در عکس بالا کاملا طریقه بافت مشخصه. زیر و روی کار باهم متفاوته که در عکس پایین نوشتم.

زیر و روی بافت

زیر و روی بافت

بافت رو تا اندازه دلخواه ادامه میدیم. بعوض کردن رنگ هم کافیه رنگ بعدی رو به ادامه نخ در حال پیچیدن گره بزنید و ادامه بدید. کار دیگه ای هم که میشه انجام داد عوض کردن جهت بافت هست. که زیر و رو رو عوض در یک ردیف و یا کلا عوض میکنیم.

جهت پیچیدن رو عوض میکنیم

جهت پیچیدن رو عوض میکنیم

تزیین اتاق با آویز لوزی های رنگی

تزیین اتاق با آویز لوزی های رنگی

4/5 - (45 امتیاز)